PODPOWIEDZI:

Philips PerfectCare PSG9050/20 - Generator pary z kamerą

Generator pary Philips PerfectCare to urządzenie na miarę wieku. Poważnie - inteligentna stacja sprzężona z żelazkiem to opcja, która w teorii ma pozwolić już na zawsze zapomnieć użytkownikowi o tym, jaka temperatura do jakiego materiału będzie najodpowiedniejsza. Czy tak jest w praktyce?

Philips PerfectCare PSG9050/20

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Prawdziwa inteligencja
  • Zapobiega przypaleniom
  • Świetna jakość wykonania
WADY
  • Brak większych minusów

Zrecenzowaliśmy generator pary Philipsa przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z najbardziej wyjątkowych nowinek technologicznych na rynku AGD. Żelazko z wbudowaną kamerą? Po co to komu? Okazuje się, że jest to bardzo przydatne udogodnienie, które doceni każda osoba dbająca o schludny wygląd. Na pewno stawia to sprzęt oczko wyżej nad testowanym w zeszłym roku Beko SGA8328B.

Philips PerfectCare PSG9050/20 cena:

Philips PerfectCare PSG9050/20 oferta w Media Markt

Philips PerfectCare PSG9050/20 - na pierwszy rzut oka

Urządzenie prezentuje się bardzo luksusowo. To widać już na starcie, po rozpakowaniu ogromnego pudła. Wszystko jest tu spasowane i zabezpieczone, to nie poziom tanich alternatyw z Chin w sypiącej się tekturze. Na starcie plus za tak podstawową rzecz, która odpowiada zresztą przecież półce cenowej.

Atrakcyjne pudło Philips PerfectCare PSG9050/20

Philips PerfectCare PSG9050/20 sam w sobie też jest przyjemny zarówno dla oka, jak i zmysłu dotyku. Kolor kolorem, ale zastosowany tutaj plastik jest wytrzymały i nie trzeszczy pod byle naciśnięciem. Czuć, że nie zepsuje się od byle czego, chociaż oczywiście wątpię, że wytrzymałby ewentualny upadek. Z tym że producent przestrzega, aby zadbać o odpowiednią deskę do prasowania, z której całość się nie zsunie.

Ogólna prezencja Philips PerfectCare PSG9050/20

Poza tym jest całkiem standardowo, sercem jest oczywiście generator pary. Ma wygodny system napełniania wodą i mieści nawet do 1,8 litra wody. To aż nadto - dopiero po paru godzinach prasowania odparowaliśmy całość. Przewody też są dostatecznie długie. Zarówno kabel zasilający, jak i przewód parowy mają po 1,8 metra.

Zbliżenie na Easy De-Calc w Philips PerfectCare PSG9050/20

Warto też wspomnieć o systemie Easy De-Calc Plus. Jeżeli masz problem ze zbyt twardą wodą (co jest dosyć częste w dużych miastach), nie masz się czym przejmować. Generator pary sobie z tym poradzi. Producent zadbał o system odkamieniania, który działa bardzo prosto - gdy urządzenie poinformuje cię o zbyt dużym zakamienieniu, wystarczy odkręcić zatyczkę z tyłu urządzenia i wylać wodę z wapniem. Wygodna sprawa.

Systemy inteligentne i zabezpieczenia

Ten generator pary jest inteligentny. Philips zadbał o to, aby sprzęt, który koniec końców znajduje się przecież w klasie premium, wprost pomagał użytkownikowi w codziennej pracy. Co być może najważniejsze - ma funkcje smart, ale nie należy do produktów internetu rzeczy. Nie ma żadnych opcji sieciowych.

Kamera Philips PerfectCare PSG9050/20

Największą ciekawostkę stanowi ActiveSense. To w praktyce kamera ukryta za odpornym na stłuczenia szkłem gorilla glass. Zresztą nawet zarysowana ma być w stanie odpowiednio działać. A jak działa? Rozpoznaje sploty i rodzaje tkanin, dobierając odpowiednie tryby pracy do twoich ciuchów. Sygnalizuje to zmianą koloru LED na żelazku.

Wyrzut pary w Philips PerfectCare PSG9050/20

Drugim inteligentnym rozwiązaniem jest DynamiQ. To w praktyce czujnik ruchu, który wykrywa to, czy i w jaki sposób poruszasz żelazkiem. Służy to przede wszystkim kontroli parowania. W praktyce skraca czas pracy, włączając wyrzut pary wtedy, kiedy jest najbardziej potrzebny.

Philips PerfectCare PSG9050/20 schładzanie stopy

Chyba najważniejszy dla bezpieczeństwa twojego domu jest system szybkiego chłodzenia. Gdy urządzenie zauważy, że od dłuższego czasu nikt nim nie poruszał, żeby zabezpieczyć twoje ubrania i w efekcie cały dom (głupio by było stracić dorobek życia w pożarze spowodowanym przez żelazko), szybko schłodzi stopę strumieniem zimnej wody. Tym zdominuje każdy ranking żelazek.

