PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki telefon do 2500 złotych?

Samsung Ultra Style (GT-S7350) [TEST]

Ultra Style, to trzeci model z serii „ultrasów”. Doskonały do robienia zdjęć i kręcenia filmów. Jego nowoczesny wygląd i duża ilość ciekawych funkcji z pewnością trafią w gusta użytkowników.

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • interesujący design
  • dobry aparat fotograficzny
  • duży i czytelny wyświetlacz
WADY
  • umiejscowienie głośnika

Samsung Ultra Style (GT-S7350) to – jak sama nazwa wskazuje – stylowy model i trzeci już telefon z serii Ultra. Po raz pierwszy zaprezentowano go na targach mobilnych technologii w Barcelonie, natomiast do sprzedaży trafił w kwietniu 2009 roku.

WYGLĄD/OBUDOWA

Telefon Samsung, to typowy slider o rozmiarach 113 x 50 x 12 milimetrów, natomiast jego waga wynosi 105 gram. Taki układ danych sprawia, że Ultra Style, jak na slider wygląda znakomicie. Rozsuwane części są podobnej wielkości i bez jakichkolwiek problemów odsuwają się od siebie, a grafitowa obwódka wokół ekranu sprawia wrażenie lekkości i solidności.

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

Po rozsunięciu zauważymy dwie, bardzo charakterystyczne rzeczy dla tego modelu: płaską klawiaturę, przypominającą nieco wyglądem tą z Motoroli RAZR, oraz miejsce, w którym znajduje się aparat fotograficzny – posiada ono bardzo ciekawy i charakterystyczny wzorek. Klawiatura nie traci jednak na funkcjonalności, więc z przyjemnością możemy pisać duże ilości smsów lub wybierać numery telefonów.

Pod ekranem telefonu znajduje się duży, konfigurowalny klawisz nawigacyjny, oraz cztery inne klawisze (dwa do odbierania lub odrzucania połączeń i dwa konfigurowalne, które mogą nas prowadzić do menu lub włączyć aparat).

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

Z jednej strony obudowy znajdują się klawisze służące do obsługi aparatu – przycisk spustu migawki i przyciski sterujące zoomem, które w normalnym trybie pracują, jako regulatory głośności. Z drugiej zaś mamy zaślepione wejście USB.

Głośnik w tym modelu znajduje się w bardzo specyficznym, choć właściwie można stwierdzić, że w najbardziej odpowiednim miejscu, czyli tam, gdzie przykładamy ucho w trakcie rozmowy. Ma to swoje wady i zalety, lecz generalnie jest to rozwiązanie, które minimalizuje ilość otworów telefonu. Po rozłożeniu Samsunga Ultra Style pojawi się wspomniany wcześniej wzorek wraz z aparatem fotograficznym, lampą i mini lusterkiem.

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

Ekran urządzenia jest duży, gdyż jego wielkość, to 2,6 cala. Rozdzielczość w tym przypadku wynosi 240 x 400 pikseli, natomiast wyświetlanie kolorów oscyluje w granicach 16 milionów. Wyświetlacz stworzony w technologii TFT z powodzeniem służyć będzie do przeglądania zdjęć lub oglądania plików wideo. Samsung jak na każdy nowoczesny telefon przystało, odtwarza pliki MP3, jako dzwonki. Rozpoznaje również formaty AAC, AAC+ i WMA. W pudełku oprócz telefonu znajduje się ładowarka, słuchawki, bateria i instrukcja obsługi.

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

FUNKCJE

Telefon działa w pasmach GSM/EDGE 850/900/1800/1900 i UMTS. Jego pamięć wewnętrzna wynosi 100 MB, lecz możemy do tego dołożyć kartę pamięci microSD o pojemności do 8GB. Samsung jest wyposażony w moduł Bluetooth z A2DP oraz A-GPS. Do tej drugiej funkcji dołączono aplikację Google Maps. W menu, jak w menu, czyli bez większych zmian. Wszystko to stare i dobre rozwiązania Samsunga. Nie mogło się oczywiście obejść bez organizera, kalendarza, kalkulatora, budzika oraz gier i aplikacji Java. Całość działa bez zarzutu.

Ukryte funkcje telefonów >>>

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

Jeśli chodzi o aplikacje, to na największą uwagę zasługuje odtwarzacz multimedialny, potrafiący odtwarzać nie tylko pliki muzyczne takie jak MP3, AAC, AAC+ czy WMA, lecz również całe filmy. Służą do tego między Innymi formaty MPEG4, DivX i Xvid. W połączeniu z kartą pamięci microSD obsługiwaną aż do 8 GB, można z powodzeniem stworzyć przenośne kino i cieszyć się ładnymi obrazkami w trakcie długich podróży, gdy pod ręką nie mamy nic innego.

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

Ultra Style dysponuje aparatem fotograficznym o rozdzielczości 5 megapikseli. Do tego dołączono lampę błyskową Power LED i 3-krotny zoom cyfrowy. Taka mieszanka pozwala nakręcić film w rozdzielczości 720x480 pikseli przy 30 klatkach na sekundę – to naprawdę niezły wynik. W trakcie robie zdjęć można słuchać radia, które Ultra Style oczywiście posiada. Bateria o pojemności 960mAh wg producenta wytrzymuje 4 godziny rozmów i 350 godzin czuwania.

Samsung Ultra Style (GT-S7350)

PODSUMOWANIE

Samsung Ultra Style (GT-S7350) to jeden z najbardziej nowocześnie wyglądających telefonów, jakie miałem okazję ostatnio testować i do tej pory nie mogę nacieszyć nim swojego oka. Śmiało stwierdzę, że jest to pewnego rodzaju dzieło sztuki – minimalistyczne, ale które swoją prostotą cieszy i z dumą na nas spogląda. No dobra, koniec słodzenia… Tak naprawdę, to po prostu kawał dobrego sprzętu, który nie tylko ładnie wygląda, ale również dobrze działa. Właściwie trudno się w nim doszukać jakichkolwiek niedociągnięć.

Na koniec kilka proroctw. Śmiem twierdzić, że Samsung w niedalekiej przyszłości będzie jedną z dominujących marek na rynku telefonów komórkowych i nie tylko. Dlaczego? Otóż projektanci tej firmy stawiają na innowacje i idą z duchem czasu i choć czasami przesadzają chcąc wyprzedzić innych wprowadzając rzeczy mało funkcjonalne i nastawione bardziej na tzw. bajery, to jednak robią to z głową, a każdy tworzony przez nich telefon, to duży krok naprzód.

blog comments powered by Disqus
Samsung Ultra Style (GT-S7350) [TEST]