PODPOWIEDZI:

Test Laptopa za 1300zł - HP 250 G4

Hej! Ostatnio sprawdzaliśmy dla was najlepsze laptopy biznesowe w cenie około 1300-1600zł. Polecaliśmy tam szczególnie jeden model - HP 250 G4. Ten zaintersował nas wyważoną ceną i podzespołami. Do tego stopnia, że załatwiliśmy go sobie do recenzji - czy sprawdzi się w podstawowych zadaniach biurowych? Sprawdźmy to!

HP 250 G4

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Biznesowy Design
  • Komfort Pracy
  • Czas Pracy na Baterii
WADY
  • Brak Osobnych Wejść Audio/Mic
  • Rysujący się spód laptopa

Po wyciągnięciu HP 250 G4 z pudełka naszym oczom ukazał się 15-calowy szarak. Tak, takie właśnie określenie najlepiej do niego pasuje. Pokrywa wyświetlacza zbudowana jest z szarego, śliskiego plastiku uformowanego w ciekawą fakturę, które pełni dwojaką funkcję - estetyczną oraz zabezpieczającą. Pokrywa przez taki zabieg nie rysuje się, a jeżeli już, to nie jest to widoczne. Spód laptopa z kolei jest już pokryty jedynie zwykłym, szarym i nieco chropowatym plastikiem, który nawet podczas zwykłych testów, jakimi była podróż z laptopem na VR Congress w Warszawie zaliczył rysę. Szkoda.

No, ale wewnątrz jest już lepiej. Designerzy z HP faktycznie lubią bawić się fakturami, bo plastik w środku, choć zachowuje kolorystykę reszty, to fakturę ma zupełnie inną. Znów touchpad oddzielony jest od reszty powierzchni plastiku jednym szczegółem. Jakim? Oczywiście Fakturą. W praktyce taki design nie dosyć, że idealnie wpasowuje się w logikę laptopa biznesowego to ułatwia korzystanie z testowanego sprzętu.

HP 250 G4

Jeżeli chodzi o złącza, otrzymujemy tutaj standardowy zestaw wyjść. Z lewej strony znajdziemy  2 porty USB (z czego jeden USB 3.0), HDMI, Ethernet, hybrydowy port pod mikrofon i słuchawki oraz złącze VGA. O ile to ostatnie zasługuje na pochwałę - w końcu wciąż większość projektorów, czy to na uczelniach czy w biurach są właśnie pod złącze VGA, o tyle szkoda braku osobnych wejść pod mikrofon i głośniki lub słuchawki.

Z drugiej strony znajdziemy jeszcze jeden port USB, czytnik kart SD, diody informujące o stanie pracy urządzenia a także napęd optyczny CD/DVD. Na samym końcu znajduje się miejsce na kensington lock. Mamy więc podstawowy zestaw, który zadowoli nas i w domu i w pracy - nieważne czy będzie to stara płyta CD i monitor VGA czy dysk na USB 3.0 wraz z telewizorem HDMI.

Klawiatura wyspowa daje radę - jest cicha, a klik klawiszy wyczuwalny. Bez problemu byłem w stanie napisać na niej zarówno ten teskt jak i relację z imprezy, na której sprzęt testowałem.

HP 250 G4

Zanim przejdziemy do technikaliów, porozmawiajmy o rzeczach, które pozytywnie mnie zaskoczyły. Ekran testowanego HP 250 G4 to matryca 15,6 cala o rozdzielczości 1366x768 i podświetleniu LED. Spodziewałem się pikselozy, a otrzymałem świetne odwzorowanie kolorów i widoczność w pełnym słońcu z matową matrycą i równie wygodną pracę w całkowitych ciemnościach.

Podobne zaskoczenie wywołały u mnie 2 głośniki umieszczone pod spodem. Te, choć niepozorne i nie najgłośniejsze, zapewniają wysoką jakość dźwięku i idealnie nadają się jako zamiennik słuchawek do, przykładowo, wieczornej muzyczki puszczonej przy pracy.

Ostatnim tego typu zaskoczeniem jest czas pracy na baterii. Tej na początku dawałem maksymalnie 4 godziny pracy, ale zastosowane przez HP tryby oszczędzania energii pozwalają ze spokojem odpisywać na maile, edytować teksty i oglądać filmy na YT przez około 5-6 godzin.

No i w końcu czas na technikalia. Komputer wyposażony jest zaledwie w Intel Pentium Dual Core o taktowaniu 1,9 GhZ i 4GB Ramu choć nadrabia częstotliwością tego ostatniego - 1600MHZ. Całość dopełnia 500GB Dysk Twardy. No tak, ale jak wygląda to w praktyce?

HP 250 G4

W praktyce laptop pozwala na komfortową pracę, co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Multitasking działa bezproblemowo i Spotify, 10 kart na przeglądarce, edytor tekstu i dodatkowe podprogramy to dla laptopa HP 250 G4 nie problem. Najwęższym gardłem zestawu jest zdecydowanie dysk - brakuje tutaj choćby o połowę mniejszego SSD, który zdecydowanie podkręcił by komfort pracy. Ale i tak - w cenie oferowanej przez producenta HP 250 G4 to bardzo przystępna maszyna do zadań biurowych, szkolnych i dziennikarskich.

Podsumowując, Laptop HP 250 G4 oferuje funkcjonalny design, nienaganną matrycę i zaskakujący komfort pracy w jednym z niższych segmentów cenowych. Drobne elementy, jak brak osobnych wejść i wyjść audio czy rysujący się spód można wybaczyć, a całość działa praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka, bez nadmiaru zbędnych aplikacji i konfiguracji.

blog comments powered by Disqus
Test Laptopa za 1300zł - HP 250 G4