PODPOWIEDZI:

Recenzja Roxio Game Capture HD Pro

Spora część graczy, uwielbia dzielić się swoimi osiągnięciami. Może to być zdobycie jakiegoś trudnego trofeum, znalezienie dziwnego błędu czy odkrycie sekretu w danej grze. Popularne stało się nagrywanie: gameplayów, recenzji czy lets playów, które to później trafiają na serwis YouTube. Kiedy posiadamy komputer, nie ma problemu, aby w grze wykonać rzut ekranu czy przechwycić obraz i dźwięk. Do tego potrzebować będziemy tylko i wyłącznie odpowiednie oprogramowanie. Problem mogą stanowić konsole, które to nie możemy podłączyć bezpośrednio do komputera. W tym celu najlepiej wykorzystać kartę do przechwytywania. Zapraszam was na recenzję, właśnie takiego sprzętu, w tym konkretnym przypadku Roxio Game Capture HD Pro.

AVerMedia ExtremeCap U3

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Cena
 • Spora ilość opcji
 • Prosta obsługa
 • Przechwytywanie z konsol
 • Wsparcie starszych urządzeń
 • Możliwość strimowania
WADY
 • Brak kabla HDMI w zestawie
 • Drobne problemy z oprogramowaniem

OPAKOWANIE

Urządzenie trafia do mnie w dość dobrze zapakowanym pudełku. Przezroczyste zabezpieczenie pozwala na podejrzenie nagrywarki. Na bokach znajdziemy informację w wielu językach. Niestety brakuje polskiej lokalizacji. Wypisane są także minimalne wymagania sprzętowe, jakie musi spełniać nasz komputer.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Microsoft Windows® 8, 7, Vista™ SP2, XP (SP3 for 32 bit & SP2 for 64 bit)
 • Intel® Core 2 Duo Processor 1.8 GHz or AMD Athlon x2 64 2.0 GHz
 • 2GB RAM
 • DirectX® 9.0c
 • USB 2.0 port

Recenzja AVerMedia ExtremeCap U3 – Nagrywanie w 1080p i 60 klatkach

Roxio Game Capture HD Pro

ZAWARTOŚĆ

W środku znajdziemy wcześniej wspomnianą nagrywarkę, kabel do podłączenia urządzenia na USB2.0, instrukcję szybkiego podłączenia i płytę z oprogramowaniem. Nagrywarka jest w kolorze czarny ze srebrnymi logotypami. Obok znajdują się dwie diody kontrolne, informujące nas w jakim trybie pracuje nagrywarka. Czy jest aktywne połączenie kablem HDMI czy czinczami. Na dłuższych bokach, znajdują się porty wejścia i wyjścia. Mamy aż dwa sposoby na podpięcie konsoli do urządzenia. Te nowsze bez przeszkód powinny łączyć się przez kabel HDMI. Starsze konsole mają do dyspozycji 5 wejść komponent. Z drugiej strony analogicznie znajduje się podobna ilość złącz. Służą one do transmitowania obrazu na monitorze bądź telewizorze. Niestety Game Capture HDPro nie obsługuje technologii Passthrough. Jednoczesne granie jak i nagrywanie na komputerze obarczone jest kilku sekundowym opóźnieniem. Lagi praktycznie nie umożliwiają komfortowego grania w strzelanki. Oprócz wyjść HDMI jak i komponent, jest także USB 2.0, przez który podłączamy urządzenie do komputera. Sama nagrywarka jest niezwykle lekka przez co kiedy podepniemy wszystkie kable, urządzenie może leżeć niestabilnie. Obudowa jest wykonana z dość taniego plastiku, który nie jest miły w dotyku i dość szybko się brudzi. Pod spodem znaleźć możemy cztery podkładki, aby urządzenie stało nieruchomo na płaskiej powieszeni. Pomimo wątpliwej jakości urządzenia, nagrywarka jest bardzo mobilna. Możemy ją zabrać ze sobą, chowając do plecaka czy spodni. Pamiętać musimy tylko o zakupie oddzielnego kabla HDMI, którego nie ma w zestawie.

Roxio Game Capture HD Pro

INSTALACJA

Do płyty dołączony jest klucz z licencją, który wpisujemy podczas instalacji. Ta przebiega bez problemowo, i nie różni się niczym od standardowej procedury wgrywania programów. Podczas pierwszego uruchomienia,  należy sprawdzić dostępność nowej wersji. Program zainstalowany z płyty był praktycznie bez użyteczny. Wybawieniem okazał się sterownik oznaczony jako SP2, który ważył dość sporo, ponieważ około 500mb. Dopiero po instalacji łatki, urządzenie Roxio Game Capture HD Pro jest gotowe do użytku.

