PODPOWIEDZI:

Hykker Vision 130 - Test Projektora z Biedronki za 299 zł!

Każdy choć raz marzył sobie o projektorze w domu. O klimacie znanym z kina - popcorn, wygodna kanapa i ulubiony film. Pusta ściana zawsze się znajdzie, źródło obrazu też. No właśnie, tylko że w ten czas pojawiała się bariera cenowa. Dobry projektor to zawsze kwota bliższa tysiącu złotych. No więc w ramach szału świątecznego dostajemy budżetowy odpowiednik - Hykker Vision 130. Czy warto przenieść kinowy klimat do swojego domu za zaledwie 299zł? Sprawdźmy to!

Hykker Vision 130

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Ilość Wejść
  • Cena
  • Jakość Wykonania
  • Regulacje
WADY
  • Mała ilość lumenów
  • Mała rozdzielczość
  • Głośny

Co w opakowaniu?

Zacznijmy od opakowania - choć zazwyczaj niepotrzebne, tutaj może pełnić rolę futerału. Zgrabne opakowanie zawiera projektor w piankowej wytłoczce, pilot, kabel zasilający oraz przejściówkę na stare, dobre chinche. Sam projektor ma bardzo kompaktowe rozmiary, a jego jakość wykonania odbieram pozytywnie - nic nie trzeszczy, plastik nie jest z tych najtańszych, a i design nie kojarzy się z typowym projektorem znanym ze szkół i sal konferencyjnych. Soczewkę zabezpiecza gumowa zaślepka, która niestety bardzo często odpada sama z siebie.

Hykker Vision 130 opakowanie

Konstrukcja, złącza

Patrząc od góry widzimy podstawowe przyciski funkcyjne, które operują Menu projektora, włączają i wyłączają urządzenie oraz szuflują źródłami wejścia. Przy soczewce znajdują się dwa pokrętła - jedno reguluje ostrość obrazu, drugie natomiast steruje geometrią. Obydwa działają bardzo dobrze - ten niedrogi projektor ostrzy od około 1 metra, a regulacja geometrii pozwala rzucać projekcje na pochyłe elementy czy przy odpowiednim kombinowaniu nawet sufit. Warto jednak wspomnieć, że przy normalnych warunkach rzadko uzyskamy idealną ostrość na całym rzucanym polu - czym bardziej kombinujemy przy geometrii, tym częściej spotkamy się z efektem, gdzie dolna część będzie idealnie ostra, a górna już lekko rozmazana.

Z boku projektora znajdziemy cały zestaw wejść i wyjść. Od HDMI, poprzez wejście na Klasyczne Chinche, kończąc na slocie na kartę SD i dwóch USB  - jednego pozwalającego na podpięcie Pendrive’a czy dysku z mediami, a drugiego na ładowanie lub zasilanie dowolnego sprzętu 5V.

złącza Hykker Vision 130

Choć na początku totalnie go nie widziałem - Vision wyposażony jest również w port VGA, choć ukryty w takim miejscu, że wygląda jakby dodano go na ostatni moment.

Mamy więc cały zestaw portów i centrum multimedialne w jednym. W tej cenie jest to ultra plus, bo faktycznie do testowanego projektora podepniemy dosłownie wszystko. Pytanie tylko, czy wszystko na projektorze będzie ładnie wyglądać.

Jakość Generowanego obrazu

Hykker na pudełku gwarantuje jasność na poziomie 110 lumenów. Faktycznie, przy normalnym użytkowaniu się to sprawdza - obraz jest bardzo jasny w totalnej ciemności i akceptowalny przy lekkim świetle ambientowym. Totalnie traci natomiast widzialność przy zapaleniu głównego światła w pokoju lub w biały dzień.

Ranking PROJEKTORÓW |►

Przy rozdzielczości optycznej 800x480px nie ma co się dużo spodziewać. Wszelki obraz HDMI czy VGA będzie downscaleowany, więc o czytelności małych literek i elementów możemy zapomnieć. Vision to projektor stricte do filmów zdjęć i gier, choć i tu nie wypada idealnie. O ile obraz jest bardzo ładny jakościowo i równomiernie podświetlony - o tyle kolory są zbyt nasycone i mocno psuje to odbiór w określonych przypadkach. Bawiąc się w ustawieniach udało mi się ten efekt sporo zmniejszyć, ale drobne uczucie “przekoloryzowania” wciąż pozostaje.

Hykker Vision 130

Nie można jednak zaprzeczyć, że na Vision 130 bardzo przyjemnie oglądało mi się film puszczony z laptopa czy przeglądało zdjęcia załadowane bezpośrednio z USB. Na szczególną uwagę zasługują starsze sprzęty np odtwarzacz DVD czy konsole retro. Jeżeli irytują was zbyt wyraźne pixele na nowoczesnych LCD i wasze ukochane starocie mocno brzydną w oczach - Vision może być ciekawym rozwiązaniem delikatnie rozmazując pixele i dając efekt zbliżony do tego znanego z telewizorów CRT.

Poziom generowanego hałasu

Nie można jednak zapomnieć przy tym o głośnym zestawie audio lub dobrze wygłuszających słuchawkach - testowany projektor jest niesamowicie hałaśliwy - jeden mały wiatraczek umieszczony z boku ciągle pracuje na maksymalnych obrotach, wyciągając ciepło z radiatora i dając znać o swojej obecności w całym domu.

Hykker Vision 130

Podsumowanie

Podsumowując - płacimy dokładnie tyle, ile dostajemy. Jeżeli zawsze marzyliście o projektorze, a ten kosztował po prostu za dużo, jeżeli macie warunki i chcecie małym kosztem wskoczyć w świat filmów na dużym ekranie czy retro gamingu albo np. potrzebujecie czegoś przenośnego, aby pokazywać znajomym i rodzinie swoje podróże i zdjęcia - W Hykkera Vision 130 warto zainwestować. W innym wypadku lepiej zachować pieniążki na coś innego. Od nas Vision 130 dostaje 3 gwiazdki i znaczek Ceny - nie ma na rynku tańszego projektora z takim zestawem wejść i akceptowalną jakością obrazu. Znów mamy dowód na to, że tanie produkty Hykker są godne uwagi.

Ocena Hykker Vision 130Cena Hykker Vision 130

blog comments powered by Disqus
Hykker Vision 130 - Test Projektora z Biedronki za 299 zł!