PODPOWIEDZI:

Recenzja mopa elektrycznego! Jaka jest Teesa POWER CLEAN TSA5035?

Mop elektryczny Teesa Power Clean to urządzenie raczej nietypowe. Gdy trafiło do redakcji, wszyscy nagle zaczęli liczyć na to, że zostanie na dłużej. Nikt w końcu nie lubi mycia podłóg, a tradycyjne mopy są nie dość, że niewygodne, to jeszcze niezbyt wydajne w trakcie pracy. Jak prezentuje się rozwiązanie Teesy?

Teesa POWER CLEAN TSA5035

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
2 GŁOSÓW
ZALETY
  • Tanie wymienne nakładki
  • Możliwość woskowania
  • Dodatkowe oświetlenie LED
WADY
  • Trochę za wysoka cena

Pewnie wielu z was nie ma bladego pojęcia, czym taki mop elektryczny jest. Jak wspomniałem, to nie jest najpopularniejsze urządzenie w naszych stronach. Poza nimi też nie za bardzo, bo w końcu normalny mop jest tańszy i jakoś da się nim myć podłogi, więc po co sięgać po elektroniczną wersję prawda? Nieprawda, bo produkt Teesy to bardzo wygodna sprawa.

Zobacz ofertę na mop elektryczny Teesa:

Oferta na TEESA TSA5035 w Ceneo

Jak działa Teesa POWER CLEAN TSA5035?

Właściwie podstawą działania mopa elektrycznego Teesa POWER CLEAN TSA5035 są jego tarcze obrotowe. Na części głównej znajdują się dwie głowice, na które zakładane są wymienne ściereczki. Każda z nich ma trzy rzepy, ściśle utrzymujące przy urządzeniu nakładki.

Wymiana nakładek w Teesa POWER CLEAN TSA5035

Wydawałoby się, że takie rozwiązanie nie może być zbyt pewne - rzep teoretycznie mógłby łatwo puścić. Na szczęście wszystko się trzyma. I to pomimo tego, że deklarowana prędkość rotacji tarcz wynosi do 250 obrotów na minutę. Sprzęt jest faktycznie dosyć szybki i puszczony wolno dość szybko odjedzie w swoją stronę.

Zbliżenie na Teesa POWER CLEAN TSA5035 w ruchu

Tym samym nieźle doczyszcza podłogę. Oczywiście nie byłoby mopa bez wody. Tutaj na elemencie głównym, tuż nad głowicami, znajduje się zbiornik na wodę. Napełnia się go mieszanką z płynem do podłóg. Nie starczy na całe spore mieszkanie, ale łatwo go napełnić w locie. Urządzenie podaje odpowiednią ilość wody na podłogę poprzez wbudowany spryskiwacz, który można aktywować poprzez przycisk w rączce.

Teesa POWER CLEAN TSA5035 podczas używania

Regulowane ramię i kwestia zasilania

Właśnie, swoją drogą elektryczny mop Teesy ma też regulowane ramię, które rozszerzając się nawet do 110 centymetrów, jest wygodną opcją dla osób niższych i wyższych. Ja nie miałem z nim w każdym razie problemów. Pod palcem użytkownik ma w uchwycie wyłącznik i wspomniany przycisk do spryskiwania podłogi wodą.Teesa POWER CLEAN TSA5035 rozłożona

Podoba mi się to, że ramię wykonane jest prawie w całości z metalu. Nie wszystkie urządzenia do czyszczenia domu w tym segmencie cenowym (w sumie chodzi mi głównie o odkurzacze pionowe) stawiają na wykorzystanie takiego materiału. Przez to całość jest nieco cięższa, ale za to znacznie bardziej wytrzymała od plastiku. Poza tym wyobrażam sobie, że gorzej dociążonym mopem trudniej by było sterować.

Swoją drogą w rączce można umiejscowić też baterie. One służą do tego, aby przełączniki mogły działać, ale główne źródło zasilania znajduje się nieco niżej, bo tuż nad głowicami obrotowymi. To niewielki akumulator umożliwiający 30 minut pracy. Można go ładować wewnątrz maszyny, jak i po wyjęciu z niej.

Zawartość opakowania Teesa POWER CLEAN TSA5035

Kwestie poboczne - w tym wymienne mopy

Inną kwestią, już nieco bardziej poboczną niż sposób działania czy zasilanie, jest to, że producent zdecydował się dorzucić niezbyt mocne oświetlenie LED. Dzięki niemu można lepiej dostrzec wciąż zabrudzone miejsca - jeżeli kiedyś położyliście w nieodkurzanym pokoju włączoną latarkę na podłodze, to wiecie, o czym mówię. Cienie różnych kłaczków są świetnie widoczne.

Głowica Teesa POWER CLEAN TSA5035

Apropos podłogi - ze sprzętu można korzystać na różnych podłogach. Producent twierdzi, że jego mop elektryczny sprawdzi się na większości podłoży spotykanych w domach. W czasie pracy ze sprzętem nie było problemu na parkiecie ani na kafelkach. Zwłaszcza podłoga tego pierwszego typu będzie zachwycona nowym nabytkiem domowym.

To dlatego, że Teesa do mopa dorzuca nie tylko dwie ściereczki do mopowania, ale też takie, które służą do woskowania. Przy ich zastosowaniu można zadbać o wygląd i połysk dowolnej podłogi twardej. To fajna opcja, na dodatek obie ścierki można po prostu wrzucić do pralki, aby je odświeżyć.

Zbliżenie na nakładki w Teesa POWER CLEAN TSA5035

Warto jednak dokupić zapasowe nakładki. Chociażby na wypadek, gdyby jednak te dołączane w zestawie się zużyły. I nawet nie są tak drogie - można je nabyć w oficjalnym sklepie producenta lub w sieci Rebel Electro. Znalazłem oferty za około 60 złotych - raz na jakiś czas to wydatek do przeżycia.

Czy warto polecić mop od Teesy?

Teesa Power Clean to zdecydowanie rozwiązanie dosyć wygodne. Efektywnie czyści podłogi i jest raczej proste w użytkowaniu.

Ujął mnie fakt, że producent pomyślał też o możliwości woskowania. Tego się nie da uzyskać przy pomocy zwyczajnego mopa i jest to atrybut, który sam w sobie skłania do zakupu tego sprzętu.

Ocena 4 dla Teesa TSA5035Odznaczenie nowość dla Teesa TSA5035

Znacie takie urządzenia? Korzystaliście z rozwiązań innych producentów?

blog comments powered by Disqus
Recenzja mopa elektrycznego! Jaka jest Teesa POWER CLEAN TSA5035?