PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Recenzja Razer Phone 2 - nie dla każdego gracza

HTC Rhyme [TEST]

HTC Rhyme to pierwszy smartfon z systemem Android o bardzo bogatej funkcjonalności - zaprojektowany z myślą o kobietach. Zachwyca nie tylko wzornictwem i kolorystyką, ale również całą gamą akcesoriów. Gadżet HTC Charm, znacznie ułatwi znalezienie telefonu w torebce jak i poinformuje nas o nadchodzącym połączeniu, czy sms'ie. Co jeszcze znajdziemy w zestawie kobiecego smartfona - HTC Rhyme? Zapraszamy do prezentacji

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • Design
  • 768 MB pamięci RAM
  • HTC Charm
WADY
  • Cena
  • Aparat tylko 5 MPix

HTC Rhyme jest średniej klasy smartfonem z Androidem, który został zaprojektowany z naciskiem na nieco bardziej modny wygląd, niż większość konkurencyjnych modeli.

HTC Rhyme

Istnieją dwa główne atuty sprzedażowe, w przypadku HTC Rhyme.

  • Po pierwsze, nie jest to typowy czarny smartfon, i podobnie jak HTC Radar, Rhyme prezentuje się świeżo i ciekawie.

  • Po drugie, Rhyme posiada szereg przydatnych akcesoriów, w tym stację dokującą, sportową opaskę, starannie zaprojektowany przewodowy zestaw słuchawkowy i kabelek Charm.

Akcesoria te powinny znaleźć się w podstawowych zestawach, a w niektórych dostępne będą również głośniki samochodowe i zestaw słuchawkowy Bluetooth. Wszystkie gadżety zostały oczywiście dopasowane do koloru Rhyme i każdy został starannie zaprojektowany, by wyglądać równie dobrze, jak telefon.

Ranking smartfonów

HTC Rhyme

Kabelek Charm jest warty uwagi sam w sobie, jest to przewód zakończony światełkiem w kształcie kostki, który podłączony do telefonu zaświeci się, gdy nadejdzie połączenie lub wiadomość. Idea polega na umieszczeniu kostki poza torebką, tak by była na widoku, co sprawi że będzie nam łatwiej znaleźć i wyciągnąć Rhyme.

Rhyme wydaje się być trochę "dziewczęcy", lecz bez przesady... nie jest przecież różowy. Rhyme może spodobać się każdemu, kto dba o szczegóły i chciałby czegoś gustownie wyróżniającego się od głównego nurtu.

HTC Rhyme

Osprzęt jest bardzo podobny do HTC Desire S.
3,7" ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, 1 GHz jednordzeniowy procesor, 768 MB pamięci RAM, około 1 GB dostępnej pamięci flash plus gniazdo kart microSD, 5 MPix aparat z tyłu i kamera o rozdzielczości VGA do rozmów wideo, wszystkie cechy typowe dla Androida, włącznie z GPS'em, Wi-Fi i łącznością 3.5 G oraz Bluetooth'em.

System operacyjny to Android 2.3 wzbogacony o HTC Sense 3.5, wyposażony w różne tematy dopasowane kolorystycznie do telefonu. Mimo, iż nie jest najszybszym smartfonem na rynku, powinien poradzić sobie z niemal każdym zadaniem.

HTC Rhyme

Istnieją trzy różne kolory HTC Rhyme, wersja czerwona (należąca do Verizon Wireless w USA), wersja biało-srebrna i jedna o nazwie "Hourglass", w kolorze piasku.

Rhyme mierzy 119 x 61 x 11 mm i waży 130 gramów. Duża bateria - 1600 mAh zapewnia do 8 godzin rozmów i 14 dni czasu czuwania w sieciach 3G.

HTC Rhyme

Nie wszystkie kolory będą dostępne we wszystkich regionach, a zawartość standardowego zestawu może się różnić. Spodziewamy się zobaczyć Rhyme w cenie detalicznej między 400 a 500 €, chociaż HTC nie podaje żadnego oficjalnego wskazania co do ceny.

blog comments powered by Disqus