PODPOWIEDZI:

Test ekspresu kolbowego Teesa TSA4002 AROMA 300

Do redakcji trafił ekspres kolbowy Teesa TSA4002 AROMA 300 wraz ze spieniaczem do mleka Teesa TSA4007 AROMA F50 i młynkiem do kawy Teesa TSA4005 AROMA G50. Za chwilę dowiesz się, jak wypadły testy tych urządzeń, jak również poznasz ich mocne i słabe punkty.

Teesa TSA4007 AROMA F50

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Ciśnienie 20 bar
 • Duża moc
 • Intuicyjna obsługa
 • Przystępna cena
 • Funkcja spieniania mleka, podgrzewania filiżanek i gorącej wody
 • Pojemny zbiornik na wodę
WADY
 • Brak podwójnego dozownika

Inwestując w ekspres do kawy, warto zastanowić się nad urozmaiceniem zestawu i dokupić na przykład młynek do kawy i spieniacz do mleka.

Zestaw do kawy Teesa AROMA

Każdy miłośnik kawy powinien posiadać taki sprzęt i stać się samodzielnym baristą w swoim domu. Jednym z wielu urządzeń na rynku jest ekspres firmy Teesa, nad którym skupiliśmy się najbardziej.

Sprawdź cenę ekspresu Teesa TSA4002 AROMA 300

Teesa TSA4002 AROMA 300 oferta w Ceneo

Sprawdź cenę spieniacza do mleka Teesa TSA4007 AROMA F50

Teesa TSA4007 AROMA F50 oferta w Ceneo

Sprawdź cenę młynka do kawy Teesa TSA4005 AROMA G50

Teesa TSA4005 AROMA G50 oferta w Ceneo

Jaki jest ekspres Teesa TSA4002 AROMA 300

Ekspres kolbowy Teesa TSA4002 AROMA 300 to zasadniczo główny bohater dzisiejszej recenzji. Na początku skupię się na jego wyglądzie. Obudowa jest koloru czarno-srebrnego. Na szczęście czerni jest mniej, dzięki czemu nie będą widoczne ślady palców. Od spodu gumowe przyssawki, które zwiększają stabilność.

Ekspres kolbowy Teesa TSA4002 AROMA 300

Prezentuje się prosto, a zarazem elegancko, nowocześnie, zgrabnie, dosyć solidnie. Dalej jest kolba, pokrętło (wyłącznik) z boku obudowy, wyjmowana tacka ociekowa, dwa przyciski na przodzie. Ekspres został wyposażony w pojedynczy dozownik, natomiast dużą zaletą (zwłaszcza w tym zakresie cenowym) jest dysza spieniająca.

Teesa AROMA 300 panel strerowaniaTeesa AROMA 300 bok ekspresuTeesa AROMA 300 kolba ekspresu

Z jej pomocą zrobisz puszystą piankę, co dla wielbicieli kawy latte macchiato jest zadowalającą informacją.

Co otrzymasz wraz z ekspresem?

Producent wyposażył urządzenie w takie elementy, jak:

 • Szereg filtrów - filtr na saszetki E.S.E, na kapsułki, na kawę mieloną
 • Uchwyt na filtr
 • Zawór filtra
 • Miarka z ubijakiem

Jakie są możliwości ekspresu Teesa?

Przy użyciu ekspresu możesz przygotować pyszną kawę na kilka sposobów. Ja odmierzyłam za pomocą miarki odpowiednią ilość kawy, zmieliłam ją oczywiście wcześniej testowanym młynkiem. Później docisnęłam ubijakiem, umieściłam w kolbie i zamontowałam ją. W ten sposób mogłam rozpocząć proces parzenia za pomocą jednego przycisku. Osobiście kawa mi bardzo smakowała.

Teesa AROMA 300 jakość kawy

Kolejnymi opcjami jest skorzystanie z filtrów na saszetki i kapsułki, co jest zaletą dla tych, którzy cenią sobie komfort i higienę.

Na końcu skorzystałam z pewnej funkcji, która świetnie sprawdza się przy małych dzieciach. Często, z nadmiaru obowiązków, moja kawa była zimna. Podejrzewam, że wiele mam ma ten sam problem. Rozwiązaniem jest podgrzewanie filiżanki na płycie. Znajduje się ona na samej górze urządzenia.

Teesa AROMA 300 dyszaTeesa AROMA 300 spienianie mleka

Jeżeli któryś z gości nie jest smakoszem kaw, to nie martw się. Za sprawą funkcji gorącej wody możesz zrobić komuś herbatę. Wystarczy, że kolba będzie opróżniona z kawy.

Efektywność pracy

Chociaż jest to ekspres kolbowy, który jak każdy tego typu cechuje się ręcznym zaparzaniem kawy, to tutaj ten proces trwa dosyć szybko, gdyż ekspres Teesa oferuje ciśnienie aż 20 barów i moc 1400 W. Kultura pracy jest dobra.

