PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson Mix Walkman i Txt Pro [TEST]

Mix Walkman i Txt Pro to dwa dotykowe telefony firmy Sony Ericsson, gotowe sprostać naszym preferencjom. Jeden zastąpi przenośny odtwarzacz mp3, a drugi znacznie ułatwi pisanie wiadomości tekstowych.

Sony Ericsson txt pro

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Przystępna cena
  • Wi-Fi
  • Małe gabaryty
WADY
  • Urządzenie nie jest smartfonem
  • Brak modułu 3G

Sony Ericsson Mix Walkman i Sony Ericsson Txt Pro to para telefonów o bardzo podobnej specyfikacji technicznej, z tą główną różnicą, że Txt Pro ma wysuwaną klawiaturę QWERTY, a Mix Walkman jest zdecydowanie bardziej muzyczny.

 Mix Walkman i Txt Pro

Wspólne cechy obu modeli to 3" dotykowy wyświetlacz w rozdzielczości 240 x 400 pikseli, 3.2 MPix aparat, Bluetooth, gniazdo kart microSD, odtwarzacz multimedialny, radio FM i gniazdo 3,5 mm audio miniJack.

Nie są to telefony z systemem Android i jak to zwykle bywa z takimi urządzeniami, żaden z nich nie obsługuje 3G, ale obydwa posiadają Wi-Fi. Oznacza to darmowe korzystanie z bezpłatnych i domowych sieci bezprzewodowych.
Pozbywanie się łączności 3G z tego typu telefonów, sprawia, że stają się tańsze, lżejsze i zyskują dłuższą żywotność baterii, więc nie jest to aż tak niekorzystny kompromis.

Rankingi telefonów >>>

Pomimo, iż nie są to smartfony, wyposażono je w przyzwoitą ilość odpowiedniego oprogramowania, włącznie z przeglądarką internetową, klientem poczty e-mail i wsparciem dla Twitter’a, Facebook’a i Google Talk. Oba telefony obsługują też Javę, więc powinny posiadać możliwość dodania prostych aplikacji, w razie potrzeby.

Więcej słucham…

 Mix Walkman i Txt Pro

Mix Walkman wyposażony jest w rozszerzony odtwarzacz multimedialny: "Walkman". Zawiera on między innymi specjalny klawisz"Zappin", umożliwiający podgląd tekstu następnego utworu, ułatwiając naszą decyzję, czy naprawdę chcemy go słuchać.
Telefon umożliwia też nagrywanie własnych sesji karaoke, a wbudowane głośniki działają w systemie stereo. Jest to bardzo lekkie urządzenie ważące zaledwie 88 gram.

 Mix Walkman i Txt Pro

Dziwaczną cechą telefonu jest zestaw wymiennych, kolorowych opasek, okalających obudowę... włącznie z różową odstającą chmurką, czy zielonym ptaszkiem.

Więcej piszę…

Txt Pro wyposażony jest w zgrabną klawiaturę QWERTY, która sprawia, że jest trochę cięższy od wersji Walkman, ale jak na 100 gramów - jest nadal bardzo przyjazny dla kieszeni.

 Mix Walkman i Txt Pro

Brakuje mu kilku bardziej zaawansowanych cech multimedialnych Mix Walkman, ale Txt Pro i bez nich pozostaje zdolnym urządzeniem przenośnym.

Cena

Nie wiemy, jak drogie będą te telefony, ale patrząc na konkurencyjnego Samsung’a Corby II za około 100 €, nie sądzę, żeby miały być znacznie droższe.
Biorąc pod uwagę spadające ceny smartfonów z Androidem, a w szczególności Sony Ericsson’a Xperia X8 kosztujacyego tylko 130 €, możemy przypuszczać, że oba telefony mogą mieć spore problemy sprzedażowe.

 Mix Walkman i Txt Pro

 Mix Walkman i Txt Pro

Sony Ericsson zapowiada obydwa modele na trzeci kwartał 2011 roku.

blog comments powered by Disqus
Sony Ericsson Mix Walkman i Txt Pro [TEST]