PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Ta wyciskarka ma jedną ogromną zaletę - Test Hurom H320N

Interesuje cię test Hurom H320N? Jesteś w dobrym miejscu. Przyjrzałem się tej wyciskarce wolnoobrotowej i postawiłem ją przed szeregiem wyzwań, które miały sprawdzić jej możliwości. Z góry mówię, to intuicyjny oraz mocny sprzęt, któremu nie miałem nic do zarzucenia.

Hurom H320N

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Spory zbiornik na owoce i warzywa
  • Świetnie radzi sobie z dowolnymi składnikami
  • Dwa sitka w zestawie
  • Brak BPA
  • Przemyślany design
WADY
  • Brak większych minusów

Trafiający na test Hurom H320N już z miejsca mi się spodobał. Producent dostarcza go w solidnie zabezpieczonym pudle. Z kolei dodatkowy akcent w postaci dołączanej książki z przepisami sprawia, że recenzowana wyciskarka wolnooborotowa Hurom H320N wypada na przemyślany produkt premium. No i od razu po rozpakowaniu można, bez zbędnego przeszukiwania sieci, planować koktajle oraz zdrowotne soki.

Kup Hurom H320N:

Kup Hurom H320N w Ceneo

Solidna oraz elegancka wyciskarka Hurom H320N

Przede wszystkim jednak w pudełku znajdziesz samą wyciskarkę. Testowany Hurom H320N jest przede wszystkim bardzo elegancką maszyną. Kupisz ją w czterech kolorach, a minimalistyczne kształty i proszkowana podstawa, robią z niej ładny dodatek do nowoczesnego domu. Przy wypakowaniu rzuciło mi się w oczy coś jeszcze. To dość wysoka i ciężka wyciskarka wolnoobrotowa.

Hurom H320N przy warzywach i owocach

Z tym że to w zasadzie zalety. Ze względu na to, że producent celował w zaprojektowanie modelu pionowego, Hurom H320Nzajmuje tym samym mniej przestrzeni na blacie kuchennym. Pomimo tego ma 2-litrową komorę wsadową, z bardzo szerokim 14-centymetrowym otworem. Podkreślamy to w naszym poradniku wyboru wyciskarki - Hurom jest pod tym kątem naprawdę niezłym zakupem.

Duży zbiornik Hurom H320N

Wrzucisz do niej wszystko, często bez konieczności wstępnego rozdrobnienia. Na przykład kilka jabłek naraz. Jego ciężar z kolei, wynikający pośrednio też z wydajnego silnika bezszczotkowego, sprawia, że stabilnie trzyma się podłoża.

Korzystanie z Hurom H320N

Warto tu podkreślić też parę rzeczy. Silnik ma moc 200 watów i sięga prędkością 50 obrotów na minutę. To gwarantuje wysoki moment obrotowy - ta wyciskarka radzi sobie nawet z trudniejszymi wyzwaniami, takimi jak migdały. Co ważne, Hurom H320N podczas pracy jest dość oszczędny. Potrzebuje prąd o mocy zaledwie 60 watów, do przygotowania soków. 

Pomiar hałasu Hurom H320N

Wyciskarka dodatku jest bardzo cicha, nasz decybelomierz wskazał odczyt zaledwie 60-62 decybeli. Przebija niedawno testowany Kuvings Revo 830! To może wiele nie mówić, ale w zasadzie hałas jest u mnie porównywalny z pracą zabudowanej zmywarki, która z reguły gubi się u mnie podczas zmywania w szumie tła. Bez strachu możesz z niej korzystać nocą. Jest też aż 10-letnia gwarancja na urządzenie z silnikiem.

Co jeszcze znajdziesz w pudełku? Wszystko z bezpiecznych materiałów

W zestawie znajdziesz też popychacz, szczoteczkę do czyszczenia, dwa sita - jedno z drobnymi otworami, na bardziej klarowny sok, a jedno z dużymi - oraz dwa pojemniki. Jeden służy do zbierania wyciśniętego napoju, a drugi na przechowywanie pulpy. Warto podkreślić, że te, podobnie jak inne elementy przezroczyste, wykonano z Tritanu. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia i pozbawione BPA.

