PODPOWIEDZI:

Bąbelki w domowym zaciszu? SodaStream Art

Z każdym rokiem rośnie świadomość ludzi w temacie dbania o środowisko w tym o redukcję ilości jednorazowego plastiku w obiegu, więc nikogo już nie dziwi, że butelki z wodą zamieniliśmy na picie wody z kranu. Ale czym zastąpić wodę i napoje gazowane? I tutaj pojawia się rozwiązanie - saturator SodaStream Art.

SodaStream ART czarny

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Elegancki design
  • Brak wymaganego podłączenia do prądu
  • Szeroka gama syropów
WADY
  • Brak

Na naszym portalu jest już dostępna recenzja ekspresu SodaStream Terra - zachęcamy do jego obejrzenia.
W tym filmie pokażemy Wam najnowszy model syfonu SodaStream ART i opowiemy o kilku różnicach vs. pozostałe modele na rynku. Dodatkowo pokażemy jak rozszerzyć możliwości urządzenia  Sodastream, dzięki syropom, z których pomocą możecie przygotować swój ulubiony napój gazowany. i wyeliminować jeszcze więcej  jednorazowych, plastikowych butelek. Na koniec opowiemy Wam o wymianie nabojów, tak aby zaoszczędzić i nie płacić pełnej ceny cylindra z gazem.

Co to takiego ten SodaStream?

saturator sodastream artA teraz krótkie przypomnienie czym jest SodaStream? Najprościej mówiąc to saturator lub ekspres do wody gazowanej, umożliwiający przygotowanie wody i napojów gazowanych bez wychodzenia z domu i generowania jednorazowego plastiku. To przepis na oszczędność i wygodę.

Oszczędność, ponieważ sytuacja ekonomiczna nie rozpieszcza nas ostatnio, w związku z czym większość z nas poszukuje sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Woda gazowana i napoje gazowane nie tylko generują więcej plastiku, ale także rosnące koszty. Tutaj matematyka jest dosyć prosta - jeden nabój SodaStream wystarcza do przygotowania ok. 60 litrów wody gazowanej, a koszt jego wymiany to ok 39-49 zł. Jeden syrop SodaStream umożliwia nam przygotowanie aż dziewięciu litrów napoju, co przekłada się na koszt 3,30zł za litr napoju i jedynie 0,83 zł za litr wody gazowanej.

Sprawdź aktualną cenę SodaStream ART

Wygoda, ponieważ szybka wymiana naboju, butelka mocowana na klik, możliwość mycia w zmywarce. To tylko część wygody jaką zapewnia nam urządzenie SodaStream. Nie zapominajmy też o końcu ery dźwigania ciężkich zgrzewek i wodzie gazowanej na życzenie. Jak to wszystko jest możliwe? Butelki SodaStream są wykonane z Tritanu, czyli specjalnego, niezwykle trwałego rodzaju plastiku. Dzięki temu codzienne użytkowanie i mycie w zmywarce nie spowodują ich zmatowienia, a szczelna butelka, będzie utrzymywać bąbelki do 4 lat.

Dostałem paczke i co teraz?

