PODPOWIEDZI:

Inteligentna wyciskarka? Testujemy Hurom H300E!

Widzisz tytuł i zastanawiasz się czym jest inteligentna wyciskarka? Nie dziwię ci się. W dzisiejszych czasach wszystko musi być inteligentne, więc ten przymiotnik zatraca swoje znaczenie. W tym przypadku chodzi o to, że testowany Hurom H300E po prostu nie potrzebuje twojej uwagi podczas przygotowywania soków. Fajne nie?

Hurom H300E

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
 • Jest naprawdę wygodna
 • Spora komora
 • Łatwo się czyści
 • Jest dość cicha
 • Radzi sobie z każdymi warzywami i owocami
 • Powiadamia dźwiękowo o zakończeniu pracy
 • Zabezpiecza silnik przy pracy
WADY
 • Przy łykowatych warzywach zatyka się
 • Zostawia cząstki owoców i warzyw w sokach
 • Wylot soku można trochę poprawić

Recenzja Hurom H300E to tak naprawdę sprawdzenie, co ma do zaoferowania w dzisiejszych czasach wolnoobrotowa wyciskarka do soków ze średnio-wyższej półki cenowej. Model miał swoją premierę w 2022 roku, nadbudowując wypracowane przez koreańską firmę latami rozwiązania. 

Wśród nich dość nietypowy, bo rozkładany, wałek ślimakowy, a także szereg innych pomysłów na ten segment sprzętowy. W końcu mowa o laureacie konkursu Red Dot Design Awards. Nie może być nudno. To urządzenie, które z całą pewnością widziałbym w jednym z naszych rankingów wyciskarek wolnoobrotowych.

Kup Hurom H300E:

Hurom H300E oferta w Ceneo

Lubisz soki? To dobry moment na robienie ich samemu

Każdy, kto lubi soki, na pewno jest trochę rozczarowany różnorodnością propozycji na półkach sklepowych. Nie wspominając o tym, że napoje ze świeżo wyciśniętych warzyw oraz owoców lepiej wpływają na nasz organizm. Sęk w tym, że większość wolnoobrotowych wyciskarek na rynku to nie są tak naprawdę wygodne modele. Zajmują sporo miejsca, długo się je czyści i trzeba przy nich stać przez cały proces wyciskania.

Hurom H300E na stoliku

Hurom H300E taki nie jest. Przede wszystkim ma dość wąską stopę. Mierzy mniej niż mój czajnik, zajmując z grubsza 500 cm2 blatu kuchennego. Dzięki temu znajdziesz przestrzeń dla tostera lub gofrownicy. Nie wiem jak ty, ale ja nie znoszę nadmiaru rzeczy w kuchni. Utrudnia mi to gotowanie i jest na dłuższą metę nie tylko niehigieniczne, ale i niebezpieczne.

Hurom H300E wśród warzyw i owoców

Dlatego super, że Hurom H300E jest znacznie wyższy niż szeroki. Weź to pod uwagę przy dobieraniu go do mebli kuchennych. Przy 45,9 centymetrach wysokości, może nie być optymalnym wyborem w mieszkaniach, w których szafki wiszą dość nisko. U mnie na przykład nie da się go otworzyć, bez wysunięcia na krawędź blatu.

Hurom H300E, czyli co chodzi z wygodą wyciskania?

No, ale to wszystko jeszcze nie tłumaczy,o co mi chodzi, kiedy stawiam Hurom H300E w kontraście do wielu innych wyciskarek wolnoobrotowych. W końcu pionowe modele to tak naprawdę nic nowego. Tym, co przede wszystkim wyróżnia recenzowany model, jest podejście producenta do kwestii podawania warzyw i owoców. Jest wygodnie, bo hurtowo.

Jabłka wewnątrz Hurom H300E

Na górze znajduje się komora wsadowa Mega Hopper. Podobna do tej z testu Hurom H320N. Mieści 2 litry, czyli w praktyce z 6 pokrojonych na pół jabłek naraz. Wrzucisz je bez trudu do środka, nawet wprost z miski, bo otwór wsadowy ma prawie 14 centymetrów. Jest na nim też mniejszy otwór, przez który dorzucisz zapomnianą marchew lub selera. Co jest spoko, bo Hurom H300E automatycznie pauzuje pracę, po podniesieniu pokrywy zbiornika.

Hurom H300E wyciska jabłka

Mowa więc o wrzuceniu sporej ilości owoców i warzyw do wyciskarki, wciśnięciu przycisku i zapomnieniu o niej na jakiś czas. Maszyna sama podaje wszystko do wyciskania. No i to oczywiście wygodniejsza opcja niż dorzucanie na przykład po jednym, maksymalnie dwóch, jabłkach naraz. Tym bardziej że w grę wchodzi tu też wspomniana inteligencja.

Hurom H300E, czyli inteligentna wyciskarka do soków?

Inteligencja Hurom H300E jest trochę grubymi nićmi szyta. Wszystko sprowadza się do prostoty obsługi i automatyki. Weźmy chociażby wspomnianą komorę Mega Hopper. Ta wyciskarka do soków samodzielnie zrobi za ciebie wiele rzeczy. Przede wszystkim rozdrobni warzywa i owoce w komorze, dzięki wbudowanemu nożowi, a potem poda je dalej, do wyciskania.

Rozdrabnianie jabłek przy pomocy Hurom H300E

Następnie wałek ślimakowy wyciśnie z nich sok. Jeżeli okażą się zbyt twarde, to podczas pracy Hurom H300E sam włączy bieg wsteczny. Jest to zautomatyzowane, ale w razie czego zawsze możesz to też zrobić manualnie, przytrzymując włącznik. Ostatecznie, aby zapobiec zbędnej pracy, producent wyposażył tę wyciskarkę w timer. Jak na profesjonalną wyciskarkę przystało.

Hurom H300E obok wyciśniętego soku

Po 5 minutach automatycznie się wyłączy. W końcu nikt nie gwarantuje, że - korzystając z wygody komory Mega Hopper - będziesz o soku pamiętać. W końcu możesz w tym czasie po prostu pójść do innego pokoju, oglądać telewizję lub nadganiać pracę. Fajnie, że jest to też połączone z sygnałami dźwiękowymi. Te nie tylko dadzą znać, że pora nalać sobie soku, ale i ostrzegą cię na przykład o tym, że Hurom H300E nie pracuje tak, jak powinien.

Co jeszcze musisz wiedzieć o Hurom H300E?

Na tym ważne kwestie dotyczące testowanej wyciskarki wolnoobrotowej się nie kończą. Czego jeszcze możesz spodziewać się po Hurom H300E? Warto zwrócić uwagę na:

 • Nietypowy system wyciskania All-In-One Multi-Screw SST,
 • Wielofunkcyjność,
 • Wykorzystane materiały,
 • 10 lat gwarancji,
 • Silnik i jego wydajność.

Właściwie dwie pierwsze rzeczy się ze sobą wiążą. Hurom H300E nie ma filtra. To znaczy, tradycyjnego filtra, a pomimo tego jest w stanie wyciskać w całości owoce, orzechy i warzywa na soki, smoothie lub mleko z migdałów. Co kto lubi. Pewnie ciekawi cię, jak to robi?

Wałek ślimakowy z Hurom H300E

Wspomniany system Multi-Screw SST łączy wałek ślimakowy z filtrem. Tak, element wyciskający soki jest dwuczęściowy. Filtr i wałek nakładają się na siebie, co zmniejsza poziom skomplikowania maszyny. W efekcie przede wszystkim łatwiej jest ją wyczyścić po skończonym przygotowywaniu soku. Nie trzeba wydłubywać pulpy z dziurek w sicie filtra. Chociaż trzeba podkreślić, że producent i tak dorzuca szczotkę do dokładnego czyszczenia.

