PODPOWIEDZI:

Hisense 65 UXKQ, recenzja telewizora Mini LED o ciekawych parametrach

W dzisiejszym materiale zajmiemy się telewizorem klasy premium, czyli Hisense 65 UXKQ. Tym modelem Hisense pokazuje, jak dużo można wycisnąć z poczciwej technologii LCD z podświetleniem Mini Led oraz że OLED to nie jedyne rozwiązanie, które można nazwać HI-Endem wśród telewizorów.

Hisense 65UXKQ

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • ultra dobra czerń
  • wysoki kontrast
  • szybkość działania
  • funkcjonalność
WADY
  • duża masa telewizora, ciężko w jedną osobę go ustawić

Hisense 65UXKQ - czyli oszałamiająca jakość premium.

Zacznijmy od tego, że gdy mówię o dużym 65 calowy telewizorze z najwyższej półki, to mogą się one kojarzyć z bardzo wysokimi cenami, przekraczającymi dziesięć tysięcy złotych. Tak naprawdę na obecny moment cena Hisense 65UXKQ to koszt niecałych ośmiu tysięcy złotych. Plasuje się on zatem gdzieś pomiędzy podstawowymi OLED-ami a najlepszymi telewizorami QLED czy Mini Led od Japończyków i Koreańskich producentów.

Sprawdź aktualną cenę telewizora
Hisense 65UXKQ

cena Hisense 65UXKQcena telewizora Hisense 65UXKQ


Hisense jednak postawił na to, że w modelu UX zaproponuje wszystko co najlepsze i w tym przypadku wyszło to oszałamiająco dobrze. 

Hisense 65UXKQ - wygląd

Tak na zachętę przedstawiam kilka głównych faktów:

  • Matryca Ultra HD 120 Hz z HDR10+ Adaptive Dolby Vision Iq
  • 1500 Nitów jasności w szczycie
  • Podświetlenie typu Direct z lokalnym wygaszaniem
  • Absolutna czerń

Seria UXKQ oferuje aktualnie dwie przekątne: 65 cali, który oferuje 1500 nitów jasności oraz 85 cali - Hisense 85UXKQ. Ten drugi jest jeszcze jaśniejszy z oszałamiającymi 2500 nitów w szczycie.
My zajmujemy się 65 calowym modelem bo taki otrzymaliśmy do testów.

Hisense 65 UXKQ - kosmiczny styl i mega solidna obudowa

Pierwsze spotkanie z tym telewizorem było dla mnie niemałym zaskoczeniem. Ciężar pudła, które musiałem wnieść na pierwsze piętro był znacznie większy niż w przypadku większości innych telewizorów tej wielkości. Waga telewizora wraz z opakowaniem to prawie 50 kg z samego urządzenia z podstawą to prawie 40 kg. Sporo, ale pomimo tego, że bez pomocy drugiej osoby ciężko go chociażby ustawić na solidnej nodze, to od razu kojarzyło mi się to z solidnością jakiej od dawna brakowało w nowoczesnej elektronice. Tak rzeczywiście jest bo oprócz ciężkiej podstawy, obudowa ekranu również jest bardzo sztywna i mocna. 

podstawa Hisense 65UXKQ
Hisense zerwał z ukrywaniem faktu, że konstrukcja typu Direct LED potrzebuje kilku centymetrów grubości na umieszczenie całej elektroniki. Wykorzystał to wręcz idealnie, montując głośniki po bokach telewizora, tworząc ścięte pod kątem boki ze specjalnym wgłębieniem. Wygląda to inaczej niż w większości, jest bardzo solidne i zdecydowanie wpasuje się do większości nowoczesnych wnętrz.

podstawka Hisense 65UXKQ
Podstawa jest inna niż mogliśmy to widzieć w zapowiedziach oraz różni się od tej oferowanej na rynek amerykański. Tam mieliśmy do czynienia z dwiema cienkimi nóżkami (trochę na wzór Sony), a tutaj mamy jedną centralną nogę i solidną płytę, na której całość jest zainstalowana. Uważam, że jest to lepsze rozwiązanie ponieważ daje nam miejsce na ukrycie okablowania.

