PODPOWIEDZI:

Test Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU - Model z aktywnym mopowaniem i UV!

Recenzja Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU trwała parę tygodni i dotyczyła jednego z najbardziej wypasionych zestawów tej serii, jakie producent ma w swojej ofercie. Testowany model wyposażono nie tylko w standardy, ale i w mniej popularne końcówki. Na przykład taką do polerowania i aktywnego mycia podłóg lub do… dezynfekowania materaców.

Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
12 GŁOSÓW
ZALETY
 • Wytrzymały design
 • Wymienne baterie
 • Niezła moc
 • Zasysa brudy nawet z dywanów shaggy
 • Nieźle rozwiązany problem zawijającego się włosia wokół wałka elektroszczotki
 • Końcówka UV
 • Końcówka do mopowania i polerowania
 • Stacja bazowa
 • Regulacja rury
 • Sporo akcesoriów
 • Podświetlenie LED
 • Niski hałas
WADY
 • Brakuje węża do sięgania w trudniejsze miejsca
 • Elektroszczotka nie kładzie się na płasko
 • Odkurzacza nie można odstawić pionowo bez podparcia
 • Dziwnie rozwiązany system nawadniania podłogi oraz mopa
 • Żeby wyrzucić brudy trzeba wyjąć i rozebrać zbiornik na kurz

Test Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU na pewno zainteresuje przede wszystkim osoby z małymi dziećmi lub po prostu wyjątkowo dbające o higienę. Odkurzacze są fajne, ale istnieje wiele innych sposobów na lepsze doczyszczenie domu. Wiele osób sądzi, że jeżeli podłoga nie jest umyta, to tak naprawdę nie jest czysta. Właśnie dla nich powstają takie modele jak testowany i coraz częściej pojawiają się też w naszych testach oraz rankingach odkurzaczy.

Kup Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU:

Electrolux PH800 w RTV Euro AGD

Electrolux PH800 na stacji bazowej

Test Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU - Mocny odkurzacz z masą akcesoriów

Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU to odkurzacz pionowy o dość masywnej budowie. W dotyku dość wytrzymały i wykonany przede wszystkim z tworzywa, pewnie trzyma się go w dłoni podczas odkurzania. Co ważne, jego zbiornik ma 0,4 litra pojemności i opróżnia się go, wyjmując zbiornik i rozbierając go w pełni. Szkoda, że nie ma klapki na froncie, bo takie rozwiązanie z reguły jest bardziej higieniczne.

Wyrzucanie brudów Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Przy tym wykorzystuje system cyklonowy z o 50% większym filtrem HEPA. Świetnie odseparowuje pył. W tym odkurzaczu 5-stopniowa filtracja wychwytuje do 99,9% małych cząsteczek, zapobiegając ich powrotowi do obiegu powietrza w pomieszczeniu.

Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU filtr w zbiorniku

Podoba mi się z wyglądu. Mocne połączenie granatu, grafitu i przybrudzonego złota jest bardzo eleganckie, a minimalistyczny wyświetlacz, z bardzo prostym sterowaniem, bo są tylko dwa przyciski, podkreśla, że to propozycja premium. Wyświetlacz pokazuje podstawowe informacje, włączony tryb, ostrzeżenie o zatkaniu lub o konieczności czyszczenia filtra, a także poziom naładowania akumulatora. Szkoda, że nie pokazuje przy tym też pozostałego czasu pracy.

Wyświetlacz w odkurzaczu Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

No właśnie. W zestawie dostaniesz przede wszystkim baterię z możliwością dowolnej wymiany. To o tyle zaleta, że w ten sposób wydłużysz, po zakupie drugiej, czas pracy pomiędzy ładowaniem. No i zwykle akumulatory wysiadają w urządzeniach jako pierwsze, dobrze jeżeli nie ma problemów z wymianą. 

Dodatkową baterię warto zakupić, bo według naszych testów, odkurzacz pracuje mniej więcej 30 minut w trybie automatycznym na jednym naładowaniu. O ile to wystarczy do wysprzątania mojego mieszkania, to mieszkam w kawalerce, a więc mniejszej przestrzeni. Ładuje się przy tym dość szybko, bo ledwie w około 2,5 godziny do pełna.

Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU podczas odkurzania

Najwygodniejszym sposobem ładowania jest skorzystanie ze stacji bazowej. Ma magnesy utrzymujące sam odkurzacz w miejscu i ramiona na dodatkowe mniejsze lub większe akcesoria. Jest przy tym bardzo stabilna. Wraz z tym że rurę odkurzacza trzeba złożyć, aby go na nią odłożyć, co obniża środek ciężkości, nie ma szans, aby się przewróciła. Nawet w moim domu, w którym grasują koty.

No właśnie, co do akcesoriów. Oprócz większych, pokroju głównej elektroszczotki PowerPro, końcówki do mopowania PowerPro Mop i polerowania oraz elektroszczotki z technologią UV BedProPower+, jest też kilka mniejszych.

Akcesoria Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Producent do mojego zestawu dorzucił elastyczną końcówkę, ułatwiającą sprzątanie poziomych powierzchni płaskich, szczotkę szczelinową, do odkurzania przykład wnęk sofy, którą można sparować ze szczotką do kurzu i ssawkę do delikatnych powierzchni. 

Zasadniczo brakowało mi trochę jakiegoś węża, ułatwiającego sprzątanie trudniejszych miejsc, bo odkurzacz się nie wszędzie zmieści, ale jest możliwość dokupienia zestawu do samochodu, na który składa się między innymi to akcesorium.

Elektroszczotka świetna do dywanów i szczotka UV do materaców

Głównym akcesorium w testowanym odkurzaczu pionowym Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU jest jego elektroszczotka PowerPro. Na pierwszy rzut oka jest dość standardowa. Wyposażono ją w elektrycznie napędzany wałek z włosiem, zagarniającym brudy nawet z głębi dywanów. Ma też podświetlenie LED DustSpotter na froncie. Trochę brakuje przy tym możliwości samodzielnego odstawienia w pionie.

Sprzątanie przy krawędziach Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Tym jednak, co wyróżnia PowerPro, jest technologia pozbywania się włosia ze szczotki BrushRollClean. Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk, a akcesorium rozplącze nitki i wciągnie je, zapewniając pełną wydajność odkurzania. Co najciekawsze, to faktycznie działa. Mam w domu dwa koty i ani razu nie było problemów z zawiniętym wokół szczotki włosiem.

BrushRollClean w Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Innym szczególnym dodatkiem jest mini elektroszczotka BedProPower+. Jej główną zaletą jest wykorzystanie podświetlenia UV do zabicia bakterii i cząsteczek pleśni. W zasadzie dezynfekuje powierzchnie, po jakich przejeżdża. Producent poleca ją w szczególności do łóżek. I faktycznie, przy zbieraniu brudów z materaca, odkłada się mikroskopijny pył wewnątrz zbiornika. Czyszczenie tą końcówką jest po prostu dogłębne.

Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU biały brud po zbieraniu mini UV

Nietypowy system nawilżania i aktywne mopowanie w Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Szczególnie ważnym elementem Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU jest też PowerPro Mop. Odkurzacze automatyczne z funkcją mopowania to już bardzo popularny segment na naszym rynku, a coraz więcej producentów zdaje sobie sprawę z tego, że sam przejazd mokrą ścierką po posadzce nie wystarczy. Dlatego tę końcówkę wyposażono w dwa obrotowe dyski, na które nakłada się wymienne nakładki.

Zdjęte z Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU nakładki

Pracują z częstotliwością 260 obrotów na minutę i można z nich korzystać nie tylko do pracy na mokro, ale i do polerowania drewnianych podłóg z użyciem odpowiednich środków konserwujących. Brzmi nieźle, nie? Szkoda tylko, że producent zdecydował się na dość nietypowy system nawilżający.

Mopowanie podłógprzy pomocy Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

W zestawie dodawana jest też dysza z butelką z rozpylaczem. Najbliżej temu do pistoletu wodnego. Żeby dostarczyć czystej wody końcówce myjącej, trzeba psiknąć na ziemię. Po pierwsze dozowanie wody nie jest zautomatyzowane, a po drugie psika się z tyłu, a nie z przodu. A naturalnym ruchem sprzątania jest zwykle najeżdżanie na brudy. Można to było rozwiązać lepiej.

Sikawka w Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Co do samego czyszczenia podłóg, niektóre brudy są rozmazywane, ale z czasem w końcu szczotki je zbierają. Całkiem niezły jest też dojazd do krawędzi, chociaż do kątów prostych dyski - ze względu na kształt - nie dotrą. Za to PowerPro Mop również ma podświetlenie LED, więc wysprzątasz wszystko pod szafkami nawet w ciemnościach. Po wszystkim łatwo też zdjąć nakładki i umyć pod bieżącą wodą lub wrzucić do pralki.

Jeden odkurzacz do wszystkiego? Recenzja Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Recenzja Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU wymaga kilku zdań na temat tego, jak ogólnie korzystało mi się z tego urządzenia i jakie zauważam jego wady oraz zalety. Przede wszystkim bardzo doceniam obecność podświetlenia, zarówno w elektroszczotce, jak i urządzeniu do mopowania. Oprócz sprawdzania czystości w ciemnych miejscach pomaga też zlokalizować kurz na podłodze w dzień, bo drobinki rzucają widoczny cień.

Odkurzanie dużych brudów z pomocą Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Producent wyposażył ten model w trzy tryby podstawowe - minimalny, średnie i turbo - a także tryb automatyczny. Z tego ostatniego korzystałem najczęściej, chociaż turbo czasem się przydawało przy sprzątaniu dywanów. W trybie automatycznym odkurzacz sam ocenia, jaka moc do poszczególnego typu podłogi będzie mu potrzebna. Zauważyłem jego działanie podczas sprzątania dywanów, chociaż Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU nie zbliżał się wtedy mocą do trybu turbo.

Poza tym jest naprawdę dużo akcesoriów i każde jest na swój sposób przydatne. Sprzątanie półek, doczyszczanie sofy lub zasłon - to wszystko da się ogarnąć przy zestawie, jaki otrzymałem do testów. Jak wspominałem, bardzo brakowało mi węża w niektórych sytuacjach. Szkoda, że nie jest w standardowym pakiecie.

Odkurzanie dywanu przy pomocy Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU

Zasadniczo nie było też problemów z dojeżdżaniem do krawędzi, zarówno w przypadku końcówki polerującej, jak i głównej elektroszczotki. Przy tej drugiej trochę niezręcznie się wjeżdżało głęboko na przykład pod sofę. Konstrukcja odkurzacza sprawia, że trzeba to robić pod kątem.

Sprzątanie pod sofą za pomocą

Natomiast Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU z akcesorium PowerPro świetnie zbiera brudy. Małe i duże, chociaż czasami trzeba na większych wprost położyć końcówkę, bo je przesuwa. Również na dywanach nie było problemu, a mam w domu wyłącznie shaggy. Jeżeli z nich zbiera drobne brudy, to ten odkurzacz zbierze je ze wszystkiego - w tym na przykład wykładzin.

No i pracuje dość cicho, bo w trybie minimalnym sięga około 64 decybeli, a maksymalnym około 74 decybeli. To świetny wynik pośród testowanych dotychczas w redakcji modeli.

Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU sprawdzi się w twoim domu

Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU to odkurzacz pionowy wart polecenia, chociaż miejscami obfituje w dziwne rozwiązania, takie jak ten podajnik wody. Natomiast jest dość mocny, wykonano go z trwałych materiałów i ma naprawdę niezłą stację bazową. No i technologia czyszczenia głównej elektroszczotki, obecność rozwiązania UV - ważnego przede wszystkim dla rodziców małych dzieci i alergików - a także końcówka aktywnie mopująca oraz polerująca podłogi, to coś, koło czego nie da się przejść obojętnie.

Electrolux PH800 jakość4 dla Electrolux PH800

Materiał opłacony przez firmę Electrolux. Nikt przy tym nie miał wpływu na opinię redaktora.

blog comments powered by Disqus
Test Electrolux Power Hygienic 800 EP81HB25WU - Model z aktywnym mopowaniem i UV!