Dodatki Hurom H300E na żółtym tle

Wałek i sitko wykonano z Ultemu. To specyficzny materiał, który jest nawet do 8 razy trwalszy niż zwykłe tworzywa sztuczne. W praktyce poradzi sobie z codziennym miażdżeniem mniej lub bardziej twardych warzyw oraz owoców. Przy tym wszelkie tworzywa sztuczne wykorzystane w tej wyciskarce są pozbawione bisfenoli. To związki organiczne, które mogą wpływać na tarczycę i prowadzić nawet do nowotworów*. Dobrze więc, że ich tu nie ma.

Jak z wydajnością i przygotowywaniem soków?

W trakcie czasu spędzonego z tą wyciskarką przygotowywałem różne soki. Dziwne mieszanki selera naciowego, cytryny i marchewki, soki jabłkowe, warianty na bazie kiwi… Sprawdziłem Hurom H300E w wielu sytuacjach. 

Jej 150-watowy bezszczotkowy silnik ze wszystkim radził sobie bez zająknięcia. Chociaż, co ciekawe, przy sporym obciążeniu pobór prądu dobijał “tylko” do okolic 120-130 watów. Mimo tego wyciskarka bez problemu radziła sobie też z twardszymi warzywami, generując odpowiedni moment obrotowy do wyciśnięcia soku na przykład z marchewki.

Test hałasu Hurom H300E

W dodatku wcale tak bardzo nie hałasowała, sięgając 60 decybeli bazowo, bez dodatków i nawet 75 z różnymi warzywami lub owocami wewnątrz. Na przykład z jabłkami, z których wycisnąłem chyba z kilka litrów soku. Dość smacznego. Na jabłkach bym się tak nie fiksował, gdyby nie to, że postawiłem sobie za cel wypróbowanie soku z różnych gatunków.

W szczególności nie polecam Golden Delicious. Wyciśnięty z nich napój przypominał bardziej mus dla dzieci. Ostatecznie wybór musiał jednak paść na Ligole, które zaowocowały stosunkowo klarownym sokiem. Nie był idealnie przejrzysty, ale to, prawdę powiedziawszy, może wynikać z samej konstrukcji wałka, łączącego w sobie też sito. W przypadku bardziej twardych owoców i warzyw, takich jak marchewka, w szklance też pływało trochę miąższu.

Test klarowności wyciśniętego soku

W ogóle zauważyłem, że otwór wylotowy ma tendencję do zatykania się wtedy, gdy wrzucimy do niego łykowate składniki lub po prostu twarde. Z tego względu najlepiej jest takie jabłka pozbawić rdzenia przed wyciskaniem. Na szczęście, nawet, gdy maszyna się zatka i przestanie podawać pulpę, rozkręcenie całości jest bezproblemowe, a mycie faktycznie bardzo szybkie.

Rozebrany Hurom H300E

Z innych ważnych rzeczy - wylot soku można nieco poprawić. Nie wszystko z niego wypływało. Gdyby był bardziej pod kątem, a nie w poziomie w stosunku do podłoża, z pewnością nie byłoby z tym problemu. W tym momencie producent nawet w instrukcji zaleca, aby po wyciskaniu soku przechylić maszynę w stronę pojemnika na napój.

Czy Hurom H300E sprawdzi się w twoim domu?

Podsumowując Hurom H300E to solidna propozycja z rozwiązaniami, którym co prawda trochę brakuje do prawdziwej inteligencji, ale które są zdecydowanie przemyślane. Jeżeli szukasz wygodnej wyciskarki wolnoobrotowej, z bezpiecznych materiałów, to może być coś dla ciebie. Cena plasuje ją dość wysoko, ale Hurom H300E z pewnością cię nie zawiedzie.

4,5 dla Hurom H300EPraktyczność Hurom H300E

Materiał powstał przy płatnej współpracy z Hurom, ale nikt nie wpływał na nasze opinie.

*https://www.doz.pl/czytelnia/a14276-Czym_jest_Bisfenol_A_BPA_i_dlaczego_powinnismy_go_unikac.

blog comments powered by Disqus
Inteligentna wyciskarka? Testujemy Hurom H300E!