To niepozorne urządzenie do robienia kawy posiada zbiornik na wodę o pojemności 1,5 l, co pozwoli na zaparzenie wielu filiżanek kawy. Rzadsze napełnianie pojemnika to zawsze większy komfort użytkowania.

Kilka słów o spieniaczu Teesa TSA4007 AROMA F50

Miłym dodatkiem jest osobny spieniacz do mleka Teesa TSA4007 AROMA F50, z którym uzyskasz jedwabistą piankę.

Wygląd

Ten model prezentuje się bardzo ładnie, podstawa 360° jest biała, na środku znajdziesz wyraźny, podświetlany przycisk. Jest stabilny, bowiem pod spodem znajdują się antypoślizgowe stopki. Dalej znajduje się dzbanuszek na mleko wykonany ze stali nierdzewnej, przezroczysta pokrywka, przez którą widzisz proces spieniania mleka, jak również uchwyt.

Teesa AROMA F50 spieniacz do mleka

Dodam kilka słów o samym uchwycie. Również jest zrobiony ze stali nierdzewnej, nie poparzy Ci rąk; natomiast czy jest wygodny, to nie do końca jestem przekonana. Mógłby być troszkę grubszy. W środku zobaczysz nasadkę mieszająco-spieniającą, która posiada magnetyczne mocowanie.

Dodatkowe informacje

Jak na spieniacz nie jest może najtańszy, natomiast do przygotowania pianki korzysta z systemu indukcyjnego, dzięki czemu proces jest błyskawiczny. Dodatkowo zdecydujesz, w jakiej temperaturze ma być pianka (zimna lub ciepła). Ja z pomocą tego urządzenia przygotowałam piankę do kawy cappuccino i rozkoszowałam się jej smakiem.

Zestaw baristy od Teesa

Nalewanie pianki z dzbanka jest wygodne, a sam montaż nie jest skomplikowany. Atutem jest możliwość mycia dzbanka w zmywarce, z której ja osobiście skorzystałam. Przewód ma długość 65 cm, co w wielu przypadkach może być wartością zbyt małą.

Na koniec jeszcze jedna istotna wiadomość, a mianowicie: spieniacz zmieści 120 ml mleka, co przekłada się na wykonanie pianki potrzebnej do jednej filiżanki kawy. Z kolei do podgrzania użyjesz 240 ml mleka.

Spienione mleko umożliwi wykonywanie różnych wzorów na kawie. Ja niestety nie mam do tego talentu, ale może inni potrafią :)

Młynek do kawy Teesa TSA4005 AROMA G50

Trio urządzeń do kawy dopełnia młynek Teesa TSA4005 AROMA G50. Cena nie jest duża. Z jego pomocą dobrze zmielisz świeże ziarna kawy, co przełoży się na lepszy smak kawy. Elektryczny młynek Teesa posiada silnik o mocy 150 W i dokładny nożyk.

Teesa AROMA rodzaje filtrów

Jeżeli chodzi o wygląd i organizację, to znajdziesz schowek na kabel, duży przycisk, białą obudowę, pokrywę, nóżki antypoślizgowe. Dla mnie równie pozytywną cechą jest funkcja pracy pulsacyjnej. W czasie mielenia kawy ziarnistej miałam pełną kontrolę nad tym procesem.

Sprzęt jest również bezpieczny, gdyż nie zacznie mielić dopóki pokrywa nie będzie zamknięta. Przewód jest dłuższy niż w przypadku spieniacza. W młynku zmieścisz 50 g kawy.

Podsumowanie testu Teesa TSA4002 AROMA 300

Kolbowy ekspres do kawy sprawdził się w praktyce bardzo dobrze i według mnie jest warty zakupu. W przystępnej cenie (bo z tego zresztą słynie ta marka) otrzymasz wydajny model z praktycznymi funkcjami. Musisz mieć na względzie, że do tego rodzaju ekspresu trzeba nabrać pewnej wprawy (między innymi w odpowiednim odmierzaniu kawy).

Teesa AROMA 300 kolor kawy

Spieniacz do mleka spienia na zimno i ciepło, wygląda nowocześnie, jest dziecinnie prosty w obsłudze, solidnie wykonany, a ponadto cechuje się funkcją podgrzewania. Wadą może być zbyt krótki przewód i dosyć cienki uchwyt.

Teesa AROMA 300 maksymalna wysokość kubka

Młynek do mielenia kawy nie ma sobie nic większego do zarzucenia. Dwuskrzydłowy nóż poradzi sobie z twardymi ziarnami bez większego problemu.

Ranking ekspresów do kawy otworzy przed Tobą świat doskonałych urządzeń, dzięki którym przygotujesz aromatyczną kawę o każdej porze dnia. Znajdziesz tam różne typy ekspresów, ale jeżeli postawiłeś na kolbowe, to nie możesz ominąć testowanego przez nas ekspresu Teesa.

Test ekspresu kolbowego Teesa TSA4002 AROMA 300 ocena 4,5

Sprawdź aktualne informacje o Teesa TSA4002 AROMA 300 na stronie producenta.

blog comments powered by Disqus
Test ekspresu kolbowego Teesa TSA4002 AROMA 300