PODPOWIEDZI:

HP Envy DV7-7260ew TEST

Wybór laptopa dla graczy nie jest zadaniem łatwym, czy takim produktem jest produkt HP Envy DV7-7260ew? Zapraszamy do naszych testów.

HP ENVY dv7-7260sw

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Długi czas pracy na baterii
 • Wydajny
 • Podświetlana wygodna klawiatura wyspowa
 • Czytnik linii papilarnych
 • Matowy ekran
 • Odtwarzacz Blu-Ray
 • Rewelacyjna jakość dźwięku
WADY
 • Głośny
 • Wysoka cena

Produkt HP model Envy DV7-7260ew oparty jest o procesor Intel Ivy Bridge i7-3630QM o taktowaniu 2,4GHz. Procesor ten posiada cztery rdzenie i osiem wątków, a do dyspozycji ma 4GB pamięci RAM.

cpuz

Podstawowa karta graficzna to zintegrowana z procesorem karta Intel HD4000 – ta pozostaje aktywna w momentach, kiedy komputer nie ma zapotrzebowania na wyższą moc obliczeniową GPU, dzięki czemu zaoszczędzamy na poborze prądu przez komputer.

gpuz1

Tą wydajniejszą grafiką jest mobilna wersja NVidia GeForce GT650M o taktowaniu 745MHz.

gpuz2

Do dyspozycji użytkownika jest dysk twardy o pojemności 1TB, ale fizycznie do naszej dyspozycji jest około 918GB wolnej przestrzeni dyskowej. Zajęty obszar to w części obszar zarezerwowany przez system, a w pozostałej partycja recovery.

indeks

System operacyjny jaki został zainstalowany przez producenta to Windows 8 w wersji 64 bitowej.

Komputer jest dość bogato wyposażony w gniazda wejść/wyjść. Posiada on cztery porty USB w tym aż 3 w standardzie USB 3.0. Nie mogło zabraknąć wejścia słuchawkowego oraz mikrofonowego, a także czytnika kart pamięci SD. Laptop jest wyposażony w wyjście VGA oraz pełnowymiarowy port HDMI. Za kontakt ze światem odpowiada karta sieciowa Intela w standardzie 802.11 b/g/n oraz tradycyjna karta sieciowa Gigabit Ethernet RJ-45.

fot2

fot3

Mocną stroną konstrukcji jest matowy ekran o przekątnej 17,3” dysponujący rozdzielczością FullHD (1920x1080 pikseli).

fot1

Rozmiary tego laptopa dla graczy są dość imponujące: 41,6 x 27,4 x 3,52 cm, a całość waży 3,14kg.

To co przykuło moją uwagę w tym modelu, to system Beats Audio, który jak się później okazało w praktyce jest wprost rewelacyjny.

Nasze testy rozpoczęliśmy od testów syntetycznych. Na pierwszy ogień poszedł program PCMark 7. Ustawienia w jakich testowaliśmy komputer to Performance na domyślnej konfiguracji testowej programu. Wynik jaki uzyskał produkt HP to 2892 punkty.

pcm7

Kolejne dwa testy jakie przeprowadziliśmy to testy skierowane głównie pod kątem grafiki, mowa oczywiście o programach 3DMark 11 oraz Vantage. Obydwa programy były ustawione w tryb Performance, a wyniki prezentujemy poniżej:

3dmv

3dm11

Jako kolejny testy wykonaliśmy sprawdzenie poboru prądu. Do tego celu użyliśmy watomierza LedSystems model: 6907C . Aby uniknąć zakłamania wyników przez np. ładowanie baterii ta została odłączona na czas przeprowadzenia tego testu. Wyniki prezentuje poniższy wykres:

pobór

Po tych testach przyszedł czas na sprawdzenie wydajności HP Envy DV7-7260ew w grach. Tutaj użyliśmy trzech gier: Medal Of Honor Warfighter, Battlefield 3 oraz FarCry 3. Ustawienia w jakich graliśmy to:

 • BF3 – wysokie (filtrowanie x16)

 • MOHW wysokie (filtrowanie x16)

 • FC 3 – bardzo wysokie i ultra

gry

Wynik w grze Medal Of Honor Warfighter można uznać za satysfakcjonujący, ale rozgrywka w BF3 to już granica płynności – tutaj nie obejdzie się bez zmiany ustawień graficznych. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w FC3 – tutaj w takich ustawieniach i rozdzielczości FullHD gra jest praktycznie nie grywalna, ale na szczęście po zmianie ustawień zarówno w BF3 jak i FC3 możemy pograć komfortowo z FPS na poziomie 40kilku klatek na sekundę.

Laptop HP Envy DV7-7260ew mimo wysokiej ceny i dość głośnej pracy podczas obciążania przypadł nam do gustu. Jest to konstrukcja wydajna, z ergonomiczną podświetlaną klawiaturą oraz rewelacyjnym systemem audio. Bateria starcza przy nie obciążanym systemie na ponad pięć godzin pracy, co przy zastosowaniu tradycyjnego HDD jest dobrym rezultatem. Pod względem przydatności do gier nasze uczucia są mieszane – z jednej strony uruchomimy na nim nawet najnowsze tytuły, ale nie rzadko kosztem i to mocnego przycięcia szczegółowości detali grafiki. Ogólna ocena naszej redakcji to 4 gwiazdki, jednak kupującym radzimy zastanowić się, czy potrzebują tak drogiego ale i tak wydajnego zestawu.

Podziękowania dla sklepu:

sferis

za udostępnienie sprzętu do testów

blog comments powered by Disqus
HP Envy DV7-7260ew TEST