PODPOWIEDZI:

Hisense PX1-PRO, projektor LASER TV zamiast Telewizora?

Atrakcyjność tradycyjnej telewizji ciągle spada. Dlatego wiele osób decyduje się zastąpić tradycyjny odbiornik obrazu - telewizor, czymś co oferuje duży obraz w dobrej jakości. Przy wymianie telewizorów na projektory z pewnością może pomóc oferta urządzeń Laser TV od Hisense. Testujemy dla was najnowszy projektor krótkiego rzutu Hisense PX1-Pro.

Hisense PX1-PRO

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Mocne kolory
  • Dobra czerń
  • Duże możliwości ustawień
WADY
  • Brak obsługi Netflix

Hisense PX1-PRO- Laser TV

Nie tak dawno miałem okazję testować Hisense Laser TV 120L9H. Był to zestaw składający się z projektora trójlaserowego ultra- krótkoogniskowego oraz ekranu. Komplet ten spełniał wszelkie założenia nowoczesnego telewizora, zapewniając jednak znacznie większy obraz. To ciekawe rozwiązanie, które jednocześnie w moim mniemaniu jest swego rodzaju pokazem możliwości firmy Hisense. Laser TV to rozwiązanie dopracowane do perfekcji z pełnią możliwości oferowanych przez dzisiejszą technologię. 

Sprawdź aktualną cenę projektora Laser TV Hisense PX1-PRO ➡️

To wszystko brzmi fajnie, jednak swoje kosztuje. Dziś pokaże Wam produkt, również firmy Hisense, spełniający praktycznie takie samo założenie, będący jednak fantastycznym kompromisem pomiędzy jakością a ceną. Tym rozwiązaniem jest projektor Hisense PX1-PRO.

Hisense PX1-PRO

Hisense PX1 -PRO to, krótko mówiąc, trójlaserowy projektor o ultrakrótkim rzucie. W tym przypadku nie mówimy o zestawie z ekranem a samym projektorze, który może wyświetlać obraz zarówno na dowolnym ekranie, jak i na ścianie. Marka nie zapomniała o wysokiej rozdzielczości 4K, szerokiej palecie barw oraz zaawansowanych procesorach, które znacznie poprawiają jakość wyświetlanego obrazu. Przekątna ekranu, jaką możemy uzyskać to od 90 aż do 130 cali.

Hisense PX1-PRO - cechy zewnętrzne

Hisense to marka, która stara się kusić nie tylko parametrami i funkcjonalnością, ale również dopracowanym wyglądem produktów. Trójlaserowy projektor posiada obudowę w grafitowej kolorystyce ze srebrnymi elementami. Front, będący kratką osłaniającą wbudowane głośniki, kojarzy się bardziej z soundbarem niż projektorem. Obudowa wykonana jest z twardych i solidnych tworzyw sztucznych, a wszelkie złącza umieszczone zostały od strony ściany tak, aby maksymalnie ukryć podłączone okablowanie.

HISENSE PX1-PRO - CECHY ZEWNĘTRZNE

Obiektyw umieszczony został na górnej części projektora, gdzie również znalazło się miejsce na dumnie zaprezentowane logo producenta. Po bokach element obowiązkowy w projektorach -– kratki wentylacyjne. W zestawie jest także pilot, który jest typowym rozwiązaniem dla produktów Smart TV, posiada przyciski zarówno do sterowania bogatym menu urządzenia, jak i przyciski skrótów do aplikacji takich jak YouTube, Disney +, Prime Video czy Google Play. Jest także bezpośredni przycisk do asystenta głosowego Google. 

Hisense PX1 - PRO - szybki w działaniu projektor z Android TV

Czytając o dostępie do asystenta Google, można się chwilę zastanowić. Jak to, przecież Hisense wspiera system Vidaa a nie Android TV? Jak widać nie tylko. PX1 - PRO to rozwiązanie dla tych, którzy wolą sprawdzony i dojrzały system SMART od giganta z Kaliforni. Wyposażono go w pełne oprogramowanie Android TV, w tym w dostęp do sklepu Play, Asystent głosowy Google, Chromecast i wszystkie aplikacje, które możecie znać z Waszych smartfonów czy telewizorów z Androidem. Na bogato. Dodatkowo działanie produktów Hisense zawsze cechowało się szybkością i stabilnością, tak samo jest również w przypadku PX1-PRO. Ten projektor działa po prostu dobrze i zupełnie bezproblemowo. 

HISENSE PX1 - PRO - ANDROID TV
Oczywiście w tej sielance szerokiego dostępu do aplikacji, znalazł się także mały minus. Hisense PX1-PRO nie posiada dostępu do aplikacji Netflix. Prawdopodobnie spowodowane jest to brakiem odpowiednich umów licencyjnych. Możliwe, że ta sprawa się zmieni, jednak na obecną chwilę warto wyposażyć się w zewnętrzne urządzenie z dostępem do tej aplikacji.

Hisense PX1 - PRO - projektor naszpikowany nowoczesną technologią

Zacznijmy od złącz – Hisense oferuje 2 złącza HDMI 2.1. Jedno z nich to standardowe wejście Ultra High Speed do obrazów 4K, a drugie dodatkowo obsługuje kanał eARC, - czyli umożliwia wypuszczenia dźwięku na zestaw kina domowego, obsługując nawet system dźwięku Dolby Atmos. Dodatkowo do wypuszczenia dźwięku, np. na zestaw stereo, miniwieżę czy prosty soundbar, może służyć albo cyfrowe złącze optyczne, albo mini jack przekazujący sygnał analogowo. Znajduje się tu także USB, które działa podobnie jak USB w telewizorach smart – można podłączyć pendrive lub dysk zewnętrzny i przeglądać zdjęcia, lub filmy na dużym ekranie. Dopełnieniem jest złącze LAN RJ45 do połączenia z internetem, chociaż sprzęt wyposażony jest także w Wi-Fi jak i bluetooth do przesyłania dźwięku.

