PODPOWIEDZI:

LG Arena (KM900) [TEST]

LG KM900 Arena jest telefonem komórkowym, w którym szczególny nacisk położono na obsługę multimediów. Telefon wyposażony jest w 3” dotykowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości 480 x 800, dzięki czemu jakość wyświetlanego obrazu jest wyśmienita.

LG Arena (KM900)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ekran odporny na zarysowania
  • Design i jakość wykonania
  • Dobra jakość zdjęć i filmów
  • Złącze Audio 3,5mm
WADY
  • Żywotność baterii
  • Interfejs
  • Słabo rozbudowany odtwarzacz MP3
  • Słaba antena GSM

Panel dotykowy wspiera system multi-touch (wyświetlacz reaguje na jednoczesny dotyk w kilku miejscach), co znajduje zastosowanie np. w przy powiększaniu stron internetowych. Dodatkowo zastosowanie technologii dźwięku Dolby Surround umożliwia podniesienie jakości odtwarzanej muzyki. Telefon wyposażono również w wyjście TV-out, wyjście słuchawkowe jack 3.5mm oraz FM transmitter (nadajnik radiowy).

Arena jest bardzo ładnie i solidnie wykonana, chociaż plastik na dolnej obudowie łatwo ulega zarysowaniom. Obsługa telefonu może dostarczyć szczególnych wrażeń ze względu na nowy, trójwymiarowy interfejs S-Class oparty na schemacie kostki sześciennej obracanej za pomocą dotyku – boki sześcianu są podręcznymi pulpitami konfigurowalnymi przez użytkownika, zawierającymi pogrupowane ikony: Kontakty, Multimedia, Skróty aplikacji, Widgety.

LG KM900 Arena

LG KM900 Arena wspiera technologię WiFi, posiada też modem HSDPA do 7.2Mbps, więc z połączeniem sieciowym nie ma najmniejszych problemów. Obsługa jest dość prosta i intuicyjna, ale niestety system operacyjny działa powoli. Dzięki opcji rozwijania listy szczegółów/możliwych operacji dotyczących wybranego elementu listy (np. po kliknięciu w kontakt lub utwór na liście odtwarzania) zredukowano konieczność wielokrotnego przełączania ekranów. Arena wyposażona jest w akcelerometr, który jednak działa ze znacznym opóźnieniem i nie we wszystkich aplikacjach, czasem wręcz po wybraniu pewnych opcji następuje automatyczne przełączenie się z trybu poziomego do pionowego mimo braku przemieszczenia telefonu.

Wprowadzanie tekstu wykorzystuje klawiaturę wirtualną standardową lub pełną w układzie QWERTY. Niestety żaden z tych systemów nie pozwala na szybkie i precyzyjne wpisywanie wiadomości.

Wewnętrzna pamięć telefonu to 8GB(dużo), a port microSDHC umożliwia odczyt kart o pojemności do 8GB. Arena wyposażona jest też w odbiornik GPS z funkcją A-GPS, jednak obsługa map pozbawiona jest funkcjonalności multi-touch.

LG KM900 Arena

Wbudowany aparat fotograficzny posiada matrycę 5Mpikseli praz obiektyw Schneider-Kreuznach. Zaawansowane funkcje fotografowania (m.in.autofocus, stabilizacja obrazu, ręczna regulacja parametrów – ISO, ekspozycji, balansu bieli) pozwalają na wykonywanie zdjęć w bardzo dobrej jakości w każdych warunkach oświetleniowych. Nagrywane filmy mają rewelacyjną jakość.

Bateria ma pojemność 1000mAh i przy oszczędnej eksploatacji umożliwia pracę telefonu przez około 3-4 dni. Przy mocnym wykorzystywaniu funkcji multimedialnych akumulator trzeba ładować co 1-2 dni. Stosunek ceny do jakości, w porównaniu z konkurencją, niestety nie przemawia za kupnem LG Arena.

blog comments powered by Disqus