PODPOWIEDZI:

HTC Sensation [TEST]

HTC Sensation to telefon, który będzie dostępny w drugim kwartale 2011 roku. HTC Sensation jest najwyzszym modelem z nowej serii smartfonów HTC z Androidem.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • wygląd HTC
  • full HD
WADY
  • cena

Telefon jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, duży 4.3" ekran o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, oraz 8-megapikselowy aparat umożliwiający nagrywanie wideo w rozdzielczości HD. Zanosi się na bardzo szybkie urządzenie...

Smartfony za kilkaset złotych - czy warto kupić?

HTC Sensation

Sensation jest kombinacją dwurdzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon z 768 MB pamięci RAM, oraz łącznością 3.5G (z HSPA+ dostępną w T-Mobile USA), z maksymalną prędkością pobierania do 14.4 Mbps i wysyłania do 5.76 Mbps. Obsługuje też Wi-Fi 802.11 b/g/n, również HTC Sensation wyposażony został w port HDMI i obsługę DLNA. Tylny aparat ma podwójną lampę błyskową LED i najwyższą jakość nagrywania 1080p, 30 fps dzięki 8 Mpix rozdzielczości. Naszym zdaniem, nagrywanie filmów staje się ważniejsze niż robienie zdjęć, a możliwości Sensation wyglądają bardzo dobrze. Urządzenie posiada również przednią kamerę do połączeń wideo.

HTC Sensation

Wbudowany GPS wraz z dużym wyświetlaczem - powodują, że jest to doskonałe urządzenie do nawigacji satelitarnej. Jest również radio FM oraz slot kart microSD. Duża 1520 mAh bateria ma pozwolić na 6 godzin rozmów w 3G lub do 16 dni w stanie gotowości, aczkolwiek używanie go do gier i oglądania filmów wyczerpie akumulator znacznie szybciej.

Rankingi telefonów >>>

HTC Sensation

Zdarzyło nam się, w ostatnich latach, omówić jedno czy dwa urządzenia z systemem Android, więc najprawdopodobniej system ten nie wymaga przedstawiania swoich możliwości. Mimo to HTC zmodernizowało swój interfejs HTC-Sense o niestandardowe ekrany blokowania, natychmiastowe wykonywanie zdjęć oraz zestaw znacznie ulepszonych widgetów, które spodobają się fanom HTC. Istnieje również usługa o nazwie HTC Watch, pozwalająca posiadaczom HTC na transmisję strumieniową filmów i programów telewizyjnych - bezpośrednio do urządzenia, choć najprawdopodobniej będziesz korzystał z tego za pośrednictwem Wi-Fi.

Poznaj ukryte funkcje telefonów >>>

HTC Sensation

Mimo iż urządzenie jest imponujące, tak naprawdę Sensation jest tylko dwuwymiarową wersją HTC EVO 3D, który poza tymi samymi funkcjami (jak sama nazwa wskazuje) ma wyświetlacz 3D. Spodziewamy się, że HTC wyprodukuje urządzenia 3D na rynki Europjskie, w 2011 r. jeśli będzie takie zapotrzebowanie. Nie ma wytycznych co do ceny, lecz spodziewamy się, że HTC Sensation w sprzedaży detalicznej będzie kosztował ok 500 €.

HTC Sensation

Jest ono dość drogie, ale z drugiej strony jest to bardzo (ekhm) pożądane urządzenie. Sensation powinny być dostępne w okolicach drugiego kwartału. Niezależnie od potencjalnie wysokiej ceny, jedyną widoczną wadą, jest nazwa. Z produktami takimi jak: Sensation, Desire, Wildfire i Incredible, seria produktów HTC zaczyna brzmieć bardziej jak zestaw prezerwatyw niż smartfonów.

blog comments powered by Disqus