PODPOWIEDZI:

Nokia Oro [TEST]

Czy pięknie zdobiona i ekskluzywna Nokia Oro zachwyci ludzi z dobrym gustem? Czy jest to tylko Nokia C7 wzbogacona o nieco blasku, która kosztuje prawie cztery razy tyle? Prawdę mówiąc, jest trochę tak i tak.

Nokia Oro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • 18-karatowe złoto
WADY
  • mała ilość funkcji
  • cena

Nokia jest wyjątkowo szczera w stosunku do swoich klientów, mówi otwarcie, że głównymi rynkami dla tego typu urządzeń ekskluzywnych, jest Bliski Wschód i Rosja. Urządzenia pokroju Nokii Oro zawsze najlepiej sprzedawały się w Rosji. W niektórych kręgach, posiadania tak ekskluzywnych produktów stanowi drogę do poważnego traktowania. Innymi słowy, Oro przeznaczona jest do popisywania się, otwarcie przyznaje Nokia.

Najlepsze telefony i smartfony >>>

Nokia Oro

Nokia Oro została zapowiedziana na trzeci kwartał 2011 roku. Na szczęście Nokia C7, na bazie której została stworzona, jest całkiem przyzwoitym urządzeniem na Symbianie, a Nokia wyposażyła Oro w najnowszą wersję systemu operacyjnego o nazwie "Anna" wraz z niestandardowymi tematami graficznymi, odpowiadającymi urządzeniu o tak ekskluzywnym wyglądzie.

Nokia Oro

Z przodu znajduje się 3,5-calowy ekran dotykowy w rozdzielczości 360 x 640 pikseli. Z tyłu mieści się aparat 8 Mpix z funkcją wideo w jakości 720p plus HSPA dla szybkiej transmisji danych, Wi-Fi i GPS, a nawet wbudowany moduł NFC. W odniesieniu do innych luksusowych telefonów, włącznie z marką Vertu sprzedającej pozłacane dziadostwo, Oro jest co najmniej świetnie wyposażonym smartfonem.

Jak robić efektowne Selfie? >>>

Nokia Oro

"Oro" oznacza "złoto", a odporny na zarysowania telefon z 18-karatowego złota galwanicznego jest z pewnością charakterystyczny. Tył wykończony jest wysokiej jakości skórą, a przycisk HOME ochrania szafirowe szkiełko. Wszystkie wyglądają dość gustowne i niezbyt jaskrawo, zarówno jasne jak i ciemne wersje więc Nokia prezentuje się dobrze również w tym aspekcie.

Nokia Oro

W zestawie z Oro otrzymamy złotą słuchawkę Bluetooth: "Nokia J", jednakże inną niż te standardowe w sprzedaży, są bardzo słabo wyposażone, brak karty microSD (ma wbudowane 8GB) i etui. Zdaniem Nokii - Oro powinna być dostępna w trzecim kwartale, w niektórych państwach Europy, na Bliskim Wschodzie i w Chinach. Cena podawana jest od 800 € wzwyż, należy się więc spodziewać, że po opodatkowaniu cena detaliczna wyniesie około 1000 €. Może się to wydawać kosztowne, ale należy pamiętać, że Vertu potrafi kosztować co najmniej 4000 €, a pod wzgledem funkcjonalności będzie na poziomie telefonów za 40 €... Kupując Oro, nabędziesz obleczony w złoto smartfon na poziomie co najmniej 270 € więc w tym przypadku Oro wydaje się warta zachodu.

Nokia Oro

blog comments powered by Disqus