HISENSE PX1 - PRO - złącza
W porównaniu do topowej TV Laserowych L9H nie ma tu wejścia antenowego. Oznacza to, że chcąc oglądać telewizję na dużym ekranie, musimy dysponować zewnętrznym dekoderem podłączonym przez złącze HDMI.

Najciekawiej zacznie się, teraz, kiedy zagłębimy się nieco w parametry techniczne rzutnika PX1-PRO. Pomimo tego, że na początku mówiłem o tym, że w porównaniu do serii L9H, PX1-PRO jest kompromisem pomiędzy ceną a jakością, - niektórzy i tak mogą być zaskoczeni, że ten sprzęt kosztuje ponad 10 000 zł. Fakt, dla wielu może to nie być mało, jednak ta cena ma swoje pełne uzasadnienie. 
Zacznijmy od wysokiej rozdzielczości 4K i obsługi HDR oraz HDR10. Dodatkowo laserowe źródło światła stworzone z trzech laserów RGB jest w stanie wyświetlić szeroką paletę barw BT2020 w 107%. Jest to świetny wynik, który rzeczywiście przekłada się na jakość wyświetlanego obrazu. 

Hisense PX1PRO obraz w dzień
Jasność źródła światła to 2200 ANSII co jest wystarczające dla rzutnika, który rzuca obraz z tak małej odległości. Hisense korzysta także z technologii Smooth Motion, która poprawia widoczność elementów będących w szybkim ruchu. Dzięki temu nawet na dużym ekranie w dynamicznych scenach, wszystko jest dobrze widoczne bez utraty szczegółów.

Hisense PX1PRO obraz w nocy
Ostatecznie trójlaserowe źródło światła, o którym co chwilę wspominam, jest rozwiązaniem bezobsługowym. Skończyły się czasy, w których należy pamiętać o wymianie lampy czy dbać o jej niskie zużycie. 25 000 godzin żywotności to wystarczająco nawet dla tych, którzy często korzystają z domowej rozrywki.

Hisense PX1PRO jakość obrazu w dzień

Hisense PX1 - PRO - wysoka jakość, dużego obrazu.

Przekątna ekranu, którą możemy uzyskać z tego projektora to od 90 do 130 cali. Jest to ogromna rozpiętość jak na rzutniki o ultra krótkim rzucie. Oczywiście, jeżeli ktoś się uprze, to może taki projektor odstawić dalej. Jednak przedział, który podaje producent, został zdefiniowany dla perfekcyjnej ostrości wyświetlanego obrazu.

Hisense PX1 PRO instalacja
Aby skonfigurować ten projektor, wystarczy klasyczna szafka RTV i odsunięcie urządzenia na odległość 27 do 48 cm – w zależności od wielkości, jaką chcemy uzyskać.
Do oglądania w dzień sugeruje dobrać do zestawu dedykowany ekran typu ALR, chociaż nawet na ścianie efekt może być zadowalający
To, co ważne – ustawienie geometrii obrazu jest bardzo łatwe – po pierwsze projektor posiada regulowane nóżki do idealnego wypoziomowania. W dalszych krokach wyświetlany obraz możemy skonfigurować ręcznie lub skorzystać z aplikacji, która wszystko zrobi za nas. Pozostaje tylko cieszyć się dużym obrazem i mnóstwem funkcjonalności.

Hisense PX1 PRO pilot
Do oglądania filmów, szczególnie wieczorem polecam tryb Filmmaker Mode. Hisense słynie z tego trybu także w swoich telewizorach. Zapewnia on oryginalne kolory, które zamierzyli sobie producenci filmów, bez ingerencji ze strony urządzenia. W przypadku oglądania w dzień, dostępne są także jaśniejsze tryby obrazu poprawiające nasycenie oraz jaskrawość kolorów. 
Mamy tu także do dyspozycji tryb gamingowy, który jest idealny do podłączenia konsoli czy komputera i oddawania się rozgrywkom na dużym ekranie. \

Hisense PX1PRO bok
Charakter obrazu, który oferuje PX1-PRO jest bardzo uniwersalny, chociaż skłaniałbym się nieco ku kinowemu klimatowi z dużym nasyceniem mocnych kolorów. Pięknie oddaje naturalne widoki, kolory nieba czy zieleń natury. Z drugiej strony bardzo dobrze prezentuje się także w bardziej nasyconych animacjach, reprodukując kolory mocno i bez kompromisów.
Osobiście bardzo doceniam wysoki kontrast, którego tak bardzo oczekuję podczas wieczornych seansów. 

Hisense PX1 PRO obiektyw
Bardzo dobrze oglądało mi się na nim zarówno filmy, jak i np. finał turnieju Roland Garos, w którym Iga znów zdobyła główne trofeum. Prezentowany był przecież w dzień, a Hisense poradził sobie z tym zadaniem celująco.

Podsumowanie recenzji Hisense PX1-PRO

Hisense PX1-PRO to bardzo dojrzały trójlaserowy projektor o wysokiej kulturze pracy i zaawansowaniu technologicznym. Mocny gracz na rynku, zapewniający praktycznie wszystko, czego możemy oczekiwać od projektora kinowego typu SMART. Godne polecenia urządzenie.

blog comments powered by Disqus
Hisense PX1-PRO, projektor LASER TV zamiast Telewizora?