PODPOWIEDZI:

Recenzja Czarodziejski Flet

Za grę odpowiedzialne jest warszawskie studio LabLike. Projekt powstał w oparciu o tokijską inscenizację opery Czarodziejski Flet w reżyserii Amona Miyamoto. Developer wyszedł z dość ciekawym pomysłem, aby na podstawie opery stworzyć grę wideo. Pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem, dlatego nie mogłem przejść obojętnie obok Czarodziejskiego Fleta.

iPhone 6S Plus

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wiele poziomów
  • Ciekawy pomysł na grę
  • Proste sterowanie
  • Często zmieniające się zagadki logiczne
  • Muzyka
WADY
  • Backtracking
  • Prosta grafika

Historia

W grze kierujemy losami młodego księcia Tamino. Został on uratowany przed atakiem zabójczego węża przez 3 służące królowej. Bohater obiecuje uratować przepiękną księżniczkę Paminę z rąk złego Sarastro. Tak Tamino rozpoczyna swoją niebezpieczną a zarazem interesującą przygodę życia. Dzięki mocy Czarodziejskiego Fleta jest gotowy na nowe wyzwania. Wykazać się musi cierpliwością i odwagą, aby uratować księżniczkę. Do ukończenie jest ponad 30 poziomów. Twórcy nie mówią jednak ostatniego słowa i obiecują kolejne paczki z łamigłówkami. Już nie mogę się doczekać, aby zagrać w nowe plansze.

Polecane: iPhone 6S i iPhone 6S Plus - Everest Możliwości - Prezentacja PL

Rozgrywka

Rozgrywką Czarodziejski Flet niezwykle przypomina Monument Valley. Zadaniem gracza jest rozwiązywanie zagadek logicznych, następnie wydostanie się z planszy. Gameplaye jest niezwykle urozmaicony i bardzo szybko się zmienia. Kiedy tylko przyzwyczaimy się do banalnego sterowania, poznajemy coś zupełnie nowego. To uczymy się przesuwać obiekty na mapie czy możliwa jest zmiana perspektywy. Dzięki nowemu widokowi jesteśmy wstanie zobaczyć więcej, co może nas przybliżyć do rozwiązania zagadki. Później z kolei dochodzi dwóch bohaterów, którymi możemy sterować i po raz kolejny zmienia się rozgrywka. Na nudę nie ma co narzekać w przypadku gry Czarodziejski Flet.

Poziomy

Ta łamigłówka dość szybko daje nam w kość. Kiedy przejdziemy przez samouczek, bardzo szybko możemy natrafić na ścianę. Niektóre poziomy są dość trudne i wymagające. Będziemy mogli się przy nich zatrzymać na jakiś czas. Niestety Czarodziejski Flet nie oferuje nam żadnej pomocy. Zdani jesteśmy tylko na siebie, metodą prób i błędów będziemy musieli sobie poradzić. Wielka szkoda, że twórcy nie zaimplementowali nawet drobnej wskazówki, która to natchnęła by nas na rozwiązanie. Po przejściu poziomu otrzymujemy wynik w skali od 1 do 3 punktów. Te z kolei odblokowują nam kolejne plansze. Zdarzyć się może tak, że niejednokrotnie będziemy powracać do już ukończonych poziomów, aby poprawić swój wynik. Backtracing jest odczuwalny, kiedy nie zdobywamy sporę ilości punktów. Nie dość, że twórcy zabijają klimat, to jeszcze Czarodziejski Flet traci na płynności.

Polecane: Głośniki Bluetooth do telefonu - Nokia MD-12, Coloud Bang i TREK MINI

Oprawa Audiowizualna

Tytuł posiada niezwykle piękną oprawę dźwiękową! Zdecydowanie warto grać ze słuchawkami, aby posłuchać tej przepięknej muzyki. Tytuł jest w pełni zlokalizowany, oprócz napisów jest także całkiem udany polski dubbing. Graficznie Czarodziejski Flet jest niezwykle minimalistyczny. W oprawie wizualnej brakuje detali, widać to szczególnie w cutscenkach i kiedy przybliżamy planszę. Trochę szkoda, że twórcy nie zdecydowali się na bardziej dopracowane modele postaci.

Podsumowanie

Czarodziejski Flet trafił na platformę iOS i kosztuje 4 euro. W żaden sposób nie jest to strata pieniędzy, ponieważ gra jest warta zagrania. Niezwykle przypomina inny dość popularny tytuł, jakim jest Monument Valley. Jednak Czarodziejski Flet pod niektórymi aspektami jest zdecydowanie lepszą grą. Rozgrywka często się zmienia i zasypywani jesteśmy coraz to nowymi rozwiązaniami. Wiele plansz można ukończyć na wiele sposobów, jak i przytrafiają się poziomy generowane losowo. Do tego mamy niezwykle piękną oprawę dźwiękową i masę lokacji do przejścia. Sterowanie jest bardzo proste, naciskając palcem na ekran wydajemy rozkazy Tamino. Zdecydowanie warto sięgnąć po Czarodziejski Flet, jeżeli lubicie gry logiczne, pokroju Monument Valley.

blog comments powered by Disqus
Recenzja Czarodziejski Flet