PODPOWIEDZI:

Creative Airwave - Mobilna Moc Dźwięku!

Rynek głośników Bluetooth jest zapełniony dziesiątkami modeli różnych firm. Jednak nie każdy z takich sprzętów jest godzien uwagi. Przetestowaliśmy głośnik firmy Creative, znanej z legendarnych kart dźwiękowych i świetnych słuchawek. Jak spisał się głośnik Creative Airwave? Pokazał klasę producenta! Zapraszamy na recenzję.

Creative Airwave

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Dobry dźwięk
  • Wiele obsługiwanych standardów
  • Solidna konstrukcja
  • Tryb głośnomówiący
WADY
  • Dość drogi
  • Wymiary i waga

Poznajcie Airwave

Creative Airwave to mobilny głośnik Bluetooth, wyposażony w technologię NFC. Posiada ciekawy wygląd, mnóstwo funkcji oraz dostępny jest w kilku kolorach, przy okazji dostarcza dobrej jakości dźwięku.

Creative Airwave

Pojemna bateria wewnętrzne urządzenia pozwala na cieszenie się muzyką nawet do 12 godzin (zachowując średni poziom głośności), natomiast pełne naładowanie urządzenia to niecałe 8 godzin. Urządzenie posiada wymiary 110,0 x 260,0 x 110,0 mm i wagę ok. 890 gram, jest to jeden z największych głośników bezprzewodowych z jakimi miałem do czynienia, jednak wciąż nie ma problemu aby zabrać go ze sobą w podróż.

Urządzenie komunikuje się poprzez Bluetooth 3.0, na odległość do 10 metrów. Połączyć możemy je więc z urządzeniami Apple, smartfonami i tabletami.

Creative Airwave korzysta z takich standardów jak A2DP (dźwięk stereo poprzez Bluetooth), NFC, czy AVRCP (sterowanie głośnością za pomocą smartfona), HFP (urządzenie głośnomówiące).

Głośnik obsługuje kodeki aptX i SBC.

W komplecie z głośniczkiem otrzymujemy kabel USB-MicoUSB do ładowania urządzenia, zabrakło jednak kabelka AUX.

Z tyłu urządzenia znajdują się dwa porty, jeden służy do ładowania urządzenia, drugi to port AUX, gdzie poprzez kabel z wtykiem Mini-Jack 3,5 mm możemy podłączyć bezpośrednio urządzenia, np. smartfona czy odtwarzacz MP3.

Parowanie

Głośnik połączyć możemy z urządzeniem mobilnym na dwa sposoby, klasycznie, poprzez włączenie w telefonie czy tablecie Bluetooth, ustawieniu głośnika w tryb parowanie i wykryciu go przez nasze urządzenie. Druga metody to NFC, czyli Near Field Communication, wystarczy nasze urządzenie przytknąć do oznaczonego miejsca na odwrocie głośnika Airwave i urządzenie automatycznie się połączy. Nasz sprzęt mobilny musi jednak obsługiwać ten typ łączności, dobra wiadomością jest pamiętanie przez głośnik Airwave sparowanych wcześniej urządzeń.

Łącze Bluetooth w praktyce sprawdza się dobrze, jednak powyżej 7-8 metrów od urządzenia zaczyna gubić zasięg. Wiele zależy także od samego urządzenia mobilnego, na niektórych telefonach głośnik przerywał, na innych nie.

Creative Airwave

Budowa i materiały

Głośnik jest dość duży i masywny, zbudowany naprawdę solidnie.

Plastik użyty do jego budowy jest gruby i mocny, głośnik w większości jest matowy, posiada jedynie u góry i po bokach elementy z błyszczącego plastiku. Antypoślizgowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się głośnika po blacie.

Przyciski sterujące są dość duże i łatwe do wciśnięcia. Jeden z nich włącza i wyłącza urządzenie, a także wprowadza je w tryb parowania. Pozostałe przyciski to regulacja głośności.

Głośnik posiada także wbudowany mikrofon, dzięki temu możemy go użyć do prowadzenia rozmów jeśli mamy z nim sparowany telefon. Odbiór rozmówcy z głośnika jest przyzwoity, także mikrofon w miarę dobrze wyłapuje nasz głoś.

Creative Airwave

Creative Airwave

Creative Airwave

Jakość dźwięku

Dźwięk wydobywający się z Creative Airwave jest naprawdę mocy i dość czysty. Zapewniają to dwa pełnozakresowe głośniki umieszczone w obudowie.

Basy są głębokie i wibrujące, tony średnie na dobrym poziomie, nieco gorzej wypadają momentami tony wysokie, jednak ogólna jakość dźwięku jest bardzo dobra. Wielkość głośników wewnętrznych i sama obudowa wpływa pozytywnie na przenoszenie dźwięku.

Jeśli podepniemy głośnik do komputera kablem AUX, a kabel USB do ładowania podłączymy na stałe, wtedy Airwave przeobraża się w stacjonarny głośnik komputerowy. Podłączony bezpośrednio pod urządzenie sprawdza się rewelacyjnie.

Creative Airwave

Podsumowanie

Creative Airwave to udany gadżet mobilny, pomimo że swoje kosztuje to pokazuje klasę. Jest solidnie zrobiony, wygląda świetnie i gra znakomicie. Możemy go używać w domu lub zabrać ze sobą w podróż. Wytrzymała bateria litowo-polimerowa zapewni kilkanaście godzin działania.

Dla fanów nowoczesnej technologii i głośników Bluetooth gadżet naprawdę ciekawy.

Rozpakowanie głośnika Creative Airwave

blog comments powered by Disqus
Creative Airwave - Mobilna Moc Dźwięku!