PODPOWIEDZI:

Recenzujemy 1050Ti MSI 4G OC. Czy Jest Warta Swojej Ceny?

Ostatnimi czasy wiele ludzi czekało na nowe produkty od Nvidii. Po wejściu na rynek kart oznaczonych numerami 1060, 1070, 1080 oraz nowym Titan X Pascalem ludzie usłyszeli o jeszcze jednym modelu - modelu 1050, który to miał zawojować w najniższej półce cenowej. W dzisiejszym teście mamy okazję przyjrzeć się modelowi 1050ti MSI 4G OC.

MSI GeForce CUDA GT610 1GB DDR3 PX 64BIT DV/HDMI/DS BOX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Stosunek cena/wydajność
  • Oszczędna
  • Chłodna
WADY
  • Podczas grania na ultra w Wiedźmina 3 karta załączyła najszybszy tryb na wentylatorach i dało się to słyszeć (Ręcznie można wyeliminować ten problem, ale temperatury podskoczą)

Specyfikacja GeForce GTX 1050 Ti

Karta graficzna bardzo mała i niepozorna, ledwo 177 mm długości i brak dodatkowego zasilania. Nie ma żadnego wejścia na 6 lub 8 pinowe złączki, kartę podłączamy prosto do płyty głównej i cieszymy się jej działaniem i to dzięki temu ta karta ma być  bardzo oszczędna - Do działania potrzebuje jedynie 75 Watów.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Test budżetowej karty graficznej dla graczy

Sama karta osadzona jest na 128 bitowej szynie a taktowanie jej zegara ma wynosić 1341 Mhz oraz 1455 mhz w trybie boost.  Jeśli chodzi o pamięć to nie ma się czym martwić, ponieważ karta posiada ponad 4GB pamięci GDDR5.

Z tyłu naszej karty możemy zauważyć 3 wyjścia - Jedno DVI, HDMI oraz DisplayPort.

Najlepsze zostawiamy na koniec - Cena rekomendowana tej karty według Nvidii to tylko 730zł.

MSI GeForce 1050Ti

Praca i Wydajność

Czas włożyć do wszystko do skrzynki i zobaczyć jak to działa. Postanowiłem przyjechać do domu by taką tanią kartę włożyć do jednostki, do której właśnie taka tania karta idealnie pasuje. Do skrzynki z i5-2500k podkręconym do 4,0 ghz oraz innymi podzespołami z tej niższej półki cenowej wkładamy kartę 1050ti, która dosyć śmiesznie się prezentuje na tle innych, większych sprzętów.

Czas na najważniejsze - jak sprawuje się w grach?

Do testów wybrałem parę nowych i klasycznych tytułów. Kartę przetestujemy na najnowszym Battlefield 1, Wiedźminie 3, Overwatchu oraz CS:Go.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Test budżetowej karty graficznej dla graczy

Jeśli chodzi o Wiedźmina 3 to karta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Za cenę 730zł mamy kartę, która na ustawieniach wysokich osiąga średnio ponad 47 klatek na sekundę! Jeszcze parę miesięcy temu można bylo o takich rzeczach tylko pomarzyć, a dzisiaj każdy, nawet z mniejszym portfelem, może pograć w Polską produkcję w bardzo dobrej jakości.

Przechodzimy dalej - Battlefield 1

Na ustawieniach średnich nadal w rozdzielczości 1080p karta nie ma żadnego problemu by pracować w ponad 82 klatkach na sekundę. Jest to ilość całkowicie wystarczająca, tym bardziej, że testów nie przeprowadzałem podczas sielankowych przechadzek tylko podczas istniej masakry.

Następne gry - Overwatch oraz CS:Go

Tutaj wchodzimy w temat gier, które mają bardzo małe wymagania. Nasza karta bez problemu radzi sobie z obydwoma. Co ciekawe po zamontowaniu karty 1050ti automatycznie włączyła mi się blokada FPS w Overwatchu na 70fpsach i podczas dłuższego testu nie zauważyłem żadnych spadek poniżej 69,8 klatek na sekundę.

Sprawdź nasz ranking kart graficznych 

Jeśli chodzi o CS'a to sprawa była tylko formalnością - Karta bez zająknięcia dała nam możliwość gry w ponad 190 klatkach sama pracując  tylko z 60% wydajnością.

MSI GeForce 1050Ti

Podsumowanie

Karta 1050ti od MSI to aktualnie wypełniacz pomiędzy RX'ami 460 a 470 czy też gtx'em 1060.

I musimy tutaj wspomnieć, że jest to idealny wypełniacz. Karta, która cenowo ma dorównywać najdroższym modelom 460 po prostu miażdży ich swoją wydajnością. 

1050ti MSI 4G OC

Muszę tutaj również wspomnieć o jednej rzeczy - Nasza karta nie ma dodatkowego zasilania, a co za tym idzie - Większe trudności w przypadku podkręcania. Fakt faktem nasz model był już fabrycznie podkręcony co możecie zauważyć podczas testów, jednak znajdą się hobbiści, którzy chcieliby z tej karty wskrzesić  jeszcze coś więcej a może to być utrudnione zadanie.

Jeśli chodzi o moje zdanie to według mnie ta karta stanie się hitem wśród ludzi z mniej zasobnym portfelem. W tej cenie żaden inny model nie oferuje aż takiej wydajności.


blog comments powered by Disqus
Recenzujemy 1050Ti MSI 4G OC. Czy Jest Warta Swojej Ceny?