PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Test Sony Xperia 10 - Za wysokie progi na wysokie ceny

LG Swift Sol [TEST]

LG Swift Sol (Optimus Sol) wyposażony został w 3,8" ekran "Ultra AMOLED" o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, który w nawet ostrym słońcu - pozostanie czytelny. Swift Sol posiada także nowy system zarządzania energią, który ma wydłużyć czas pracy na baterii nawet o 30 procent.

LG Swift Sol

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
1 GŁOSÓW
ZALETY
  • Wyświetlacz czytelny w słońcu Ultra AMOLED
  • Energooszczędny interfejs LG
  • Android 2.3
WADY
  • Rozdzielczość nagrywania wideo
  • Gabaryty

Czarne, płaskie smartfony z Androidem, stały się ostatnio bardzo modne.
Czym nasz model będzie się wyróżniał od innych na rynku?

W przypadku LG Swift Sol, głównym atutem zdaje się być jego wyświetlacz, prezentujący się dobrze i czytelnie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.
Wyraz "Sol" zawarty w nazwie telefonu oznacza "Słońce".

LG Swift Sol

By Swift Sol mógł być czytelny w świetle słonecznym, telefon posiada specjalny wyświetlacz LG o nazwie Ultra AMOLED. Ten 3,8" panel o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jest najnowszą generacją technologii AMOLED, a odkąd LG cieszy się dobrą reputacją w technologii wyświetlaczy, istnieje duża szansa, że faktycznie będzie tak dobry, jak mówią.

Ranking smartfonów

Jeśli spróbujecie użyć standardowego wyświetlacza TFT LCD na zewnątrz, światło słoneczne rozmyje go, sprawiając, że będzie bardzo trudny do odczytania. Nawet wyświetlacze AMOLED tracą nieco, gdy słońce jest bardzo jasne. Papier elektroniczny, jaki można znaleźć czytniku e-booków - Amazon Kindle, czy Motoroli Motofone F3, działa bardzo dobrze w słońcu, lecz staje się bezużyteczny w ciemności.

LG Swift Sol

Konsekwencją różnych technologii wyświetlaczy jest zróżnicowany pobór energii.
Wyświetlacze TFT zawsze pobiorą tę samą ilość z baterii, bez względu na to, co będzie wyświetlane. Ekrany AMOLED pobierają więcej mocy z baterii, gdy wyświetlają jasne piksele i znacznie mniej gdy ciemniejsze, więc LG wyposażył Swift Sol w ciemny, specjalnie zaprojektowany interfejs użytkownika, by zmaksymalizować czas pracy baterii.

Poza wyświetlaczem, jest to dość typowy wyższej klasy smartfon z Androidem, z 1 GHz pojedynczym rdzeniem CPU, 512 MB pamięci RAM, 5 MPix aparatem głównym z kamerą wideo rozmów VGA, Wi-Fi 802.11 b, g i n, łącznością 3.5 G, DLNA, odtwarzaczem multimedialnym, radiem FM, Bluetooth'em, GPS'em, slotem microSD (karta 2 GB w zestawie) i wszystkimi cechami typowymi dla Androida.

Wariant NFC ma również być, jako że NFC nie jest zainstalowany w standardzie.

System operacyjny to Android 2.3 z autorskim interfejsem użytkownika od LG.

LG Swift Sol

Rozczarowujące jest, iż nagrywanie wideo możliwe jest tylko w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 24 klatek na sekundę. Nie widzimy powodu, dla którego Swift Sol nie mógłby mieć większych możliwości przechwytywania obrazu... i jest to prawdopodobnie największa słabość, jaką można znaleźć w tym urządzeniu.

LG Swift Sol

Wewnątrz znajduje się stosunkowo duża bateria - 1500 mAh, a wymiary Swift'a Sol są raczej typowe: 122 x 63 x 10 mm.
Urządzenie będzie dostępne w kolorach "Czarnym" i "Tytanowym".

Jak zwykle, LG nie podaje żadnych wskazówek na temat ceny, ale specyfikacja Swift Sol jest bardzo zbliżona do w specyfikacji LG Swift Black, który obecnie sprzedaje się za około 300 € brutto, więc oczekujcie, że Sol w momencie wprowadzenia na rynek, kosztował będzie podobnie.

blog comments powered by Disqus