PODPOWIEDZI:

Recenzja i Test TV 4K LG 55UH6507

W tym odcinku przetestujemy dla Was 55-calowy telewizor od firmy LG, który wyświetla obraz w 4K. Czy warto zainwestować w Smart TV? Jakie technologie wyświetlające obraz proponuje koreański producent? Odpowiedź w tym filmie – oglądajcie!

LG 55UH6507

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobra jakość obrazu
  • funkcja HDR
  • intuicyjny i funkcjonalny system WebOS 3.0
  • 3 złącza HDMI
  • port USB
  • Smart TV
WADY
  • standardowy pilot, który utrudnia np. wprowadzanie tekstu i przeglądanie internetu
  • małe, niezbyt stabilne nóżki

Wygląd zewnętrzny LG 55UH6507

Mowa oczywiście o LG 55 UH65. Charakteryzuje go ultracienka obudowa, która doskonale pasuje do nowoczesnego wystroju wnętrz. Stoi on na dwóch dosyć małych nóżkach, co sprawia że jest on mniej stabilny od telewizorów z masywnymi podstawkami. Jak w większości tego typu produktów, producent umożliwia montaż telewizora na ścianie.

LG 55UH6507 obraz 4K

Jakość obrazu LG 55UH6507

Przejdźmy do najważniejszego - czyli jakości wyświetlanego obrazu. Matryca IPS, przekłada się na świetne doznania podczas oglądania filmów, nawet gdy patrzymy na ekran pod kątem. Technologia HDR Pro, dostosowuje ekran, aby zapewnić nam jak najbardziej realistyczny obraz o dużej rozpiętości tonalnej. Kolory są dobrze nasycone, a technologia ColorPrime Pro pozwala na uzyskanie szerokiej palety barw.

LG 55UH6507

Złącza LG 55UH6507

Z najważniejszych złącz, mamy tutaj 3 razy HDMI, 2 złącza USB oraz złącze Ethernet. Telewizor posiada także wbudowaną kartę Wi-Fi do połączenia z naszą siecią domową, oraz tuner cyfrowy.

Pilot LG 55UH6507

Do obsługi telewizora dostajemy niestety standardowy pilot. Dlaczego niestety? Miałem styczność z innym telewizorem LG, który posiadał pilot z czujnikiem ruchu i obsługa przeglądarki, czy wprowadzanie tekstu było dużo prostsze i szybsze.

Smart TV – system webOS 3.0

Moda na Smart TV trwa i tak oto mamy tutaj webOS 3.0! Dzięki niemu możemy w łatwy sposób korzystać z funkcji dostępnych w telewizorze. Dostajemy preinstalowane aplikacje takie jak Netflix, ipla, google play movies, czy youtube. Kafelki menu możemy łatwo edytować i zmieniać ich kolejność. 

Do tego nowoczesnego telewizora od LG możemy podłączyć naprawdę dużo urządzeń. Przy odtwarzaniu filmów 4K z szybkiego pendrive nie ma oczywiście żadnych problemów z płynnością czy opóźnieniami.

Tak jak już wspomniałem, obsługa przeglądarki i pisanie tekstu na zwykłym pilocie nie należy do najłatwiejszych zadań. Strony wyświetlają się jednak dość poprawnie.

nasycone kolory na telewizorze LG 4K
Jeżeli chodzi o ustawienia, dostajemy ich całą gamę i możemy zmieniać praktycznie wszystko. Od zdefiniowanych trybów obrazu, jasności, kontrastu, po ustawienia dźwięku, na dostępności kończąc. Ciekawą funkcją jest możliwość odtwarzania obrazów z dwóch źródeł jednocześnie.

Aplikacja Youtube działa bardzo dobrze i jest dość czytelna. Oczywiście możemy nią sterować z poziomu naszego smartfona. Dzięki temu zyskujemy znacznie wygodniejszą niż tę w pilocie, klawiaturę smartfona i możliwość komentowania czy dawania łapek w czasie oglądania filmu.

Screen Share to funkcja która umożliwia nam bezprzewodowe przesyłanie obrazu przez domową sieć Wi-Fi. Do pokazywania zdjęć czy ekranu smartfona działa ona całkiem dobrze, jednak ma małe opóźnienia, więc granie w gry przy bezprzewodowym przesyłaniu obrazu nie będzie możliwe. Ekran możemy wysyłać nie tylko z telefonu, ale także z komputera, co jest dość ciekawą propozycją dla tych którzy chcą np. przedstawiać swoje prezentacje.

Podsumowanie

Podsumowując, jest to telewizor, który wyświetla obraz w bardzo dobrej jakości, a obsługa systemu webOS 3.0 jest intuicyjna. Niemniej jednak małe, nie do końca stabilne nóżki i zwykły pilot, który utrudnia wprowadzanie tekstu, to rzeczy, które nie do końca mi spodobały. Wiele czołowych telewizorów z rankingów ma w tych kwestiach lepsze rozwiązania.

Moja ostateczna ocena to 4. Jeżeli film wam się podobał koniecznie zostawcie kciuka w górę, subskrybujcie kanał i zostawcie komentarz, co wy sądzicie o tym telewizorze!

blog comments powered by Disqus
Recenzja i Test TV 4K LG 55UH6507