PODPOWIEDZI:

Nokia Lumia 800 [TEST]

Witajcie! W dzisiejszym odcinku będę dla Was testować nowy smartfon firmy Nokia, a dokładnie telefon Lumia 800. Premiera nowej Nokii w Polsce odbyła się 4 lutego. Wielu z was na pewno zwróciło uwagę na kolorowy spot reklamowy przedstawiający jak Lumnia 800 ułatwia aktywne i barwne życie przeciętnego użytkownika.

NOKIA LUMIA 800

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dotykowy ekran o przekątnej 3.7 cala
  • dostęp do Xbox Live
  • aparat
WADY
  • cena

Ale przejdźmy do konkretów - wyświetlacz to nowoczesny ekran AMOLED o przekątnej 3,7 cali. Jest niezwykle jasny i nasycony kolorem. Umożliwia korzystanie z telefonu nawet przy pełnym świetle słonecznym i w innych ekstremalnych warunkach. Zbudowany został w technologii ClearBlack, z procesorem 1,4 Giga Herza i układem graficznym, co oznacza mniej więcej tyle, że jest dobrze. W temacie rozdzielczości są to parametry 480 x 800 czyli mamy tu do czynienia z rozdzielczością typu WVGA o miłej dla oka proporcji 5:3.

Nokia Lumia 800

Nokia tym razem oferuje nam aparat z obiektywem wykorzystującym najnowocześniejszą optyczną technologię. Nazwa Carl Zeiss wzięła się od samego twórcy. Zdjęcia są świetnej jakości, oddają wszystkie szczegóły i kolory. Aparat jest lepszy niż w niejednej cyfrówce!

Bardzo ważną funkcją smartfonów w dzisiejszych czasach jest dostęp do internetu, aplikacji i funkcji ułatwiających jego użytkowanie! 800- setka daje nam możliwość stałej łączności z Facebookiem, Twiterem i LinkedInem. Posiada przeglądarkę Internet Explorer 9 obsługującą HTML 5, co ciekawe bez potrzeby zamykania jednej przeglądarki można przejrzeć drugą. I jeszcze news dla miłośników filmów: LUMIA 800 ma możliwość odtwarzania filmów i teledysków w jakości HD. Oprócz 16 Giga Bajtów wbudowanej pamięci na zdjęcia i muzykę dostajemy 25Giga bezpłatnej pamięci w usłudze SkyDrive – czyli na internetowym twardym dysku. Dzięki zakładce Market Place znajdziesz, pobierzesz, zainstalujesz i skorzystasz z aktualizacji i aplikacji które najbardziej Ci się przydadzą.

Opłacalność zakupu smartfona z Chin - Zobacz naszą analizę! >>>

Aplikacja Nokia Music i funkcja Mix Radio pozwala nam na personalizacje swojego odtwarzacza. Dźwięk telefonu jest bardzo czysty, wysokiej jakości – zadowoli nawet koneserów.

Nokia Lumia 800

Warto także wspomnieć że Nokia Drive i Nokia Maps udostępniły Lumni nawigację mobilną. Gdybyśmy więc się zgubili w podróży do dyspozycji mamy wbudowane mapy, aż 99 państw świata! Dodatkowo program podaje prędkość Twojego pojazdu i odległość do celu.

Firma Nokia oferuje nam jako bonus do całego zestawu gumowy kolorowy pokrowiec i ładowarkę z USB. Standardowo: mamy słuchawki (3,5 mm), kabel do podłączenia do komputera, instrukcję obsługi i tu niestety minus, jest tylko w języku angielskim. Kolejnym defektem LUMII 800 jest fakt, iż ma wejście tylko na kartę mikro sim, która jest mało popularna na rynku polskim.

Nokia Lumia 800

Teraz jako ciekawostkę powiem wam, że możecie znaleźć na internecie różnego rodzaju filmiki instruktażowe, jak we własnym zakresie przerobić swoją standardową kartę sim, na mikro sim. Nie róbcie tego w domu, gdyż ten patent działa głównie przy iPhonach, natomiast, aby uniknąć wyrabiania duplikatu karty, bądź zakupu nowej karty, udajcie się z tym do najbliższego punktu serwisu, w którym posiadają odpowiedni sprzęt do przycięcia karty na wymiar (cena około 5 pln) .

Nokia Lumia 800

Wracając do walorów NOKII LUMIA 800 to warto wspomnieć iż każdy znajdzie dla siebie coś miłego! Mamy bowiem do wyboru 4 kolory obudowy: malinowy, niebieski, biały i klasyczny czarny. To co nas interesuje najbardziej to ceny: według producenta sugerowana detaliczna cena to 2249 złotych, natomiast na innych stronach ceny wahają się od 1400 do 1700. Wiadomo, jeśli chcecie mieć go taniej operatorzy sieci komórkowych zapraszają do salonów.

blog comments powered by Disqus