PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Odkurzacze wodne - Piorące, dla alergików, dla posiadaczy zwięrząt |TOP 5|

Multi Device Silent 590 - Recenzja i Test Myszy Bezprzewodowej od Logitech

Witam, zapraszam do testu i recenzji myszy bezprzewodowej Logitech Multi Device Silent M590.

RTV Euro AGD
Zobacz ofertę
165.89 ZŁ
Media Markt
Zobacz ofertę
169.0 ZŁ
Komputronik
Zobacz ofertę
199.9 ZŁ

Logitech Multi Device Silent 590

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo dobra jakość wykonania
  • Ładny design
  • Bardzo długi czas pracy na baterii
  • Szybki czas reakcji
  • Bardzo ciche kliknięcia
WADY
  • Za mała dla osoby z dużymi dłoniami
  • Design, który nie zachwyci gamera

Dane techniczne, zawartość zestawu

Szczegółowe dane techniczne znajdziecie na stronie producenta. Mysz dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych. Jak widzicie na zdjęciach, myszka nie należy do tych z gatunku gamingowych, więc nie wyróżnia się wypasionym wyglądem, ale mimo to brzydka nie jest. Można ją dostać w standardowym opakowaniu bez zbędnych dodatków.

Logitech Multi Device Silent M590 w opakowaniu

Jakość wykonania, wygląd

Tej myszy używam od 3 miesięcy i jak na razie ani się nie łuszczy, ani nie wyciera. M590 wykonana jest bardzo starannie, wszystkie elementy są spasowane porządnie - nic w niej nie odstaje, ani nic z tych rzeczy. Ślizgacze wykonano ze śliskiego, przyjemnego w dotyku plastiku; natomiast boki, na których mamy dwa dodatkowe przyciski, są lekko gumowane, co ułatwia lepszy chwyt gryzonia. Z kolei spód myszy jest z takiego samego materiału, co boki.

Na spodzie umieszczono gniazdo baterii typu 1 AA, na którym znaleźć można także małą kieszeń z miejscem na odbiornik bezprzewodowy z zestawu. Co do baterii to producent podaje, że dołączona do zestawu bateria AA powinna wytrzymać na około 2 lata użytkowania i jest to możliwe, gdyż mysz nie posiada żadnych świecących diod LED, co wpływałoby na dodatkowy pobór energii.

Logitech Multi Device Silent M590 z góryLogitech Multi Device Silent M590 dół

Działanie

M590, choć nie ma zbyt wysokiej wartości dpi - wynosi ona zaledwie 1000 dpi - to reaguje bardzo szybko i płynnie. Dodatkowo w Windowsie można podkręcić szybkość reagowania naszego gryzonia, gdy nadal jest niesatysfakcjonująca - w grach również mamy dodatkowo taką opcję. Dlatego też M590 bardzo dobrze spisuje się w szybkich grach FPS typu CS: GO.

Największym atutem myszki M590 jest to, że ma ona prawie bezgłośne kliknięcia, a więc nie usłyszymy standardowego klikania - jedynie delikatne, ciche pyknięcie. Dzięki temu mysz bardzo dobrze sprawdzi się w pracy biurowej, w której blisko siebie siedzi sporo osób; dzięki tej myszce nie przeszkadzałyby sobie wzajemnie klikaniem. Ponadto sprawdzi się także w pracy wieczorami i w nocy, gdy pozostali domownicy śpią.

Logitech Multi Device Silent M590 z boku

Podsumowanie

W skali 1-10 mysz Logitech Multi Device 590 oceniam na 9. Zdecydowanie na plus jest bardzo dobra jakość wykonania, ładny wygląd zewnętrzny, bardzo długi czas pracy na baterii. Nie mamy tu również problemu z opóźnieniem w szybkich grach typu CS: GO. M590 jest też bardzo cicha, czego nie uświadczymy w standardowych myszkach gamingowych. Jednak nie obyło się również bez wad. Przede wszystkim ta myszka jest za mała dla osoby z dużymi dłońmi; producent powinien pomyśleć o większym modelu dla takiego odbiorcy. Dla niektórych wadą może być również wygląd, który zdecydowanie nie jest typem gamingowego. Dla gamerów można było więc pomyśleć o modelach w lepszych odcieniach kolorystycznych. 

ocena

blog comments powered by Disqus
Multi Device Silent 590 - Recenzja i Test Myszy Bezprzewodowej od Logitech
Autor: Patryk Lasak