PODPOWIEDZI:

Samsung WB750 [TEST]

Firma Samsung przez wielu uważana jest za lidera jeśli chodzi o aparaty cyfrowe. Na zeszłorocznych targach IFA, odbywających się w Berlinie, Samsung zaprezentował swój najnowszy, kompaktowy aparat o nazwie WB750. Krótko po tym, w końcówce 2011 roku, trafił on do sprzedaży.

Samsung WB750

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • mnogość funkcji
  • 18 - krotny zoom
  • najnowsze technologie
WADY
  • brak GPS-a
  • średnia szybkość kręcenia filmów

Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny i parametry, model WB750 nie odbiega od swoich poprzedników. Jego szerokość to 105 mm, a wysokość prawie 60 mm. Waży on 193 g. Wygląda na solidny i stylowy aparat. Na górnej części obudowy tradycyjnie znalazło się pokrętło, odpowiadające za podstawowe funkcje i przycisk włączenia/wyłączenia aparatu. Koło 3 calowego wyświetlacza TFT LCD znajduje się reszta podstawowych funkcji i ustawień, w tym przycisk menu czy kasowanie zdjęć. Inne narzędzia do obróbki zdjęć czy właściwe do warunków tryby ustawimy za pomocą ekranu.

Rankingi aparatów fotograficznych >>>

Aparat Samsung WB750

Mnogość ustawień, trybów i funkcji w modelu WB750 jest ogromna, ale trudno by było inaczej przy matrycy BSI CMOS z rozdzielczością 12,5 mpix i aż 18-krotnym zoomie optycznym. Z takimi możliwościami bez trudu zrobimy żywe, wyraźnie i bardzo realistyczne zdjęcia, nie tracąc tym samym żadnych detali. Zdjęcia seryjne wykonywane są z szybkością 10 klatek na sekundę. Miłośnicy programów graficznych będą mieli mniej zabawy przy obróbce zdjęć dzięki wykorzystanej w aparacie technologii High Dynamic Range. Daje ono szerokie spektrum barw i dodaje zdjęciom realizmu. Jest też podwójna stabilizacja obrazu czy śledzenie twarzy przy użyciu najnowszych technologii. Nie zaniedbano też fanów kręcenia filmów. Model WB750 kręci je w jakości HD z prędkością 30 klatek na sekundę. W porównaniu z innymi aparatami kompaktowymi w podobnej cenie można przyczepić się do braku GPS-a czy nieco gorszej szybkości kręcenia filmów i słabszej rozdzielczości wyświetlacza. Warto jednak podkreślić, że jest to zrekompensowane użytymi technologiami i szerokim wachlarzem funkcji. Aparat obecnie dostępny jest za około 800zł, ale wielu sprzedawców w zestawie dorzuca akcesoria takie jak karty pamięci czy futerały, które zawsze przydadzą się przy korzystaniu z aparatu.

blog comments powered by Disqus