PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Premierowy test RX 590 z Ryzenem 5 2600X!

Recenzujemy 1050Ti MSI 4G OC. Czy Jest Warta Swojej Ceny?

  • Dodano: 2 lata, 7 miesięcy temu
  • Ocena artykułu: (4) (0)

Ostatnimi czasy wiele ludzi czekało na nowe produkty od Nvidii. Po wejściu na rynek kart oznaczonych numerami 1060, 1070, 1080 oraz nowym Titan X Pascalem ludzie usłyszeli o jeszcze jednym modelu - modelu 1050, który to miał zawojować w najniższej półce cenowej. W dzisiejszym teście mamy okazję przyjrzeć się modelowi 1050ti MSI 4G OC.

MSI GeForce CUDA GT610 1GB DDR3 PX 64BIT DV/HDMI/DS BOX

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Stosunek cena/wydajność
  • Oszczędna
  • Chłodna
WADY
  • Podczas grania na ultra w Wiedźmina 3 karta załączyła najszybszy tryb na wentylatorach i dało się to słyszeć (Ręcznie można wyeliminować ten problem, ale temperatury podskoczą)

Specyfikacja GeForce GTX 1050 Ti

Karta graficzna bardzo mała i niepozorna, ledwo 177 mm długości i brak dodatkowego zasilania. Nie ma żadnego wejścia na 6 lub 8 pinowe złączki, kartę podłączamy prosto do płyty głównej i cieszymy się jej działaniem i to dzięki temu ta karta ma być  bardzo oszczędna - Do działania potrzebuje jedynie 75 Watów.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Test budżetowej karty graficznej dla graczy

Sama karta osadzona jest na 128 bitowej szynie a taktowanie jej zegara ma wynosić 1341 Mhz oraz 1455 mhz w trybie boost.  Jeśli chodzi o pamięć to nie ma się czym martwić, ponieważ karta posiada ponad 4GB pamięci GDDR5.

Z tyłu naszej karty możemy zauważyć 3 wyjścia - Jedno DVI, HDMI oraz DisplayPort.

Najlepsze zostawiamy na koniec - Cena rekomendowana tej karty według Nvidii to tylko 730zł.

MSI GeForce 1050Ti

Praca i Wydajność

Czas włożyć do wszystko do skrzynki i zobaczyć jak to działa. Postanowiłem przyjechać do domu by taką tanią kartę włożyć do jednostki, do której właśnie taka tania karta idealnie pasuje. Do skrzynki z i5-2500k podkręconym do 4,0 ghz oraz innymi podzespołami z tej niższej półki cenowej wkładamy kartę 1050ti, która dosyć śmiesznie się prezentuje na tle innych, większych sprzętów.

Czas na najważniejsze - jak sprawuje się w grach?

Do testów wybrałem parę nowych i klasycznych tytułów. Kartę przetestujemy na najnowszym Battlefield 1, Wiedźminie 3, Overwatchu oraz CS:Go.

MSI GeForce GTX 1050 Ti Test budżetowej karty graficznej dla graczy

Jeśli chodzi o Wiedźmina 3 to karta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Za cenę 730zł mamy kartę, która na ustawieniach wysokich osiąga średnio ponad 47 klatek na sekundę! Jeszcze parę miesięcy temu można bylo o takich rzeczach tylko pomarzyć, a dzisiaj każdy, nawet z mniejszym portfelem, może pograć w Polską produkcję w bardzo dobrej jakości.

Przechodzimy dalej - Battlefield 1

Na ustawieniach średnich nadal w rozdzielczości 1080p karta nie ma żadnego problemu by pracować w ponad 82 klatkach na sekundę. Jest to ilość całkowicie wystarczająca, tym bardziej, że testów nie przeprowadzałem podczas sielankowych przechadzek tylko podczas istniej masakry.

Następne gry - Overwatch oraz CS:Go

Tutaj wchodzimy w temat gier, które mają bardzo małe wymagania. Nasza karta bez problemu radzi sobie z obydwoma. Co ciekawe po zamontowaniu karty 1050ti automatycznie włączyła mi się blokada FPS w Overwatchu na 70fpsach i podczas dłuższego testu nie zauważyłem żadnych spadek poniżej 69,8 klatek na sekundę.

Sprawdź nasz ranking kart graficznych 

Jeśli chodzi o CS'a to sprawa była tylko formalnością - Karta bez zająknięcia dała nam możliwość gry w ponad 190 klatkach sama pracując  tylko z 60% wydajnością.

MSI GeForce 1050Ti

Podsumowanie

Karta 1050ti od MSI to aktualnie wypełniacz pomiędzy RX'ami 460 a 470 czy też gtx'em 1060.

I musimy tutaj wspomnieć, że jest to idealny wypełniacz. Karta, która cenowo ma dorównywać najdroższym modelom 460 po prostu miażdży ich swoją wydajnością. 

1050ti MSI 4G OC

Muszę tutaj również wspomnieć o jednej rzeczy - Nasza karta nie ma dodatkowego zasilania, a co za tym idzie - Większe trudności w przypadku podkręcania. Fakt faktem nasz model był już fabrycznie podkręcony co możecie zauważyć podczas testów, jednak znajdą się hobbiści, którzy chcieliby z tej karty wskrzesić  jeszcze coś więcej a może to być utrudnione zadanie.

Jeśli chodzi o moje zdanie to według mnie ta karta stanie się hitem wśród ludzi z mniej zasobnym portfelem. W tej cenie żaden inny model nie oferuje aż takiej wydajności.


blog comments powered by Disqus
Recenzujemy 1050Ti MSI 4G OC. Czy Jest Warta Swojej Ceny?