Nalewanie soku Hurom H320N

Szkodliwych bisfenoli nie ma również w innych elementach wyciskarki. To zaleta, bo pojawiły się powiązania między BPA, a na przykład rakiem prostaty. Skoro o materiałach mowa - zarówno część sitek, jak i wałek ślimakowy, wykonano z ultemu. To bardzo wytrzymały polimer, idealnie stworzony do radzenia sobie z siłami, jakie pojawiają się przy pracy wyciskarki.

Wałek z Ultemu - ważny element Hurom H320N

Do soków i nie tylko - Test wyciskarki Hurom H320N

Zastanawiasz się na pewno, jak Hurom H320N wypada w praktyce. Mając tę wyciskarkę przez jakiś czas w domu, muszę powiedzieć, że korzysta się z niej bardzo wygodnie. Szczególną zaletą jest 14-centymetrowy otwór wsadowy.

Byłem w stanie do niego wrzucić dużo owoców i warzyw naraz, nie przejmując się wcześniejszym ich cięciem. W dodatku maszyna sama je wyciskała, a ja nie musiałem dokładać.

Wrzucanie do mniejszego otworu warzyw - Hurom H320N

Prostota używania przekłada się też na to, że nie trzeba mocno kombinować nad używaniem tego urządzenia. Jest jeden przycisk, którym można włączyć stałą pracę wyciskarki lub cofać jej obroty, w razie potencjalnego zaklinowania się przetwarzanych warzyw. 

Co ważne, Hurom H320N automatycznie się wyłącza, w razie otwarcia klapy podczas wyciskania. Nie ma szans na wypadek i nie ma problemów z dorzucaniem zapomnianych owoców. Można to też robić przez mniejszy otwór na górze klapy.

Wyciskanie soku przez Hurom H320N

Poza tym rozebranie całości, po przygotowaniu soków, było banalnie proste i zajmuje góra pół minuty. Łatwo też jest dotrzeć we wszystkie zakamarki urządzenia, aby je doczyścić z pozostałości po wyciśniętych roślinach. Pomaga w tym dołączana w zestawie szczoteczka.

Czy Hurom H320N robi dobre soki?

Wyciskałem przy użyciu testowanego Hurom H320N różne soki z wielu warzyw i owoców. Zdarzyło mi się też testować parę przepisów, z dołączanej przez producenta książki. W każdym przypadku wyciskarka nawet się nie zająknęła, radząc sobie bez problemu z włóknistym selerem naciowym lub twardą marchewką.

Sok jabłkowy w szklance, koło Hurom H320N

Szczególnie przypadł mi do gustu jednak prosty sok jabłkowy. Wrzucenie kilku jabłek naraz do pojemnej komory Mega Hopper, włączenie maszyny i zapomnienie o temacie na kilka minut to ogromna wygoda. Hurom H320N automatycznie rozdrabniał oraz podawał do wyciskania owoce. Rezultatem był smaczny, lekko spieniony sok, zachowujący pełnię wartości odżywczych.

Można uzyskać bardziej klarowny, sięgając po konkretne gatunki jabłek. Na przykład Ligole. Warto też pamiętać o tym, że aby zapobiec spienieniu się soku, trzeba zamknąć niekapek, przez który płyn wylewa się do szklanki.

Hurom H320N - Porządna wyciskarka wolnoobrotowa

Czy mogę polecić Hurom H320N? Jak najbardziej. To porządny sprzęt, ewidentnie wykonany z dbałością o szczegóły. W dodatku pracuje bardzo wydajnie i cicho. Jeżeli szukasz dobrej wyciskarki wolnoobrotowej, która poradzi sobie z każdym warzywem lub owocem, które do niej wrzucisz - ten model mogę z całą pewnością polecić.

Zasłużone 5 dla Hurom H320NHurom H320N jest dość praktyczny

Materiał powstał przy płatnej współpracy z firmą Hurom, ale nikt nie miał wpływu na opinię redaktora.

blog comments powered by Disqus
Ta wyciskarka ma jedną ogromną zaletę - Test Hurom H320N