PODPOWIEDZI:

Roccat Tyon - Test Myszki Dla Wymagających Graczy

Na testy myszki Roccat Tyon czekałem bardzo długo. Widywałem ją na targach, czytałem informacje prasowe. Oglądałem zagraniczne recenzje. Moja radość nie miała granic, kiedy w końcu wpadła w moje ręce. Myszka ta to jedna z najbardziej zaawansowanych konstrukcji na rynku. Jednak czy na pewno było warto czekać na jej testy? Przekonajcie się czytając tą recenzję.

Roccat Ryos Tkl Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ilość przycisków
  • X-celerator
  • Oprogramowanie
  • Wygoda
  • Jakość wykonania
WADY
  • Bardzo droga

Podstawowe dane

Roccat Tyon ROC-11-850 jest myszką posiadającą oryginalny wygląd. Od razu zauważamy, że myszka aż jeży się od przycisków. Jest ich 14, poza tym świetna rolka 2D Titan Wheel, bez wątpienia ciekawym zjawiskiem jest przycisk X-Celerator, o którym poczytacie dalej. Tyon posiada laserowy sensor R3 Pro Aim, zarządzany 32-bitowym procesorem ARM, o taktowaniu 72 MHz. Maksymalna rozdzielczość zapewniana przez sensor to 8200, minimalna to 200 DPI. Skoki co 50 DPI. 

Myszka posiada rozbudowane oprogramowanie i pamięć wewnętrzną. Próbkowanie wynosi do 1000 Hz, a przyspieszenie jest na poziomie 30G. 

Roccat Tyon ROC-11-850

Przyciski

Mysz wyposażono w masę przydatnych przycisków. Przyciski główne pracują cicho i z odpowiednim oporem.  Rolka 2D Titan Wheel pracuje fenomenalnie, zapewniając pełną kontrolę w grze, czy podczas przeglądania dokumentów. Z lewego i prawego przycisku głównego wystają po dwa przyciski z każdej strony. Za rolką znajdziemy dwukierunkowy przełącznik.

Roccat Tyon ROC-11-850

Na boku znajdziemy dwa przyciski, a między nimi bardzo ciekawy wynalazek, X-Celerator. Na podstawie myszki znajdziemy ostatni przycisk, domyślnie służy do funkcji EasyShift, również on może zostać przeprogramowany.

Roccat Tyon ROC-11-850

X-Celerator

X-Celerator to nic innego, jak swojego rodzaju przepustnica. Przycisk wychyla się w górę i w dół. Przy okazji wychylenie możemy precyzyjnie dozować. Może to posłużyć do sterowania pojazdami.

Roccat Tyon ROC-11-850

W pojazdach naziemnych możemy przy pomocy tej przepustnicy np. dodawać gazu i hamować, obracać wieżyczkę czołgu. W samolotach i helikopterach może posłużyć za przepustnicę, czyli regulację prędkości, lub kontrolować lot pod względem opadania i wznoszenia się.

Najlepsze myszki dla zapalonego gracza >>>

Roccat Tyon ROC-11-850

X-Celerator symuluje zachowanie się osi joysticka.Odpowiednio wykorzystany może być nieocenioną pomocą w niektórych grach. 

Oprogramowanie

Myszka korzysta z rozbudowanego panelu firmy Roccat. Możemy w niej kontrolować wiele zachowań myszki. Programować klawisze, nagrywać makra, zmieniać wartości DPI i próbkowania, a także konfigurować podświetlenie. Funkcja EasyShift pozwala zdublować przyciski myszki. Ciekawa jest także funkcja RAD, pokazująca statystyki kliknięć. Panel programu jest bardzo ładnie zaprojektowany, jednak ilość opcji mniej zaawansowanych użytkowników może przyprawić o ból głowy. Fani rozbudowanego oprogramowania będą w niebie.

Komfort i jakość wykonania

Mysz Roccat Tyon ROC-11-850 jest wyprofilowana pod gracza praworęcznego. Jest dość długa i odpowiednio wysoka, dlatego idealna dla osób o dużych dłoniach. Nasza dłoń świetnie się do niej dopasowuje, a dzięki dobre położonemu środkowi ciężkości przesuwanie myszki jest bardzo płynne.

Roccat Tyon ROC-11-850

Mysz wyposażono w bardzo wysokiej klasy ślizgacze. Tyon świetnie współpracuje z różnymi typami podkładek.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

Roccat Tyon ROC-11-850

Jakość materiałów w przypadku Tyona jest naprawdę wysoka. Tworzywo wygląda ładnie, nie wyciera się i powinno przetrwać długie miesiące intensywnego grania. Pod względem designu i użytych materiałów zdecydowanie jedna z najlepszych myszek na rynku.

Podsumowanie

Roccat Tyon ROC-11-850 to myszka posiadająca wiele zalet, lista jest naprawdę długa. Jest świetnie wykonana, wygodna, posiada mnóstwo przycisków, w tym przepustnicę X-Celerator. Do konfiguracji myszki używamy rozbudowanego panelu, a sensor laserowy myszki jest niezwykle precyzyjny. Mysz nadaje się do każdego typu gier, także szybkich strzelanek sieciowych, jak i do MMO/RPG. Dzięki przepustnicy świetnie nada się do sterowania pojazdami. Kłaniają się gry typu Battlefield 4, czy War Thunder.

Jedyne do czego można się przyczepić, to astronomiczna cena myszki. W tej chwili nie wielu graczy będzie mogło sobie na nią pozwolić, a szkoda gdyż myszka jest naprawdę świetna.

Roccat Tyon ROC-11-850

blog comments powered by Disqus
Roccat Tyon - Test Myszki Dla Wymagających Graczy