PODPOWIEDZI:

Canyon Paintball CND-SGM8 - Recenzja Myszki

Canyon w swojej ofercie posiada ciekawe myszki dla graczy. Na razie dostępnych jest pięć modeli. Ciekawym gryzoniem jest Canyon Paintball CND-SGM8, któremu przyjrzymy się dzisiaj bliżej. Myszka jest sporych rozmiarów, posiada również ciekawy wygląd i podświetlenie. Jak poradziła sobie w testach? Przekonajcie się.

Canyon Paintball CND-SGM8

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Świetny design
  • Solidnie wykonana
  • Przyzwoity sensor
WADY
  • Gubi się przy wyższych DPI

Podstawowe informacje

Canyon Paintball CND-SGM8 posiada sensor optyczny, ten model wyposażono w niebieską diodę. Mamy 5 wartości DPI, zaprogramowanych przez producenta. Nie możemy ich zmienić.

Są to:

  • 500 DPI
  • 1000 DPI
  • 1500 DPI
  • 2000 DPI
  • 3500 DPI

Test Canyon Paintball CND-SGM8

Przyspieszenie myszki to 20 G, gryzoń posiada 4 przyciski. Przyciski główne, przełącznik DPI, oraz rolkę, która działa jako przycisk. Mysz posiada również bardzo ładne, niebieskie podświetlenie.

Test Canyon Paintball CND-SGM8

Przewód zabezpieczono oplotem, a zakończony jest wtykiem USB. Mysz jest spora i dość płaska, dlatego świetna dla osób o większych dłoniach. Jej wymiary to 125 x 68 x 38 mm. Jest przy tym dość lekka.

Jakość wykonania i wygoda

Myszka ma ciekawy wygląd. Nazwa Paintball została nadana nie bez powodu. Na korpusie myszy widzimy ozdobne wzory, wyglądające jak farba z kulek do Paintballu. Wraz z niebieskim podświetleniem tworzy to świetny efekt wizualny.

Ranking najlepszych myszek do gier >>>

Test Canyon Paintball CND-SGM8

Jako że myszka jest duża nadaje się świetnie dla osób o większych dłoniach. Jakość użytych materiałów jest bardzo dobra, nie można się tutaj do niczego przyczepić.

Test Canyon Paintball CND-SGM8

Ślizgacze są również przyzwoitej jakości, zapewniają dobry ślizg po renomowanych podkładkach pod mysz. Dzięki dość niskiej wadze myszka płynie po podkładce bez większego oporu.

Oprogramowanie i osiągi sensora

Myszka posiada dość dobrze zaprojektowany panel kontrolny. Przy jego pomocy ustawimy prawie wszystko, poza wartościami DPI, są one przypisane na stałe. Za to możemy nadać funkcje przyciskom, wybrać częstotliwość próbkowania, czy zarządzać podświetleniem. Opcje dostępne są dla 5 profili graczy.

Test Canyon Paintball CND-SGM8

Pod względem osiągów sensora jest nieźle, chociaż nie rewelacyjnie. Jeśli gramy na niższych wartościach DPI i wysokim próbkowaniu, sensor działa dość precyzyjnie. Nie polecam grania na najwyższym DPI, gdyż myszka gubi piksele.

Jak nie przepłacić za nową myszkę? >>>

Test Canyon Paintball CND-SGM8

Myszka sprawdziła się w różnych grach, nie mogę powiedzieć, że korzystanie z niej było nieprzyjemnym doznaniem, jednak sensor mimo wszystko nie należy do pierwszej ligi.

Podsumowanie

Canyon Paintball CND-SGM8 to kolejna ciekawa myszka dla graczy od tego producenta. Nie jest pozbawiona wad, jednak posiada dość rozsądną cenę. Przy okazji jest dobrze wykonana i posiada świetny wygląd. Użytkowanie jej jest komfortowe i nadaje się do większości gier.

Test Canyon Paintball CND-SGM8

blog comments powered by Disqus
Canyon Paintball CND-SGM8 - Recenzja Myszki