PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Smartfony do 1500 zł | TOP 5 | 2018

Motorola MotoJewel U9 [TEST]

Motorola MotoJewel U9 to bardzo elegancki model telefonu, wpadający w gusta wielu kobiet.

Motorola Jewel U9

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • elegancki design
  • odtwarzacz Microsoft Windows Media Player 11
WADY
  • słabej jakości zdjęcia
  • słabe wyposażenie

Motorola MotoJewel U9, to prawdziwy klejnot wśród telefonów komórkowych. Jego bardzo ciekawy kształt z pewnością trafi w gusta wielu kobiet. Urządzenie dostępne jest na polskim rynku od lutego 2009 roku.

Wygląd

Kształt jest najbardziej charakterystyczną cechą tego telefonu. Górna klapka urządzenia przypomina kamień szlachetny, a w lustrzanej powłoce można się swobodnie przeglądać. Średnie gabaryty (90 x 48,6 x 16,4 mm) połączone z niewielką wagą (95 gramów) pozwalają na umieszczenie telefonu nawet w najmniejszej torebce. Cała wewnętrzna część U9 jest w kolorze fioletowym, podobnie jak ośmiokątne klawisze.

Motorola Jewel U9

Prezentowany „diament” posiada dwa ekrany: zewnętrzny OLEDo przekątnej 1,45 cala (rozdzielczość 128 x 160 pikseli), oraz 2 calowy, wewnętrzny LCD-TFT (rozdzielczość 240x320 pikseli), który wyświetla 262 tysiące kolorów.

Motorola Jewel U9

Funkcjonalność

Menu Motoroli nie wyróżnia się niczym specjalnym. Kontakty, wiadomości, rozrywka, gry, ustawienia, narzędzia biurowe, to rzeczy znane z innych modeli. Na uwagę zasługuje jednak odtwarzacz muzyki Media Player 11, dzięki któremu odtwarzanie plików dźwiękowych jest przyjemnością.

Motorola Jewel U9

Jewel U9 jest czterozakresowym telefonem (850/900/1800 i 1900 Mhz) obsługującym również technologie przesyłu danych GPRS i EDGE. Litowo-jonowy akumulator dedykowany do tego urządzenia ma pojemność 770mAh. Teoretyczny czas działania wynosi do 250 godzin w stanie czuwania i 440 minut rozmów.

Ukryte funkcje telefonów >>>

Motorola Jewel U9

Dodatkowym gadżetem jest aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli z 8-krotnym zoomem cyfrowym. Posiada on również funkcję kręcenia filmów, jednak są one słabej jakości.

Prezentowana Motorola MotoJewel U9 dysponuje funkcją CrystalTalk, zapewniającą bardzo dobrą jakość dźwięku w trakcie rozmów oraz technologię stereo bluetooth. Pod baterią znajdziemy także slot pamięci microSD obsługujący karty do 4 GB.

Motorola Jewel U9

Podsumowanie

Najnowsze trendy mody, zawarte w modelu MotoJewel U9 pewnie trafią w gusta kobiet. Zbyt małe wyposażenie telefonu może nieco odstraszyć osoby zainteresowane dużej rozdzielczości aparatem i możliwością szybkiego surfowania w Internecie.

blog comments powered by Disqus
Motorola MotoJewel U9 [TEST]