PODPOWIEDZI:

HTC Flyer

HTC Flyer będzie miał swoją premierę w połowie 2011 roku. Będzie to pierwszy tablet firmy HTC. Będzie to 7-calowy tablet z ekranem TFT o rozdzielczości: 1024 x 600 pikseli. Urządzenie pracuje na 1,5 GHz pojedynczym procesorze, współpracującym z 1 GB pamięci RAM.

HTC Flyer

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • system Android
  • dobrej jakości ekran
  • szybki procesor
  • niewielkie gabaryty
  • wydajna bateria
WADY
  • wysoka cena

HTC Flyer

Z tyłu obudowy tabletu HTC Flyer znajduje się 5 Mpix aparat fotograficzny. Na froncie natomiast - 1,3 Mpix aparat do połączeń wideo. HTC Flyer obsługuje sieć bezprzewodową Wi-Fi i transfer danych 3G z HSPA. NA wyposażeniu tabletu nie mogło zabraknąć modułu GPS i Bluetooth.

HTC Flyer

W przeciwieństwie do zaprezentowanych już konkurencyjnych modeli, jak chociażby Motorola XOOM, Samsung Galaxy Tab 10.1 i LG Optimus Pad, HTC Flyer nie będzie pracował na systemie operacyjnym Android 3.0 "Honeycomb", lecz na następcy 2.3 "Gingerbread" czyli wersji 2.4. Fakt ten może być uważany za problematyczny, gdyż Android 2 nie został napisany z myślą o tabletach, aczkolwiek, nie ma się co martwić, gdyż HTC dodało odpowiednie oprogramowanie oraz nową, wersję 3D, interfejsu HTC Sense - ułatwiającego obsługę.

HTC Flyer

Pamięć wewnętrzna tabletu HTC Flyer wynosi 32 GB, które przy pomocy slotu kart microSD, można będzie powiększyć o kolejne 32 GB. Bateria o pojemności 4000 mAh, wydaje się odpowiednia dla urządzenia tej wielkości. HTC Flyer jest dosyć poręczny i jego gabaryty wynoszą 195 x 122 x 13 mm. Waga natomiast wynosi zaledwie 415 gram. Jednym z niezwykłych cech wyświetlacza Flyer'a jest dołączenie rysika..., którego nie widzieliśmy w większości ostatnio prezentowanych tabletów. Aktywny rysik HTC pozwala na znacznie większą kontrolę podczas pisma odręcznego lub wykonywania innych konkretnych zadań. Oczywiście, większość funkcji będzie można obsługiwać palcem.

HTC Flyer

Wykonanie obudowy z aluminium i tworzyw sztucznych, sprawia że tablet prezentuje się znacznie lepiej niż konkurencyjne modele. Innymi słowy, HTC Flyer wygląda świetnie i to raczej nie będzie jego wada. HTC Flyer został wyposażony w multimedialny odtwarzacz, który radzi sobie z większością formatów, w tym XviD. Tablet posiada również gniazdo audio jack 3,5 mm, przydające się w momencie gdy chcesz obejrzeć film lub przeglądać YouTube nie przeszkadzając innym domownikom.

HTC Flyer

HTC Flyer trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2011. Niestety ale nie podano informacji o jego cenie. Wszystko wskazuje na to, że Flyer będzie wysoko cenionym produktem, chociażby dla tego, że oryginał Samsunga Galaxy o podobnych parametrach w pełnej wersji kosztował 800 €. Tablet HTC wraz z LG, Samsungiem, Motorolą, RIM'em, HP i oczywiście Apple'm, pokazuje, że chcący się liczyć na rynku producenci, muszą posiadać w swoim portfolio tablety. W tym momencie z największych producentów bez tego typu urządzeń pozostali tylko Sony Ericsson i Nokia.

blog comments powered by Disqus