obraz Hisense 65UXKQ
W tylnej części obudowy znajdziemy też wszelkie złącza, HDMI, USB, Audio i antenowe. Jest tu także system audio 4.1.2, który charakteryzuje się świetną wyrazistością, dobrą przestrzenią jak i bardzo poprawnie i nienachalnie grającym subwooferem.

złącza Hisense 65UXKQ

Pilot dołączony do zestawu wykonany został z aluminium, z wypukłymi przyciskami, które łatwo jest odnaleźć “na pamięć” bez potrzeby szukania wzrokiem przycisków. Dobrze wykonany i pasujący do telewizora klasy premium.

pilot 1 Hisense 65UXKQ pilot 2 Hisense 65UXKQ pilot bok

Jak nowoczesne technologie wpływają na znany i lubiany panel LCD?

Przyjrzyjmy się zatem co takiego najlepszego zastosowano w telewizorze Hisense 65 UXKQ.
Telewizor oferuje rozdzielczość 4K oraz 120Hz odświeżanie ekranu. Monitor nie dość że wyposażony jest w panel z kropek kwantowych, to dodatkowo podświetlany jest bezpośrednio zminiaturyzowanymi diodami LED. To rozwiązanie zwane potocznie technologią MiniLed przez firmę Hisense nazwano ULED. Tego się trzymajmy.

jakość obrazu Hisense 65UXKQ
Jasność, jaką jest w stanie zapewnić ten ekran to aż 1500 Nitów, absolutnie plasuje go w czołówce tego typu telewizorów. 
A teraz najlepsze: Te 20000 zminiaturyzowanych diod LED zostały pogrupowane w aż 1456 stref, z których każda może być niezależnie sterowana pod kątem mocy świecenia. Dzięki temu każda 1/1456 ekranu może być w danym momencie niezależnie wygaszona, lub podświetlona. Daje to spektakularny kontrast, niedościgniony dla dotychczasowych telewizorów, pozwalający wyświetlać materiały HDR w jakości, która dotychczas zarezerwowana była właściwie tylko dla ekranów OLED. Te jednak nie miały tak dużej jasności, dopiero teraz najlepsze modele osiągają parametry podobne do testowanego UX’a, jednak ich ceny są sporo wyższe niż przedstawionego modelu.

kąty obrazu Hisense 65UXKQ

Hisense nie oszczędzało także na technologii. W tym przypadku kluczem jest procesor Hi-View Engine X. Ten 16-bitowy procesor potrafi w jednym momencie sterować 65 tysiącami poziomami jasności. Jest to oczywiście procesor wykorzystujący sztuczną inteligencję zarówno pod względem poprawy jakości detali czy redukcji szumów.

bok Hisense 65UXKQ
Nie brakuje tu jakiejkolwiek popularnej technologii. Jest HDR10+ Adaprive oraz Dolby Vision IQ. Mamy tu do czynienia także z pokryciem szerokiej palety barw DCP-P3 w prawie 99 procentach. Wszystkie dostępne złącza HDMI to HDMI 2.1,  jest także HDMi z eARC. Znajdziemy tu także wejścia wykorzystujące technologie 144Hz, Auto Low Latency Mode oraz Variable Refresh Rate. Z udogodnień gamingowych jest też całe menu dla graczy oraz bardzo niski input lag na poziomie 8,9 ms przy obrazie 4K, 120Hz w trybie gamingowym.

ustawienia gamingowe Hisense 65UXKQ

Hisense UXKQ - telewizor zarówno do rozrywki i profesjonalnego kina domowego

Jak więc widać, nie ma tu absolutnie niczego, czego mogłoby brakować, nawet w tak wysokiej klasie sprzętu. Telewizor został dopracowany zarówno pod względem komponentów jak i bardzo zaawansowanej elektroniki. Hisense bardzo się w ostatnich latach rozwinął i to właśnie seria UXKQ pokazuje, że jest w stanie nie tylko dorównać, ale także przebić jakością i ceną, niejednego dużego gracza.