saturator sodastream art butelka z wodaW zestawie startowym znajdziecie ekspres do gazowania wody, 1l butelkę oraz cylinder z gazem. Urządzenie bez problemu zmieści się pod szafkami kuchennymi lub w każdym innym dowolnym miejscu, gdyż jest bezprzewodowe.
Pierwsze uruchomienie jest banalnie proste. Zaczynamy od zamontowania naboju z gazem, otwieramy tylną pokrywę podnosimy dźwignie, wkładamy cylinder zaczynając do dołu, opuszczamy mechanizm i zamykamy pokrywę. Gotowe! 
W tym miejscu należy wspomnieć o wymianie nabojów, gdy skończy nam się gaz. Wbrew przekonaniom niektórych, pustego cylindra nie wyrzucamy i nie zastępujemy nowym, którego koszt to ok. 119 zł. Oryginalne naboje SodaStream możemy używać wielokrotnie. Gdy skończy nam się gaz, wystarczy, że udamy się z pustym cylindrem do jednego  z 1500 punktów autoryzowanej wymiany (w tym Media Expert, Shell, Carrefour) lub zamówimy taką wymianę online bezpośrednio na stronie producenta. Pamiętajcie aby sprawdzić czy dany punkt wymiany jest autoryzowany na oficjalnej stronie SodaStream. W Polsce pojawia się coraz więcej punktów, które nabijają cylindry pod fałszywym szyldem SodaStream bez zachowania standardów bezpieczeństwa i higieny oraz z użyciem gazu technicznego lub nie atestowanego gazu spożywczego, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. Tylko wymiana w autoryzowanym punkcie SodaStream gwarantuje nam bezpieczeństwo użytkowania  oraz bezawaryjność naszego urządzenia. Wybierając autoryzowane punkty wymiany możemy mieć pewność, że naboje  są wypełniane atestowanym, spożywczym CO2 oraz przechodzą potrójny system kontroli, który obejmujący czyszczenie, napełnianie i uszczelnianie. Teraz wystarczy tylko napełnić butelkę wodą do wyznaczonej linii i rozpocząć gazowanie.

Uwaga pro tip ode mnie, czyli osoby, która używa SodaStream już od ponad roku - wodę warto schłodzić wcześniej, wtedy otrzymany  napój jest jeszcze bardziej gazowany - przynajmniej w mojej opinii ;).

Jak gazować wodę jak profesjonalista? 

sodastream art dźwignia do gazowaniaWystarczy nacisnąć dźwignię, na dosłownie sekundę. Słyszalny syk oznacza, że wszystko poszło zgodnie z planem. Czynność tę powtarzamy od 3 do 7 razy, oczywiście w zależności od preferowanego stopnia nagazowania wody. Ja nie przepadam za zbyt gazowaną wodą i 3-4 pociągnięcia dźwigni są dla mnie w pełni wystarczające.

Obiecałem, że wspomnę o różnicach w modelach ekspresów SodaStream. Saturator SodaStream ART w odróżnieniu od poprzedniej wersji TERRA, posiada dźwignię gazowania. , która jest dużo wygodniejsza w użyciu i dodaje szyku urządzeniu - taki ala retro styl. Zmiany doczekały się także kolory,tym razem poza kolorem czarnym i białym mamy do wyboru dwa, l, nowe warianty kolorystyczne - czerwony i błękitny i muszę przyznać, że zwłaszcza ten drugi, prezentuje się świetnie.

Dalej zaczyna się robić tylko ciekawiej, teraz możemy dolać wybranego syropu. Możliwości mamy sporo, zarówno te słodzone jak i wersje bez cukru, ale to, co mnie zaskoczyło pozytywnie, to nowość czyli syropy Lipton. Mrożoną herbatę kojarzy każdy, ale mrożona herbata z bąbelkami to zdecydowanie coś innego, zasługującego na uwagę.

Czy warto jest zakupić SodaStream?

sodastream art gotowy napójNa to pytanie odpowiem przede wszystkim jako osoba, która tego rozwiązania używa na co dzień i odpowiedź brzmi TAK. Przemawia za tym zarówno aspekt ekologiczny jak i ekonomiczny. Zestaw startowy ART zaczyna się już od 389 zł i jest to jedynie jednorazowy wydatek, za lata wygody. Dla mnie to główna karta przetargowa, wodę gazowaną przygotowuję kiedy tylko mam na nią ochotę a dolewając syropu zmieniam ją w ulubiony napój gazowany w kilka sekund.. Nie muszę się już przejmować zakupami czy brakiem miejsca w lodówce bo wystarczy, że będę tam miał dwie, napełnione wodą butelki i tyle.

blog comments powered by Disqus
Bąbelki w domowym zaciszu? SodaStream Art