PODPOWIEDZI:

NIKON 1V1 i NIKON 1J1 z systemem NIKON 1

Tym razem przetestujemy 2 najnowsze aparaty cyfrowe firmy NIKON z systemem NIKON 1, o bardzo podobniej specyfikacji. Uściślając będą to aparaty dla amatorów fotografii: Nikon 1 V1 oraz Nikon 1 J1. NIKON w informacjach prasowych twierdzi, że rozpoczął nową erę fotografowania wprowadzając na rynek - najszybszy, najmniejszy i najlżejszy aparat cyfrowy bez lusterkowy i systemowy Nikon 1 V1. Inżynierowie chwalą się, że udało im się zmieścić w tak małym „opakowaniu” potężny procesor i przetwornik, dzięki któremu możemy robić trudne dla amatorów zdjęcia ruchome ustawiając po prostu odpowiedni program. V1-dynka dostępna jest w kolorze matowym czarnym i lśniącym białym.

NIKON 1J1

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • system rejestrujący zdjęcie przed naciśnięciem spustu migawki
  • funkcja inteligentnego wybierania zdjęć
  • możliwość rozbudowy aparatu
  • funkcja seryjnych zdjęć
WADY
  • wysoka cena

Dzięki rewolucyjnej technologii, aparat jest wyposażony w system rejestrujący zdjęcie przed naciśnięciem spustu migawki i po nim. Daje nam to techniczną możliwość ujęcia rzeczy lub osób w ruchu. Aparat jednocześnie zapisuje zdjęcie i film w zwolnionym tempie, a następnie natychmiast łączy je ze sobą. Dzięki temu powstają dobrej jakości ruchome zdjęcia, wiernie rejestrujące daną chwilę w sposób dotąd niemożliwy w tego typu aparatach. Znaczy to mniej więcej tyle, że wcześniej chcąc uwiecznić np. zdmuchniecie świeczek na torcie przez nasze dziecko używaliśmy trybu nagrywanie, teraz możemy użyć trybu ruchome zdjęcie i wyjdzie na to samo!

Sprawdź TOPowe aparaty fotograficzne >>>

Z kolei następnym bardzo przydatnym dodatkiem dla mniej wprawionych w fotografowaniu jest funkcja inteligentnego wybierania zdjęć. Nie musisz się martwić, że Twoje zdjęcie wyjdzie nieostre czy rozmazane. