PODPOWIEDZI:

Recenzja iiyama G-Master G3266HS-B1 - 32-calowy Monitor Dla Graczy

Monitory dla graczy zawsze ścigały się między sobą o to, kto ma szybsze odświeżanie, rozdzielczość czy czas reakcji. Oprócz tego bardzo często producenci dbali o dobrą matrycę lub dawali bardzo mocno rozbudowany software, dzięki któremu nasz sprzęt będziemy mogli wprost perfekcyjnie spersonalizować. W dzisiejszej recenzji chciałbym Wam pokazać sprzęt dosyć nietypowy, gdyż ma 32-cale, 1080p rozdzielczości oraz 144hz odświeżania. Czy taka rozdzielczość wystarczy do tak sporego monitora pół metra przed naszymi oczami? Zapraszam do testu!

Iiyama G-MASTER G3266HS-B1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Spora matryca
  • Odświeżanie 144Hz
  • Bardzo solidna konstrukcja
  • Idealny do dynamicznych gier
WADY
  • Widoczne piksele w codziennym użytkowaniu
  • Brak możliwości regulacji monitora

Wygląd i wykonanie iiyama G-Master G3266HS-B1

Zacznę od początku. Pierwszą miłą odmianą było samo opakowanie monitora. Bardzo rzadko zdarza się, że monitor jest całkowicie złożony i wystarczy go tylko podpiąć do zasilania i grafiki by zaczął działać. Najczęściej sami musimy dokręcić podstawę lub inne części, a tutaj wystarczy sprzęt wyjąć, postawić na biurku, podłączyć i już jest.

Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. iiyama w rękach wydaje się być bardzo solidna i niezbyt ciężka pomimo swojego rozmiaru. Wykrzywienie tak sporego monitora jest mocno widoczne i spełnia swoją funkcję. Z tyłu można zauważyć jeden gwint, w który możemy wkręcić dołączoną do zestawu specjalną rączkę do trzymania słuchawek.

Plecy monitora Iiyama G-Master G3266HS-B1

Wykonanie również jest na plus. Nie zauważyłem jakichkolwiek defektów, a spasowanie monitora jest wprost idealne. Nic nie skrzypi, wszystko idealnie siedzi na swoim miejscu.

G-Master G3266 po ustawieniu na biurku robi bardzo dobre wrażenie. Piękny, spory, zakrzywione ekran oraz eleganckie nóżki pokazują nam pazur. Na samym początku myślałem, że podstawka nie da rady, jednak po dłuższych testach muszę przyznać, że miło mnie zaskoczyła i zauważyłem bardzo nieznaczne bujanie się w trudniejszych warunkach.

Niestety dołączona do monitora podstawka nie ma jakiejkolwiek regulacji, gdybyśmy jednak chcieli podłączyć własny montaż lub ramię, to nie ma problemu. W górnej części monitora znajduje się montaż VESA.

VESA w Iiyama G-Master G3266HS-B1

Działanie i jakość obrazu iiyama G-Master G3266HS-B1

Do poprawnego działania wystarczy monitor podłączyć do zasilania oraz grafiki. Z tyłu znajdziemy HDMI, DisplayPort, VGA oraz DVI. Oprócz tego możemy zauważyć 2x Audio oraz USB po lewej stronie obudowy. Po podłączeniu przez DisplayPort wybrałem rozdzielczość 1080p oraz odświeżanie 144Hz i zaczęła się magia.

Iiyama G-Master G3266HS-B1 porty

Pierwsze godziny przed monitorem były trudne. Rozdzielczość Full HD przy tak dużym monitorze i w tak małej odległości od nas (w porównaniu do TV) niestety nie jest zbyt przyjemna. Tekst wydaje się nieostry, jesteśmy w stanie zauważyć piksele, więc w codziennym użytkowaniu potrzeba paru dni na przyzwyczajenie się.

Rankingi najlepszych monitorów >>>

Prawdziwą moc zobaczymy w dynamicznych grach. Granie na tak dużej matrycy z takim odświeżaniem to istna bajka. Jeśli nasz sprzęt jest w stanie wykorzystać cokolwiek powyżej 60Hz to możemy się zatopić w bardzo płynnej rozgrywce. Gry pokroju DOOM’a, CS:GO, Wolfensteina czy Battlefielda będą na taki monitor pasować wprost idealnie. Nie patrzymy wtedy aż tak bardzo na rozgrywkę, a czcionka w grach i tak nam nie przeszkadza. Wtedy liczy się dosyć dobry czas reakcji (3ms), bardzo płynny obraz oraz spora matryca, która nas dosłownie otacza. Muszę przyznać, że nie żałuję zakupu DOOM’a tylko po to, by przejść go na takim sprzęcie. Do gier, sprzęt wprost idealny.

Iiyama G-Master G3266HS-B1 obraz

G3266HS posiada jednak matrycę VA, więc niestety kosztem gorszych kolorów otrzymujemy niższą cenę. Sprzęt można kupić w sklepach za około 1800 zł. Kolory jednak nie są aż tak złe jakby można było się spodziewać. Jeśli spędzimy w ustawieniach więcej niż 5 minut to bez problemu ustawimy kolory tak, by jak najlepiej oddawały rzeczywistość. W moim egzemplarzu było zdecydowanie za dużo czerwonego, a za mało niebieskiego. Parę minut w ustawieniach i gotowe - kolory są jak najbardziej akceptowalne.

Testowany monitor posiada również wbudowane głośniki, ale nie nadają się one praktycznie do niczego. Śmiało mogę powiedzieć, że tanie głośniki komputerowe z Allegro będą działać lepiej. Niestety mamy tutaj brak jakichkolwiek basów, a wysokie tony grają kiepsko.

Iiyama G-Master G3266HS-B1 jakość obrazu

Podsumowanie testu iiyama G-Master G3266HS-B1

Testowany sprzęt jest dosyć nietypowy. Nie każdemu spodoba się wykorzystanie tak “małej” rozdzielczości do tak sporej matrycy. W grach dynamicznych monitor ten sprawdza się wręcz fantastycznie, jednak po przejściu do zwykłych codziennych czynności nieostra czcionka lub widoczne piksele mogą mocno zaboleć w nasze oczy. Jeśli jesteś osobą, która kocha grać w szybkie gry akcji, strzelanki oraz podobne, to jest to sprzęt dla Ciebie. Jednak jeśli jesteś niedzielnym graczem to lepiej zainteresować się czymś mniejszym lub z lepszą rozdzielczością.

Ocena końcowa monitora iiyama

blog comments powered by Disqus
Recenzja iiyama G-Master G3266HS-B1 - 32-calowy Monitor Dla Graczy