PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson Xperia Neo i Xperia Pro [TEST]

Sony Ericsson Xperia Neo i Sony Ericsson Xperia Pro są wysokiej klasy smartfonami z Androidem, które w hierarchii produktów Sony Ericsson plasują się zaraz poniżej Xperii Arc.

Sony Ericsson Xperia Pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Matryca w technologii Sony Bravia
  • Android 2.3
  • Aparat fotograficzny 8.1 MPix
WADY
  • Cena

Główną różnicą pomiędzy smartfonami jest wysuwana klawiatura QWERTY w modelu Xperia Pro.
Z powodu tejże klawiatury, telefon po zamknięciu, jest o 4 mm grubszy i o 14 g cięższy od Xperii Neo – mierzącej 116 x 57 x 13 mm i ważącej 126 g.
Ta podstawowa różnica pomoże nam przy wyborze pomiędzy proponowanymi modelami.

Xperia Neo i Xperia Pro

Oba telefony wyposażone są w duże - 3,7", odporne na zarysowania, pojemnościowe ekrany dotykowe, w rozdzielczości 854 x 480 pikseli, wzbogacone o technologię Sony BRAVIA. Posiadają 1 GHz procesor Qualcomm, 8,1-megapikselowy aparat fotograficzny z lampą błyskową i nagrywaniem wideo w rozdzielczości HD 720p, radio FM, transfer danych 3.5 G oraz moduły Wi-Fi i GPS.

Inni producenci sklasyfikowaliby je jako należące do "najwyższej półki", ale imponujące: Xperia Arc i Xperia Play mają jeszcze lepsze parametry.

neo

Obydwa urządzenia pracują na Androidzie 2.3, są więc bardzo na czasie pod względem systemu operacyjnego - w przeciwieństwie do starej X10, wprowadzonej na rynek z już nieaktualną, dostępną do tej pory, wersją.

Sony Ericsson dodaje też autorskie rozszerzenia oprogramowania, a Android ma tysiące aplikacji dostępnych do pobrania.

Wiele producentów nie radzi sobie zbyt dobrze z klawiaturą sprzętową QWERTY, jednakże w przypadku Xperii Pro wszystko wydaje się być w jak najlepszym porządku. Klawisze rozmieszczone są w konwencji Q-A Shift z intuicyjnie umieszczoną spacją, a odstępy między klawiszami są odpowiedniej szerokości.

Xperia Neo i Xperia Pro

Pozostałe funkcje tych dwóch telefonów to radio FM, gniazdo audio 3,5 mm, złącze HDMI, wsparcie DLNA oraz wszystko inne, typowe dla Sony Ericsson'a i Android'a.

Mimo, iż Neo i Pro muszą żyć w cieniu Arc i Play, są dwoma naprawdę imponującymi urządzeniami, prawdopodobnie lepszymi, niż telefon który właśnie masz w swojej kieszeni…

Neo dostępny jest w kolorach: niebieskim, czerwonym i srebrnym, Pro natomiast, w kolorze czarnym, srebrnym bądź czerwonym.

blog comments powered by Disqus
Sony Ericsson Xperia Neo i Xperia Pro [TEST]