Przetestowaliśmy - Philips PerfectCare PSG9050/20 w praktyce

Sprawdziliśmy, jak Philips PerfectCare PSG9050/20 radzi sobie w praktyce. W zasadzie testy były trzy - najbardziej oczywisty, czyli pobór prądu, wydmuch pary podczas prasowania w pionie i te związane z temperaturą. To znaczy jej inteligentną zmianą pomiędzy tkaninami, a także po prostu czasem nagrzewania stopy żelazka.

Pobór prądu - wysoki, ale standardowy

Najlepiej zacząć od poboru prądu. Siłą rzeczy generator pary będzie miał wyższe wskazania niż tradycyjne żelazko - jakoś trzeba zasilić grzałkę zdolną szybko nagrzać wodę do poziomu pary, uzyskując tak wysokie ciśnienie.

Pobór przy delikatnych ubraniach Philips PerfectCare PSG9050/20

Nie było więc wcale dziwne, że tuż po włączeniu urządzenie przy nagrzewaniu wskazywało 2400 watów. Przy wyrzucie pary odczyty wahały się od 430 do 1500 watów. Interesujące mogą być zmiany w zależności od tkaniny. Jeżeli prasujesz głównie delikatne ubrania, urządzenie będzie pobierało prąd o mocy od 1700 do 2200 watów. Grube czy wymagające tkaniny zmuszają stację pary do pracy z pełną mocą - tutaj pobór ponownie 2400 watów.

Prasowanie w pionie - wygodna rzecz

Często przed wyjściem ma się potrzebę szybkiego przeprasowania ubrań. Nie ma czasu wtedy rozkładać deski do prasowania, nie wspominając o rozkładaniu na niej koszuli lub sukienki. Dlatego właśnie generatory pary są takie wygodne. Przy pomocy silnego wyrzutu - tutaj aż 750 gramów - mogą pomóc ci rozprostować tkaninę w pionie.

Prasowanie w pionie Philips PerfectCare PSG9050/20

Ten model Philipsa nie rozczarował. Wygodnie i szybko rozprostowuje koszule, zmiękczając tkaninę gorącą parą. Długi przewód nie utrudnia pracy. Warto przy tym pamiętać, że inteligentne czujniki nie działają przy prasowaniu w pionie - to najprawdopodobniej kwestia bezpieczeństwa. Tak czy siak, jeżeli chodzi o prasowanie pionowe lub cykliczne odświeżanie ubrań, maszyna Philipsa będzie jak znalazł.

Temperatura, czyli najważniejsza sprawa

Jeżeli chodzi o samo nagrzewanie się żelazka, tutaj nie ma zdziwienia. Producent gwarantuje odpowiednią temperaturę w dwie minuty i to dostarcza. W przeciągu 120 sekund stopa rozgrzała się do poziomu 130 stopni Celsjusza. To dostatecznie dużo, aby zacząć prasowanie delikatnych tkanin.

Prasowanie lnu Philips PerfectCare PSG9050/20

Co jednak się dzieje, kiedy na drodze żelazka postawimy grubsze tkaniny? Wspominałem wyżej, że dzięki wbudowanej kamerze Philips PerfectCare PSG9050/20 wie, co prasujesz. Zmienia też temperaturę. Z włączonym inteligentnym parowaniem DynamiQ wyniki przedstawiały się następująco:

  • około 135 stopni Celsjusza przy delikatnej tkaninie,
  • mniej więcej 170 stopni Celsjusza przy grubym splocie,
  • nieco ponad 160 stopni Celsjusza na lnie.

Każdy ciuch będzie z tym generatorem pary bezpieczny. Wreszcie nie trzeba będzie kombinować, co i jak nastawić. Żelazko dobrze dostosowuje się do ubrań i z pewnością żadnego nie uszkodzi.

Czy warto kupić Philips PerfectCare PSG9050/20?

Na pewno jest to bardzo przyszłościowy sprzęt. Rozwiązanie, które prędzej czy później zabije żelazka. W takiej cenie warto jest zainwestować w ten generator pary. Ma sztuczną inteligencję, którą zapewne ulepszą w kolejnych generacjach, ale po co? Wszystko działa, jak należy.

Zbliżenie na rączkę Philips PerfectCare PSG9050/20

Jakość wykonania stoi na poziomie, którego można się spodziewać po tej cenie. Nie ma większych problemów ze sprzętem. Czego chcieć więcej? Jeżeli cię stać i nie chcesz już nigdy mieć kłopotów z przypalonymi ciuchami, ten inteligentny generator pary będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Ocena 5 dla Philips PerfectCareJakość Philips PerfectCare
blog comments powered by Disqus
Philips PerfectCare PSG9050/20 - Generator pary z kamerą