PODPOWIEDZI:
Maraton okazji w RTV Euro AGD

HTC Incredible S [TEST]

Smartfon HTC Incredible S, ma zaplanowaną datę premiery na koniec drugiego kwartału 2011 roku. HTC Incredible S plasuje się pomiędzy takimi modelami telefonów komórkowych jak HTC Desire S i HTC Desire HD.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • przeciętne wyposażenie
  • 1GHz procesor
  • dobrej jakości ekran
WADY
  • przeciętna bateria
  • system operacyjny

HTC Incredible S oparty został na systemie operacyjnym Android. Producent wyposażył urządzenie w 4" wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800 pix, 8-Mpix aparat fotograficzny oraz procesor 1 GHz.

x

Nazwa "Incredible"pochodzi od DROID Incredible - smartfona amerykańskiej sieci Verizon, opartego na Androidzie. Incredible S jest lepiej wyposażony niż wersja amerykańska, z tego też powodu dodano mu literę "S" - HTC'owskie oznaczenie "ulepszonych" smartfonów. Jednakże, wystarczy zerknąć na specyfikacje techniczną, by stwierdzić, że Incredible nie jest aż tak niesamowity (ang. incredible).

Ranking telefonów >>>

HTC Incredible S

Smartfon HTC Incredible S wyposażono w 1GHz procesor z 768 MB RAMu, 8 Mpix aparat fotograficzny z podwójną lampą błyskową LED, nagrywaniem w jakości HD, drugi, dodatkowy aparat do połączeń wideo, WiFi, transmisję danych 3.5G oraz GPS… ale jak na miesiąc, w którym zaprezentowano urządzenie dwu-rdzeniowe, a nawet trójwymiarowe... wypada dosyć skromnie.

HTC nie potwierdziło informacji o wersji systemu Android zainstalowanego w Incredible. Podobno będzie to system Android 2.2 z planowaną aktualizacją do wersji 2.4. Fakt ten odbiera nieco świeżości urządzeniu. Świadczy też o tym, że być może było ono zbyt długo w fazie rozwoju.

a

HTC Incredible S działa w oparciu o interfejs HTC Sense, dzięki któremu będzie przyjemniejszy w użytkowaniu niż system Android Vanilla. Urządzenie pracuje na przeciętnej baterii - 1450 mAh, która pozwala na 6 godzin rozmów i 15 dni czuwania w sieciach 3G, choć w rzeczywistości te dane mogą się różnić. Smartfon posiada 1.1 GB wbudowanej pamięci flash, rozszerzalnej do 32 GB za pomocą gniazda microSD.

HTC Incredible S

Mierząc: 120 x 64 x 12 mm i ważąc 136 gramów, HTC Incredible S jest typowym smartfonem w swojej klasie. HTC twierdzi, że Incredible S powinien być dostępny pod koniec połowy roku 2011, nie podaje żadnych informacji odnośnie ceny. Naszym zdaniem, telefon będzie do nabycia w sprzedaży detalicznej za około 500 €.

blog comments powered by Disqus