vidaa Hisense 65UXKQ

Cały ten zestaw rozwiązań ma oczywiście swoje odzwierciedlenie w jakości wyświetlanego obrazu. To jest telewizor, zapewniający wrażenia na najwyższym poziomie. Jest to świetne narzędzie do skalibrowania i uzyskania naturalnego, referencyjnego wręcz obrazu. Świetnie operuje czernią zapewniając totalną głębię w większych ciemnych elementach, ale także dobrze widoczne detale w szarościach. Mocna biel powoduje że efekt HDR jest po prostu spektakularny. W tym przypadku nie ma już dużego znaczenia, czy oglądamy Dolby Vision z Netflixa czy HDR z Prime Video. Jedne i drugie obrazy robią piorunujące wrażenie, oddając taki naturalizm, jaki dotychczas możliwy był tylko w telewizorach za kilkanaście tysięcy złotych i więcej. 

grubość ekranu Hisense 65UXKQ

Bardzo dobra płynność obrazu, seria UXKQ nie zawodzi również pod tym względem. Nie dostrzegłem żadnych większych lagów, wszystko wygląda dobrze i nawet najmniejsze detale są dobrze dostrzegalne przez nasze oczy podczas szybkich scen.

ustawienia i menu Hisense 65UXKQ

Telewizor bardzo dobrze sprawdza się w dzień, tam gdzie potrzeba większego nasycenia oraz mocniejszej jasności, nawet w trybie SDR. Nie straszny mu jasny nasłoneczniony salon, nawet pomimo połysku na ekranie. Należy także podkreślić dobre kąty widzenia, ciężko dostrzec znaczne zmiany kolorów oglądając obraz pod kątami. Oczywiście i tak najwygodniej usiąść prostopadle do telewizora, ale w razie czego, nie będzie problemu.

jakość obrazu Hisense 65UXKQ
W trybie kinowym jest jednak genialnym narzędziem będącym podstawą do kina domowego, filmowych seansów czy oglądania seriali z szeroko dostępnych źródeł internetowych. Urzeka mega mocną czernią jak i fantastyczną szczytową jasnością w trybie HDR.

VIDAA - Smart TV szybki i łatwy w obsłudze. 

Jak na telewizor premium przystało, oprogramowanie smart również musi w nim działać na najwyższym poziomie. Chodzi tu zarówno o dostęp do zróżnicowanej oferty jak i szybkość działania. VIDAA, system na którym oparto funkcjonalność smart jest w samej czołówce pod względem jakości i intuicyjności Smart TV. Główna zaleta to szybkość działania i stabilność systemu. Tu wszystko uruchamia się momentalnie, ciężko doprowadzić ten system do jakiegokolwiek zawieszenia się, resetu czy wyłączenia. Po prostu każda aplikacja dostosowana do systemu VIDAA jest to aplikacja działająca poprawnie.

smart TV w Hisense 65UXKQ
A jakie aplikacje możemy tu znaleźć? Sami zobaczcie w materiale wideo, jest ich mnóstwo i ciągle pojawiają się nowe. Są aplikacje polskie i zagraniczne, te z filmami, serialami, newsami czy aplikacje do gier. Każdy znajdzie coś dla siebie.

plecy telewizora Hisense 65UXKQ
Mamy tu także możliwość personalizacji panelu domowego, bezprzewodowe przesyłanie treści czy sterowanie głosowe.

Podsumowanie recenzji telewizora Hisense 65UXKQ

Hisense 65UXKQ to telewizor który zasłużył na miano czołówki klasy premium. Tu wszystko działa poprawnie a niektóre z parametrów robią wrażenie lepsze niż w niejednym sporo droższym telewizorze. Urządzenie dopracowane pod każdym względem zadowoli, zarówno kinomaniaków, fanów gier jak i wszystkich członków rodziny, którzy po prostu chcieliby skorzystać z dobrego telewizora.

blog comments powered by Disqus
Hisense 65 UXKQ, recenzja telewizora Mini LED o ciekawych parametrach