PODPOWIEDZI:

Samsung Wave 578 [TEST]

Samsung Wave 578, zapowiedziany został na drugi/trzeci kwartał 2011 roku. Na dany moment, cztery na pięć prezentowanych modeli Wave mają pewną cechę wspólną... system operacyjny Android, a fajnie jest czasem zaprezentować coś odmiennego.

Samsung Wave 578

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobrze leży w dłoni
  • niska cena
WADY
  • mała ilość aplikacji (badaOS)

W przypadku Samsunga Wave 578, urządzenie posiada własny system: Bada OS. Nie potrafimy sobie wyobrazić, by ktoś obudził się z myślą, że nabędzie smartfon z systemem Bada, lecz Samsung sprzedał 5 milionów modeli Wave z tym systemem, więc wszystko gra. Z konsumenckiego punktu widzenia, są to atrakcyjne, wygodne i nie drogie telefony dotykowe, spełniające swoje funkcje.

Samsung Wave 578

Samsung Wave 578, nie zachwyca, jednakże jest na tyle kompaktowy, że: - jego waga nie przekracza 100 gram - posiada 3.2" pojemnościowy ekran TFT o rozdzielczości 240 x 400 pixeli, - 3.2 Mpix aparat główny, - dodatkowo 0.3 Mpix aparat do videorozmów, - transfer danych 3.5G, - oraz WiFi.

Kupujemy budżetowca - Poradnik >>>

Samsung Wave 578

Jak większość Samsungów, ma odtwarzacz audio o dobrej jakości, ze wszystkimi funkcjami, plus radio FM, 3,5 mm gniazdo mini Jack, zarówno muzyka jak i inne dane mogą być przechowane na karcie microSD (do 16 GB) lub w 100 MB pamięci wbudowanej.

Samsung Wave 578

Samsung Wave 578 może odtwarzać i nagrywać filmy video. Odtwarzanie w trybie panoramicznym jest prawie odpowiednie do rozdzielczości ekranu, jednakże nagrywanie filmów w jakości QVGA jest dosyć niskiej jakości. Biorąc pod uwagę, że telefony Samsunga dobrze radzą sobie jeżeli chodzi o zdjęcia, możemy powiedzieć, że aparat Wave 578 będzie dobrze pełnił swoją podstawową funkcję.

Czy warto kupić smartfon z Chin >>>

Samsung Wave 578

Jedną z niezwykłych cech związanych z 578 jest włączenie technologii NFC, która pozwala na płatności bezstykowe. Producenci wydają się być przygotowywać do tego w wielkim stylu, choć dotychczasowe wysiłki spaliły na panewce.

Samsung Wave 578

O ile nam miadomo, Wave 578 nie posiada GPSu, podczas gdy podobny Wave 525 ma. Możliwe, że układ NFC znajduje się w dawnym miejscu odbiornika GPS. System Bada, może nie jest rozchwytywany, ale model podobny - Wave 525, posiada obecnie około 1750 dedykowanych aplikacji. Telefon komunikuje się z sieciami społecznościowymi, ma przeglądarkę internetową, klienta poczty i wszystkie standardowe funkcje.

Samsung Wave 578

Cena Samsunga Wave 578 nie jest znana, ale koszt podobnego - Wave 525 wynosi około 150 €, więc cena Wave 578 wygląda na odpowiednią. Wave 578 powinien być dostępny w Europie od maja i czerwca tego roku.

blog comments powered by Disqus