Na rynku gamingowym jednak bardziej znana jest cała seria produktów oznaczona jako Predator. Są to między innymi komputery, monitory, laptopy a od niedawna także dwa modele projektorów. Dziś mam do testów ten jeden z nich model Acer Predator Z650.
Wygląd zewnętrzny
Projektor stylistyką i kolorystyką nawiązuje do reszty produktów serii predator. Kolorystyka to fajne połączenie czerwonego, grafitowego oraz czarnego koloru. Sprzęt wygląda na dynamiczny i agresywny, co dobrze pasuje do gamingowego stylu tego produktu.
Złącza
Najlepiej połączyć się z komputerem lub konsolą za pomocą złącza hdmi. Acer predator Z650 oferuje dwa tego typu złącza, poza tym znajdziemy też standardowe monitorowe wejście Vga oraz analogowe złącza video - component, kompozyt i s-video. Oczywiście projektor posiada też głośniki dlatego mamy wejście i wyjście dźwięku Jack 3,5mm.
Jednak to co widać na tylnej ściance projektora to nie wszystko. Projektor posiada bluetooth, dzięki czemu bezprzewodowo możemy połączyć się z systemem audio.
Jeśli tego nam mało, za dopłatą można dokupić moduł bezprzewodowy, który pozwoli przesłać obraz z komputera bez kabli. Moduł ma swoje miejsce pod górną pokrywą projektora przez co staje się w ogóle niewidoczny.
Dane techniczne
Podstawowe dane techniczne to:
- Jasność : 2200 Ansii
- Rozdzielczość : 1920x1080
- Kontrast: 20 000:1
Obraz tworzony jest przez system DLP oraz standardową lampę, której żywotność producent podaje na poziomie 6000h.
Funkcje
Acer Predator Z650 jako projektor gamingowy powinien czymś się wyróżniać od zwykłych projektorów domowej rozrywki. Poza ciekawym wyglądem znajdziemy też kilka fajnych funkcji.
Geometria obrazu - Pozwala ustawić korekcję trapezu w pionie, poziomie a nawet wyregulować rogi.
Dźwięk - dwa wbudowane głośniki pracują w systemie DTS. Grają rzeczywiście głośno, można nawet wyregulować basy i soprany. Niestety jakością nie powala, ale da się pograć lub obejrzeć film nawet w sporym pomieszczeniu. Już wcześniej napisałem również o możliwości podłączenia się do zewnętrznego systemu przez bluetooth, co jest fajne.
Obraz
Obraz jest mocny i pełen kolorów. Dla graczy ważne są predefiniowane ustawienia gamingowe. Możemy ustawić tryb automatyczny ale są również dwa ustawienia, które wybieramy w zależności od typu gry “bright fps” rozjaśnia nam obraz abyśmy lepiej widzieli ciemne sceny “dark fps” tworzy fajną czerń i niezłe kontrasty. Oba tryby wyłączają zbędne dodatki kolorystyczne aby uzyskać jak najlepszy czas reakcji.
Tutaj trzeba również zwrócić uwagę na input lag. W tym przypadku wynosi ok. 49ms. Jest to niezła wartość ale niestety nie wyjątkowa. Dobra wartość input laga to poniżej 30ms. Projektor nada się dobrze do gier rozrywkowych, przygodowych, niestety dla profesjonalnych graczy w dynamicznych grach, może być nieco uciążliwy.
Galeria z testu projektora:
Podsumowanie
Projektor pomimo gamingowego charakteru niestety nie sprawdzi się jako profesjonalne urządzenie i nie zastąpi dobrej klasy monitora. Fajnie się sprawdzi jednak w pokoju gamera lub dla kogoś kto lubi pograć od czasu do czasu i ma trochę wolnej gotówki. Wygląda bardzo fajnie, ma dobry dźwięk i kulturalnie pracuje. Oczywiście poza grami spokojnie można na nim oglądać filmy lub wydarzenia sportowe.
![]() | ![]() | ![]() |