Roxio Game Capture HD Pro

OPROGRAMOWANIE

Po instalacji, na pulpicie powinien pojawić się skrót do programu Roxio Game Capture HD PRO. Jest to oprogramowanie, w którym możemy rozpocząć przechwytywanie jak i z edytować już wcześniej nagrane klipy. Do rozpoczęcia nagrywania wystarczy nacisnąć przycisk Capture, naszym oczom powinno pojawić się okno, do zarządzania przechwytywaniem. W tym miejscu możemy ustawić całkiem sporo opcji związanym z nagrywaniem. W zakładce Źródło upewniamy się, czy nasze urządzenie jest prawidłowo wykryte. Zarządzać możemy profilami, wybierając odpowiednią rozdzielczość, jakość, miejsce zapisu czy ustawić skróty klawiszowe. Niestety oprogramowanie nie pozwala, na nagrywanie w większej ilości niż 15 tysięcy kilobitów na sekundę. Po wybraniu interesujących nas opcji, przechodzimy do kolejnego punktu. Wybieramy odpowiednie wejście HDMI bądź komponent. Na koniec decydujemy się na jeden z dwóch formatów zapisu, są to M2TS i MP4. Z jakiś przyczyn pliki, w tym ostatnim formacie, nie chcą się zapisać. Próbowałem naprawdę wszystkiego, a i tak nagrany materiał nie pojawiał się na dysku. Prawdopodobnie jest to jakiś błąd oprogramowania, który zostanie załatany w kolejnej wersji. Kiedy wszystko wykonamy poprawnie i status będzie świecił na zielono. Powinniśmy widzieć ekran, który przechwytujemy. Teraz nie pozostaje nic innego, jak nacisnąć przycisk Capture i rozpocząć nagrywanie. Roxio Game Capture HD PRO oprócz przechwytywania, jest w stanie strimować w serwisie YouTube i Twitch.

Roxio Game Capture HD Pro

EDYCJA

Kiedy już nagramy nasz film, warto przed wrzuceniem go na YouTuba, odpowiednio z edytować. Do tego celu przechodzi do osobnego programu, który znajduje się w zestawie. Mowa tutaj o Edytuj i udostępnij. Aplikacja ta przypomina prosty program do renderowania filmów. Wybrać w nim możemy, nasze wcześniej nagrane klipy, wyciąć niepotrzebne fragmenty, dodać przejścia pomiędzy filmami, dograć naszą narrację z mikrofonu czy wyeksportować tak przygotowany materiał. Dużą zaletą programu jest prostota, niestety przy dłuższym użytkowaniu zalecam inny program do renderowania filmów. Osobiście korzystam z Sony Vegasa, gdzie mam zdecydowanie więcej możliwości edycji. Surowe pliki nagrane nagrywarką, są otwierane przez ten program. Jednak Vegas nie radzi sobie z prawidłowym odczytaniem ścieżki dźwiękowej. Z obrazem natomiast, nie ma żadnych problemów, w przypadku wybrania formatu M2TS.

Roxio Game Capture HD Pro

PODSUMOWANIE

Roxio Game Capture HD Pro to idealna nagrywarka dla początkującego YouTubera. Urządzenie jest dość tanie jak na początek, a do tego oferuje dość sporo możliwości. Umożliwia zgrywanie obrazu jak i dźwięku z komputera, konsol (PS3, PS4, Xbox360, XboxOne) i platform mobilnych takich jak smartfony i tablety. Dzięki wyjściom komponent możliwe jest podpięcie starszych konsol czy nawet magnetowidów. Oprogramowanie jest dość stabilne podczas nagrywania. Niestety chodzi dość ociężale ze względu na wolny interfejs USB 2.0. Nie możemy nagrywać jak i grać jednocześnie, podczas bardziej dynamicznych gier. Roxio Game Capture HD Pro posłużyć nam może także do nagrywania gier z komputera. Obciążona jest głównie nagrywarka, a nie nasz komputer. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieli większą moc obliczeniową. Co pozwoli nam nagrywać bardziej wymagające gry takie jak np. Battlefield Hardline czy Crisis 3. Niestety urządzenie nagrywa w 30 klatkach w pełnym full hd, 60 osiągnąć możemy wybierając niższą rozdzielczość np. 720p. 15 tysięcy kilobitów na sekundę to dość mało, jak zależy nam na krystalicznie czystym obrazie. Jednak samo urządzenie znakomicie wywiązuje się ze swojego zadania. Kiedy boicie się zainwestować w dość drogie karty do przechwytywania, zdecydowanie warto rozglądnąć się za Roxio Game Capture HD Pro.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Roxio Game Capture HD Pro