PODPOWIEDZI:

Mały komputer do Gier? MSI Nightblade MI3 | GTX 1070

Coraz częściej firmy zajmujące się częściami do PC’tów stwarzają swoje własne unikalne maszyny. W dzisiejszej recenzji chciałbym Wam pokazać bardzo nietypowy komputer od MSI, który swoją małą fakturą niepozornie ukrywa jaka moc siedzi w środku. Zapraszam do recenzji MSI Nightblade Mi3 z GTX’em 1070 i I7-7700!

MSI Nightblade 3 VR7RD

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Unikalność
  • Wydajność
  • Wielkość
  • Ledy!
WADY
  • Słabe OC
  • Tylko przód jest ładny

Wygląd

Zaczniemy od wyglądu tego miniaturowego komputera dla graczy. Unikalna obudowa stworzona specjalnie do tego modelu jest ciekawa sama w sobie. Dopasowana idealnie do części znajdujących się w środku pomimo rozmiarów pozwoliła w sobie zamknąć bardzo wydajne komponenty. Boki i góra obudowy nie wyróżniają się niczym szczególnym. Na wszystkich widzimy kratki wentylacyjne, dzięki którym komputer nie osiąga absurdalnych temperatur a po lewej widzimy jeszcze logo MSI, czyli dumnego smoka. Sprawa całkowicie inaczej wygląda z przodu. Agresywny design, wiele wcięć, czerwone logo msi, parę czerwonych portów, podświetlane paski, specjalny uchwyt do przenoszenia u dołu obudowy, który robi również za podstawkę oraz podświetlana kratka wentylacyjna w dolnej części, która mi przynajmniej przypomina swego rodzaju “paszczępotwora”. Od dołu widzimy również siatkę przeciwkurzową i miejsce, dzięki któremu karta zasysa powietrze do chłodzenia. Przód robi robotę w obliczu reszty, która jest po prostu nijaka

MSI Nightblade MI3 | GTX 1070

Wnętrze

Teraz czas wejść do środka, a tam siedzą piękne rzeczy. GTX 1070 8GB od MSI, do tego procesor I7-7700, 1TB dysku HDD od WD, 128 GB SSD od Intela, 16GB RAM’u, zasilacz, customowe chłodzenie na procesor oraz 1 wentylator 80mm. Zaskoczeniem dla mnie była również nagrywarka DVD, która znalazła tutaj swój kąt.  W skrócie - ciekawy komputer, tym bardziej, że wszystko zmieściło się w tak małej obudowie i dalej widać tam wolne przestrzenie. To dobrze, zawsze lepiej mieć więcej miejsca niż go nie mieć.

Porty

Z przodu na panelu znajdziemy takie porty jak  2x USB 3.0, wejście jack na mikrofon i wyjście na słuchawki, USB typu C, przycisk włącz / wyłącz i wyjście HDMI do VR.

Z tyłu zaś mamy porty z karty B250 od MSI. A widzimy tam Porty USB 3 portów USB 3.1, 2 porty USB 2.0, 5 jack’ów do podpięcia wszystkiego co chcemy,HDMI, DisplayPort oraz ethernet.

Dodatkowo z karty graficznej wychodzą 3 DisplayPort’y, HDMI oraz DVI-D.

MSI Nightblade MI3 | GTX 1070

Wydajność

Zaczynamy od Wiedźmina 3, a tutaj na ustawieniach ULTRA bez HairWorks’ów w 1080p bez problemu cieszymy się średnio 80 klatkami na sekundę w miejscu typowo graficznym. Lepiej sytuacja wygląda w Novigradzie - uzyskujemy średnio ponad 85 klatek.

Następna gra to Battlefield 1. Na najwyższych ustawieniach w 1080P uzyskanie klatek na poziomie 110 na sekundę nie jest niczym nadzwyczajnym, najczęściej jednak FPS’y skaczą od 90 do ponad 120 w zależności od mapy i trybu.

GTA V i tutaj w mieście uzyskujemy na najwyższych ustawieniach bez MSAA średnio 90 klatek, a jak wyjedziemy na piękne góry, łąki i pola nasze klatki nie zmienią się zbytnio i GTX 1070 bez problemu pozwoli bawić nam się w ponad 80 klatkach.

MSI Nightblade MI3 | GTX 1070

Do naszych gier dodaję PUBG’a. Wielu z Was prosiło o testy w tych grach bo ostatnimi czasy robi ona ogromną furorę, więc oto i jest. Na ustawieniach najbardziej optymalnych tj. wszystko możliwie najniższe i tylko tekstury oraz odległość widzenia ustawione na ultra możemy grać w ponad 80 klatkach w gęstym lesie i w ponad 110 klatkach w budynkach.

Na koniec zostawiłem wisienkę na torcie. CS:GO i jego bagatela ponad 300 klatek w 1080p na ustawieniach możliwie najniższych. Czy potrzeba nam czegokolwiek więcej? Jak widać, gotowy komputer może być bardzo wydajny.

Temperatury i kultura pracy

Przejdźmy dalej - Temperatury i kultura pracy. Tutaj zostałem pozytywnie zaskoczony. Temperatury dochodzą fakt faktem do ponad 83 stopni na procesorze, ale pomimo tego wentylator daje radę. Nie jest to najcichszy sprzęt, który miałem obok siebie, ale z pewnością wśród małych przenośnych jednostek wiedzie prym jeśli chodzi o emitowany hałas.

Sprawdź też czołowe karty graficzne >>>

Po OC wentylatory działają trochę szybciej, temperatura GPU się nie zmienia a FPS’y wzrosną o około 8%.

MSI Nightblade MI3 | GTX 1070

Podsumowanie

Podsumowując - Jest to mały, nietypowy komputer, który bardzo dobrze czułby się w środowisku imprez LAN’owych i tym podobne. Łatwo go przenieść, nie jest ciężki, a dysponuje ogromną mocą, która pozwoli pograć nam dosłownie we wszystko.

Co ciekawe, na dzień kiedy piszę tę recenzję, koszt stworzenia takiej samej pełnoprawnej jednostki w zwykłej obudowie to ponad 7000zł, więc 7600zł w przypadku tego gotowca od MSI przynajmniej dla mnie jest ceną jak najbardziej adekwatną.

blog comments powered by Disqus
Mały komputer do Gier? MSI Nightblade MI3 | GTX 1070