PODPOWIEDZI:

Multi Device Silent 590 - Recenzja i Test Myszy Bezprzewodowej od Logitech

Witam, zapraszam do testu i recenzji myszy bezprzewodowej Logitech Multi Device Silent M590.

Logitech Multi Device Silent 590

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Bardzo dobra jakość wykonania
  • Ładny design
  • Bardzo długi czas pracy na baterii
  • Szybki czas reakcji
  • Bardzo ciche kliknięcia
WADY
  • Za mała dla osoby z dużymi dłoniami
  • Design, który nie zachwyci gamera

Dane techniczne, zawartość zestawu

Szczegółowe dane techniczne znajdziecie na stronie producenta. Mysz dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych. Jak widzicie na zdjęciach, myszka nie należy do tych z gatunku gamingowych, więc nie wyróżnia się wypasionym wyglądem, ale mimo to brzydka nie jest. Można ją dostać w standardowym opakowaniu bez zbędnych dodatków.

Logitech Multi Device Silent M590 w opakowaniu

Jakość wykonania, wygląd

Tej myszy używam od 3 miesięcy i jak na razie ani się nie łuszczy, ani nie wyciera. M590 wykonana jest bardzo starannie, wszystkie elementy są spasowane porządnie - nic w niej nie odstaje, ani nic z tych rzeczy. Ślizgacze wykonano ze śliskiego, przyjemnego w dotyku plastiku; natomiast boki, na których mamy dwa dodatkowe przyciski, są lekko gumowane, co ułatwia lepszy chwyt gryzonia. Z kolei spód myszy jest z takiego samego materiału, co boki.

Na spodzie umieszczono gniazdo baterii typu 1 AA, na którym znaleźć można także małą kieszeń z miejscem na odbiornik bezprzewodowy z zestawu. Co do baterii to producent podaje, że dołączona do zestawu bateria AA powinna wytrzymać na około 2 lata użytkowania i jest to możliwe, gdyż mysz nie posiada żadnych świecących diod LED, co wpływałoby na dodatkowy pobór energii.

Logitech Multi Device Silent M590 z góryLogitech Multi Device Silent M590 dół

Działanie

M590, choć nie ma zbyt wysokiej wartości dpi - wynosi ona zaledwie 1000 dpi - to reaguje bardzo szybko i płynnie. Dodatkowo w Windowsie można podkręcić szybkość reagowania naszego gryzonia, gdy nadal jest niesatysfakcjonująca - w grach również mamy dodatkowo taką opcję. Dlatego też M590 bardzo dobrze spisuje się w szybkich grach FPS typu CS: GO.

Największym atutem myszki M590 jest to, że ma ona prawie bezgłośne kliknięcia, a więc nie usłyszymy standardowego klikania - jedynie delikatne, ciche pyknięcie. Dzięki temu mysz bardzo dobrze sprawdzi się w pracy biurowej, w której blisko siebie siedzi sporo osób; dzięki tej myszce nie przeszkadzałyby sobie wzajemnie klikaniem. Ponadto sprawdzi się także w pracy wieczorami i w nocy, gdy pozostali domownicy śpią.

Logitech Multi Device Silent M590 z boku

Podsumowanie

W skali 1-10 mysz Logitech Multi Device 590 oceniam na 9. Zdecydowanie na plus jest bardzo dobra jakość wykonania, ładny wygląd zewnętrzny, bardzo długi czas pracy na baterii. Nie mamy tu również problemu z opóźnieniem w szybkich grach typu CS: GO. M590 jest też bardzo cicha, czego nie uświadczymy w standardowych myszkach gamingowych. Jednak nie obyło się również bez wad. Przede wszystkim ta myszka jest za mała dla osoby z dużymi dłońmi; producent powinien pomyśleć o większym modelu dla takiego odbiorcy. Dla niektórych wadą może być również wygląd, który zdecydowanie nie jest typem gamingowego. Dla gamerów można było więc pomyśleć o modelach w lepszych odcieniach kolorystycznych. 

ocena

blog comments powered by Disqus
Multi Device Silent 590 - Recenzja i Test Myszy Bezprzewodowej od Logitech