PODPOWIEDZI:

HTC HD Mini [TEST]

HTC HD2 to przede wszystkim wielki ekran (o przekątnej 10,9cm) i ogromne możliwości. Dlaczego więc, firma HTC wypuszcza na rynek jego miniaturę - HD Mini? Odpowiedź jest prosta, dla niektórych użytkowników ekran, a tym samym telefon, HD2 jest zwyczajnie zbyt duży i nieporęczny.

HTC HD2

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • HTC Sense
  • Gabaryty
  • Solidne wykonanie
  • Bateria
WADY
  • Cena
  • Zbyt słaby procesor
  • Nietypowa rozdzielczość (HVGA)
  • Słaby aparat foto

To, co łączy HTC HD2 i HTC HD Mini urządzenia to interfejs HTC Sense, opracowany tak, by telefon był łatwy w użytkowaniu. Współpracując z dotykowym ekranem pojemnościowym, umożliwia intuicyjną obsługę bez możliwości korzystania z rysika. Poprzedni interfejs - TouchFLO 3D, tylko w pewnym stopniu wspomagał system Windows Mobile, a w wielu wypadkach trzeba było sięgnąć po rysik, czy użyć paznokcia, szczególnie w zaawansowanych ustawieniach. HD2 i HD Mini, z łatwością obsługuje się palcami w każdym zakamarku systemu.

Co cechuje HTC HD Mini?

3,2-calowy ekran dotykowy, o nietypowej rozdzielczości 320 x 480 typu HVGA, procesor 600 MHz,
kamerę 5 MP, 512 MB wbudowanej pamięci ROM oraz 384 MB RAM'u. Pamięć rozszerzyć można aż do 32 GB za pomocą kart typu microSD. Spora bateria, 1200 mAh pozwala na ponad 400 minut rozmowy i około 400 godzin czasu czuwania. Urządzenie powinno również wytrzymać nawet do 8 godzin odtwarzania wideo i do 12 godzin słuchania muzyki. W tym wypadku HD Mini jest zdecydowanie lepszy od swojego starszego brata.

Rankingi telefonów >>>

Design HTC HD Mini może zachwycić. Minimalistyczny front telefonu zajmuje głownie ekran, pod którym znajduje się pięć najpotrzebniejszych przycisków, również obsługiwanych dotykiem. Gumowana tylna osłona, powoduje, że aparat świetnie leży w dłoni, a cztery ozdobne "śrubki" dodają mu surowego wyglądu. Tylna pokrywa daje się łatwo zdjąć (w całości), ukazując urocze, żółte wnętrze urządzenia.

Urządzenie pracuje na systemie Windows Mobile 6.5 Professional, który oferuje przeglądarkę Opera Mobile oraz masę pomocnych Widget'ów. Są to między innymi, Kalendarz, Zegar, Footprints, Friend Stream, Poczta (w tym Outlook), Wiadomości, Muzyka, Informacje, Ludzie, Album zdjęć, Fotoramka, Wyszukiwanie, Ustawienia, Akcje, Twitter™ i Pogoda. Widget'y można spersonalizować według własnych potrzeb.
HTC HD Mini posiada uniwersalne gniazdo słuchawek (audio jack) stereo 3,5 mm, oraz standardowe wejście micro-USB.
Telefon komunikuje się ze światem za pomocą 3G, GPRS, EDGE, ma wbudowane moduły: Wi-Fi, Bluetooth oraz GPS. Urządzenie posiada G-Sensor (akcelerometr + żyroskop), czujnik zbliżeniowy oraz czujnik oświetlenia; i wykorzystuje je w nowatorski sposób.

HTC HD Mini


Są to funkcje specjalne, charakterystyczne, jak na razie, tylko dla tego modelu. Na ekranie głównym, w tle, zobaczymy animowane tapety pogodowe, aktualne nie tylko w kwestii czasu, ale i miejsca gdzie się znajdujemy (lokalizacja GPS). Kolejną ciekawą funkcją jest automatyczne wyciszenie dzwonka po podniesieniu telefonu. Analogicznie, pogłośnienie dzwonka, gdy telefon znajduje się w kieszeni lub torebce. Gdy telefon dzwoni, wystarczy go obrócić ekranem w dół, a dzwonek wyciszy się. Podobnie podczas połączenia, wystarczy odłożyć telefon na nieruchomą powierzchnię, a włączy się tryb głośnomówiący.

HTC HD Mini przeznaczony jest dla ludzi, którzy wykorzystują wszystkie funkcje dostępne w telefonach komórkowych. Dla użytkowników ceniących sobie niezawodność i solidne wykonanie. Oraz odpowiadając, na moje pierwsze pytanie, dla ludzi, którym HTC HD2 ciąży w dłoni i nie mieści się w kieszeni.
HTC HD Mini jest udaną miniaturą HTC HD2.

blog comments powered by Disqus