PODPOWIEDZI:

Recenzujemy Samsung Gear 360 - Doskonały Kompan w Podróży?

W dzisiejszym odcinku przetestujemy kamerę Samsung Gear 360. Kręci ona obraz w 360 stopniach, dzięki czemu możecie się obracać tak jakbyście tam byli. Zapraszam do recenzji.

Samsung Galaxy Note 7

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • przyzwoita jakość kręconych materiałów
  • mała i poręczna budowa
  • oprogramowanie do montażu na komputerze
WADY
  • czasami widać miejsca łączenia obrazów
  • kompatybilność podglądu z kamery tylko z flagowcami Samsunga

Specyfikacja

Zapewne kojarzycie Street View, oraz samochody Google z ogromnymi głowicami, które robią zdjęcia. Dzisiaj producenci prześcigają się w miniaturyzacji wszystkiego i tak oto powstała moda na małe kamery do kręcenia filmów sferycznych. Ostatnio testowałem dla Was Goclever Extreme 360, aby obejrzeć materiał kliknijcie w link poniżej. 

Samsung Gear 360 test kamery 360 stopni

Dzisiaj pora na Samsung Gear 360. Już po wyjęciu z pudełka prezentuje się bardzo elegancko. Została ona wyposażona w dwa obiektywy o przysłonie F2.0, każdy rejestrujący obraz w 180 stopniach. Kamera sprytnie łączy obrazy w całość abyśmy mogli obejrzeć wszystko co dzieje się wokół niej bez kadrowania. Filmy rejestrowane są w rozdzielczości 3840 x 1920 pikseli, natomiast zdjęcia w 30 Mpx

Kamera jest poręczna, a dzięki dołączonemu ETUI możemy ją łatwo przenosić. Warto wspomnieć, że urządzenie jest odporne na kurz i wilgoć, potwierdzone certyfikatem IP 53.

Chcecie kupić tę kamerkę?

Budowa

Producent zastosował w kamerze standardowy gwint statywowy, dzięki czemu oprócz statywu dołączonego do opakowania, możemy kamerę tę przykręcić do dużego statywu, czy np. selfie-sticka.

Samsung Gear 360 test kamery 360 stopni

Jeżeli chodzi o budowę, przód i tyło to dwa obiektywy, oraz diody informujące o nagrywaniu. U góry znajduje się przycisk migawki, oraz mały, lecz czytelny ekran wyświetlający aktualne informacje o urządzeniu. Dzięki niemu z poziomu kamery zmienimy najważniejsze opcje takie jak: tryby (film, zdjęcie, time lapse, zapętlanie filmów), rozdzielczość, samowyzwalacz, czy kręcenie materiałów tylko jednym obiektywem w 180 stopniach, itp.

Natomiast z boku kamery zlokalizowane są dwa przyciski, służące do włączenia kamery, funkcji bluetooth, oraz do nawigowania w MENU. Z drugiej strony pod klapką z uszczelką znajduje się slot na kartę pamięci MicroSD do 128 GB, gniazdo ładowania oraz wymienna baterię.

Samsung Gear 360 test kamery 360 stopni

Przy moim użytkowaniu, czyli spontanicznym kręceniu zakątków europejskich miast czy robieniu zdjęć energii starczyło na 2 dni zabawy, co uważam za bardzo dobry wynik.

Aby wygodnie zarządzać materiałami i kamerą, możemy podłączyć ją do smartfona. I tu niestety ujawnia się według mnie największy minus tej kamery. Jest ona zgodna tylko z najnowszymi flagowcami firmy Samsung takimi jak Galaxy S6, czy S7 oraz Note 5 i nowszymi. Gdy jednak mamy zgodny telefon, dzięki aplikacji możemy przeglądać nasze materiały sferyczne, oraz mieć podgląd na żywo co w danej chwili widzi kamera pokazane w różny sposób. Dodatkowo zmienimy tu wygodniej niż z poziomu kamery jej tryb, oraz bardziej zaawansowane opcje jak czułość ISO czy dźwięki.

Ze strony producenta możemy także pobrać łatwe w obsłudze oprogramowanie do montażu materiałów 360. Pozwoli ono w łatwy sposób zmontować film z naszej wycieczki i udostępnić na portalach społecznościowych.

Samsung Gear 360 test kamery 360 stopni

Jakość nagrywania

Na sam koniec zostawiłem najważniejsze czyli jakość kręconych filmów. Okres testowania kamery pokrył się z moim wyjazdem do Chorwacji, dzięki czemu mogłem zarejestrować parę naprawdę ładnych scenerii. Na potrzeby tego testu poruszam się myszką po ekranie. Jeżeli chcecie zobaczyć oryginalny materiał w rozdzielczości 4K, koniecznie zobacz poniżej.

Podsumowanie

Podsumowując, Samsung Gear 360 to mała i wygodna kamera do przechwytywania sferycznych materiałów. W porównaniu do kamerki Goclever która testowaliśmy, czy LG 360 CAM, jakość nagrań z Samsunga wypada naprawdę przyzwoicie. Jednak na niektórych ujęciach widać czasem miejsce łączenia obrazów.

Samsung Gear 360 test kamery 360 stopni

Technologia ta robi wrażenie i dopiero się rozwija. Mam nadzieję, że wraz z następną kamerą Samsung poprawi jakość kręconych filmów, oraz umożliwi korzystanie z aplikacji do podglądu na żywo oraz przeglądania biblioteki na wszystkich smartfonach.

Jeżeli materiał Wam się podobał zostawcie komentarz. Jak Wam podoba się filmowanie w 360 stopniach?

blog comments powered by Disqus
Recenzujemy Samsung Gear 360 - Doskonały Kompan w Podróży?