PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 5 Najpłynniejszych Smartfonów do 500 złotych

LG HBM-800

LG HBM-800 jest oryginalnym, wielofunkcyjnym zestawem głośnomówiącym Bluetooth, opracowanym w oparciu o najnowsze technologie tłumienia hałasu i wyciszania echa.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • bardzo atrakcyjny wygląd
  • dobra relacja cena / jakość
WADY
  • problem z szybkim i stabilnym zamocowaniem słuchawki dousznej
  • zbyt mała czułość mikrofonów

Urządzenie o wdzięcznej nazwie HBM-800 oferowane przez LG jest wysokiej jakości zestawem głośnomówiącym zaprojektowanym z myślą o tym, aby przy wykorzystaniu bezprzewodowego interfejsu Bluetooth maksymalnie ułatwić przeprowadzanie rozmów telefonicznych w sytuacjach, w których nie możemy trzymać telefonu w ręce.

Co w zestawie?

Dokonując zakupu LG HBM-800 otrzymujemy zestaw zawierający: - stację bazową z zestawem głośnomówiącym HBM-800, - zestaw słuchawkowy Bluetooth, - ładowarkę samochodową, - klips mocujący stację bazową, - instrukcję obsługi.

LG-HBM-800

Wygląd / Obsługa

LG, jak zwykle zresztą, bardzo dba o stronę estetyczną oferowanych produktów. Zestaw HBM-800 prezentuje się naprawdę elegancko: w całości pokryty został lśniącym, czarnym plastikiem, którego jedyną wadą jest to, że widać na nim wyraźne ślady palców. Zarówno słuchawka, jak i stacja bazowa, są wyposażone w przyciski odebrania połączenia, regulacji głośności, włączniki i diody sygnalizujące aktywność urządzenia oraz stan baterii. Rozmieszczenie oraz budowa przycisków sprawiają, że chociaż są one niewielkich rozmiarów, korzysta się z nich łatwo i bezproblemowo - po naciśnięciu czuć wyraźne kliknięcie i za każdym razem powoduje ono oczekiwany efekt.

Słuchawka douszna ma klasyczny, prostokątny kształt. Czarny kolor plastików został przełamany srebrnym obramowaniem, dzięki czemu wygląda ona bardzo stylowo. Jest w miarę lekka (10g), nieduża i bardzo dobrze trzyma się w uchu (pod warunkiem, że spędzimy dobrą chwilę na jej stabilne zamocowanie, co wcale nie jest takie proste). Wysiłek zostaje nagrodzony - nawet przy gwałtownych ruchach głową mamy pewność, że słuchawka pozostanie na swoim miejscu.

LG-HBM-800

Stacja bazowa wyposażona jest średniej wielkości sześciennym pudełeczkiem (54 x 80 x 25.3 mm) wyposażonym w specjalny odczepiany klips, który umożliwia zamocowanie urządzenia np. na osłonie przeciwsłonecznej w samochodzie. Po prawej stronie obudowy znaleźć można osłonięte zaślepką gniazdo ładowania. Zadbano nawet o efektowny wygląd ładowarki samochodowej, która sprawia wrażenie wyjątkowo solidnej.

Przed przystąpieniem do korzystania z zestawu LG HBM-800 zalecam zapoznanie się z instrukcją obsługi - w celu skorzystania z różnych metod parowania, uruchamiania opcji dzwonienia, wyciszania, wybierania głosowego itd. ważne jest, który przycisk i jak długo zostanie przytrzymany. Instrukcja w postaci papierowej niestety nie oferuje wersji w języku polskim.

Rozmowa podczas jazdy samochodem może być prowadzona prze zestaw głośnomówiący lub słuchawkę. Przy korzystaniu z zestawu głośnomówiącego naszego rozmówcę słychać głośno i wyraźnie, natomiast żeby samemu być dobrze słyszanym, należy pilnować, aby mówić w stronę mikrofonu i zanadto nie kręcić głową. Podobnie jeśli rozmawiamy przez słuchawkę - bardzo dobrze słychać naszego rozmówcę, natomiast sami musimy dbać, aby przypadkiem nie poruszyć słuchawką, np. poprawiając ją, gdyż wrażenie słuchowe po drugiej stronie jest mało przyjemne. Oba mikrofony mają raczej skromną czułość. Oczywiście cecha ta jest koniecznym kompromisem między odpowiednim tłumieniem dźwięków tła a wzmocnieniem pożądanego sygnału mowy.

LG HBM-800 chwali się, że zastosowanie supernowoczesnej techniki pozwoliło na wyeliminowanie efektu echa oraz redukcję zakłóceń. Fakt - echa nie słychać ani po jednej, ani po drugiej stronie (przynajmniej podczas rozmowy w trakcie jazdy samochodem), szumy zostały mocno ograniczone. Jeśli sparowany z zestawem telefon wyposażony jest w możliwość wybierania głosowego, zestawu HBM-800 można użyć do skorzystania z tej opcji. Mimo iż producent, w celu maksymalizacji skuteczności tej metody, zaleca nagranie próbek z wykorzystaniem słuchawki, w ośmiu przypadkach na dziesięć transmitowany głos zostaje trafnie rozpoznany przez telefon. Jakość przenoszonego dźwięku jest wystarczająca dla sygnału mowy, ale niestety zupełnie nie wystarcza do słuchania muzyki.

Informacje techniczne

Bateria, według specyfikacji producenta pozwala na przeprowadzenie max. 3,5 godzin rozmowy przez słuchawkę lub 5,5 godzin rozmowy przez zestaw głośnomówiący. Czas czuwania szacuje się na 200 godzin dla słuchawki i 800 godzin dla stacji bazowej. Korzystałam ze słuchawki przez około 3 godziny słuchając muzyki (średni stopień głośności), a przy korzystaniu z zestawu do rozmów telefonicznych podczas jazdy samochodem, bateria pozwoliła na trzy dni pracy (zestaw ciągle włączony, około sześciu kilkunastominutowych rozmów telefonicznych).

LG HBM-800

W celu wydłużenia czasu pracy, LG HBM-800 zaopatrzono w system automatycznego wyłączania, gdy zestaw pozostaje bezczynny przez czas dłuższy niż trzy minuty. Zasięg słuchawki producent określa na 10m i na otwartej przestrzeni jest to bliskie rzeczywistości. Niestety betonowa ściana (około 25cm grubości) powoduje powstanie szumów przy oddaleniu się od źródła sygnału o około 3 metry. Nie biorąc pod uwagę trzasków, dźwięk nadal jest wyraźny. Podsumowując - jakość sygnału całkiem przyzwoita.

LG HBM-800 wspiera technologię Bluetooth 2.1. Dodatkową atrakcją jest możliwość połączenia wielopunktowego (tzw. multipoint), czyli w tym przypadku jednoczesną pracę z dwoma sparowanymi urządzeniami. Jedno z urządzeń ma status nadrzędnego, a drugie - podrzędnego, przy czym zaszeregowanie to nie jest stałe - nadrzędny jest telefon, który jako ostatni zainicjował połączenie wychodzące. Dwoma krótkimi kliknięciami mamy możliwość odebrania rozmowy z drugiego telefonu podczas rozmowy przez pierwszy.

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę niewątpliwą urodę HBM-800 w zestawieniu z jego funkcjonalnością i jakością, polecam zakup tego urządzenia osobom, które w zamian za rozsądną (acz wcale niemałą) sumę pragną otrzymać sprzęt warty wydanej kwoty.

blog comments powered by Disqus