PODPOWIEDZI:

LG KT610 [TEST]

Telefon jest łatwy w obsłudze, posiada wiele ciekawych programów i funkcji. Idealny dla osób które piszą dużo SMS-ów.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • duże klawiatury
  • wysokiej jakości LCD
  • głośniki stereo
WADY
  • brak modułu WiFi
  • GPS raczej gadżet niż użyteczny dodatek
  • słabej jakości aparat fotograficzny

Firma LG Electronics przygotowała użytkownikom nowy multimedialny telefon w oparciu o system operacyjny Symbian OS. Jest to trójzakresowy telefon pracujący w częstotliwościach 900/1800/1900GHz, ponad to posiada modem HSDPA. Z komputerem komunikuje się poprzez złącze USB 2.0 FullSpeed lub poprzez moduł Bluetooth. Posiada wbudowane 64MB pamięci danych flash oraz dodatkowo czytnik kart microSD.

LG KT610

Wygląd

Oglądając telefon, pierwsze co rzuca się w oczy to duża klawiatura numeryczna oraz bardzo mały wyświetlacz pokazujący aktualny czas i podstawowe informacje o systemie. Układ ten wyglądem bardzo przypomina pierwsze telefony komórkowe. Po dokładniejszych oględzinach okazuje się, że telefon można otworzyć a wtedy naszym oczom ukazuje się pełna klawiatura QWERTY oraz 2.4 calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości 640x480 pikseli i 262 tyś kolorów. Dziwi jedynie fakt, iż producent nie zastosował jeszcze większego wyświetlacza, co znacznie uatrakcyjniło by produkt (wokół obecnego wyświetlacza jest sporo wolnego miejsca).

Zobacz też: Najlepsze smartfony

Wewnętrzna klawiatura QWERTY jest zaprojektowana wzorowo. Rozmiar jak i rozstaw klawiszy jest idealny. Bardzo łatwo w nie trafić. Dodatkowym atutem klawiatury jest swego rodzaju pad nawigacyjny, którym bardzo wygodnie chodzi się po menu.

Świetnym pomysłem ze strony LG było rozciągnięcie zewnętrznej klawiatury do granic możliwości, przez co jest bardzo wygodna i łatwo się z niej korzysta. W tym momencie nie przeszkadza mały zewnętrzny wyświetlacz. Pomimo swojej małej rozdzielczości 160x64 piksele można wyświetlić na nim nawet 3 linijki tekstu, co idealnie wystarcza do szybkiego przeczytania i redagowania SMS-ów. Należy zauważyć, że wspomniany wyświetlacz również jest kolorowy.

Jak przystało na telefon multimedialny, do dyspozycji mamy stereofoniczne głośniki. Bez znaczenia czy słuchamy rocka, techno czy disco, jakość dźwięku jest bardzo dobra. Niestety, delektować muzyką z głośników możemy się wyłącznie gdy telefon jest otwarty.

LG KT610

Funkcje

Ze względu na fakt, iż telefon posiada dwa wyświetlacze producent przygotował osobne menu opcji dla wyświetlacza zewnętrznego i wewnętrznego.
Menu zewnętrzne zawiera podstawowe funkcje takie jak np.: książka telefoniczna, skrzynka SMS nadawcza i odbiorcza, odtwarzacz muzyki. Opcje te w zupełności wystarczają aby obsłużyć podstawowe właściwości telefonu. Na pochwałę zasługuje wbudowany player mp3, którego obsługa jest bardzo intuicyjna a informacje pokazywane na wyświetlaczu są w zupełności wystarczające.
Menu dużego wyświetlacza jest bardzo przejrzyste, aczkolwiek niektóre funkcje telefonu znajdują się w innych miejscach niż początkowo można by przypuszczać, np. instalowane przez użytkownika programy znajdują się w narzędziach a nie jak można by początkowo przypuszczać w „My stuff”. Nawigacja po menu odbywa się przy pomocy wbudowanego w klawiaturę pada.

LG KT610

Producent zaopatrzył telefon w aparat fotograficzny i kamerę do przeprowadzania video połączeń. Niestety aparat fotograficzny w tym telefonie stoi na niskim poziomie. Pomimo swoich 2MPixeli, jakość zdjęć nie jest zadowalająca. Aby zrobić dobre zdjęcie potrzebne jest dobre oświetlenie, najlepiej naturalne. Szkoda, że producent nie wyposażył telefonu w lampę błyskową – z pewnością poprawiła by się jakość zdjęć robionych w pomieszczeniach.
Jedną ze sprzętowych ciekawostek telefonu jest wbudowany odbiornik sygnału GPS. W testowanym zestawie wraz z telefonem znajdowało się oprogramowanie nawigacyjne McGuider. Niestety mały ekran bez funkcjonalności dotykowej nie daje dużych możliwości używania nawigacji w samochodzie.
Sporym plusem telefonu jest duża ilość przeinstalowanego oprogramowania. Do dyspozycji mamy np. oprogramowanie od Google, w którym znajduje się zintegrowana przeglądarka internetowa wraz z wyszukiwarką, bezpośredni dostęp do skrzynki pocztowej oraz odtwarzacz filmów YouTube. Ponad to, z ciekawostek, do dyspozycji mamy odtwarzacz multimedialny RealPlayer i FlashPlayer. Wbudowany odtwarzacz MP3 bez problemu odtwarza muzykę zarówno ze stałym i zmiennym bitrate.

Podsumowanie

Telefon ten z całą pewnością można nazwać multimedialnym. Jest łatwy w obsłudze, posiada wiele ciekawych programów i funkcji. Idealny dla osób które piszą dużo SMS-ów.

blog comments powered by Disqus