PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Honor 20 vs Xiaomi Mi 9 - Fotograficzne starcie

Nokia 500 [TEST]

Nokia 500 to szybki i kolorowy smartfon z systemem operacyjnym "Anna". 1 GHz procesor zapewni sprawne działanie programów i gier, a łączność Wi-Fi lub 3.5 G - stały dostęp do Internetu.

Nokia 500

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • 1 GHz procesor
  • Wysoka rozdzielczość wyswietlacza
  • Symbian "Anna"
  • Cena
WADY
  • Mały ekran
  • Przeciętny aparat

Nokia 500jest urządzeniem przełomowym z dwóch powodów:

Po pierwsze, 500 to pierwsza 1 GHz Nokia na Symbian'ie.
Po drugie, jest to również pierwszy telefon fińskiego producenta, którego nazwa wybija się z kanonu beznadziejnej nomenklatury.

Nokia 500

Zanim zwrócimy naszą uwagę na telefon, spójrzmy na jego nazwę...
Nie będziemy już więcej zaskakiwani całkowicie różnymi telefonami o tej samej nazwie, jak na przykład C3 - do wiadomości tekstowych i C3 typu "Touch and Type".
Numery/nazwy nowych telefonów Nokii będą po prostu wskazywały, gdzie jest ich miejsce w szeregu od 100 do 999!
Prezentowana Nokia 500 jest pierwszym modelem o nowej nazwie i mieści się gdzieś po środku, w cenie ok. 150 € (brutto).

Nokia 500

Nokia 500 kontynuuje dość typową regułę, jeśli chodzi o wyposażenie sprzętowe.
Ma 3.2" ekran o rozdzielczości: 360 x 640 pikseli, 5 MPix aparat z tyłu, 3.5 G, Wi-Fi, GPS, radio FM, Bluetooth oraz złącze USB.

Telefony - rankingi >>>

System operacyjny jest najnowszą wersją systemu Symbian o nazwie "Anna", który zawiera bezpłatne oprogramowanie nawigacyjne i mapy, kompleksowy odtwarzacz multimedialny i wszystkie typowe aplikacje, których można się spodziewać, po dobrym smartfonie.

Nokia 500

Pod maską, Nokia 500 ukrywa 1 GHz procesor, który jest bardzo szybki jak na urządzenie w tym przedziale cenowym. W połączeniu z faktem, iż Symbian jest bardzo wydajnym systemem operacyjnym, jeśli chodzi o zasoby, całkiem prawdopodobne jest, że Nokia 500 będzie "małym" demonem prędkości, szczególnie jeśli chodzi o gry, multimedia i przeglądanie stron internetowych.

Nokia 500

W porównaniu do innych smartfonów, wielkość ekranu jest dość skromna. Aparat również jest nieco słaby, gdy mowa o nagrywaniu plików wideo, z jakością 15-tu klatek na sekundę w rozdzielczości VGA...
Ale w porównaniu z urządzeniami Android w podobnej cenie - Nokia 500 faktycznie prezentuje się całkiem nieźle, zwłaszcza z wyjątkowo ostrym obrazem i szybkim procesorem.

To czego Nokii 500 brakuje, to odpowiednika biblioteki Android, czy iTunes, aczkolwiek ilość dostępnych aplikacji ciągle rośnie.

Dostępne są dwa podstawowe kolory Nokii 500: czarny i biały, ale jest też wiele dużych, kolorowych pokryw baterii - w tym dwa w zestawie.
Kolory dostępne w chwili premiery to czarny, pomarańczowy, khaki, fioletowy, czerwony koral i morski oraz dostępne później: różowy i ciemno-srebrny.

Ukryte funkcje telefonów >>>

Nokia 500

Urządzenie jest dość lekkie, jak na smartfon, ważąc 93 gramy i mierząc 111 x 54 x 14 mm.
Zdaniem Nokii, bateria o pojemności 1110 mAh, powinna pozwolić na 5 godzin rozmów i 18 dni czasu czuwania.

blog comments powered by Disqus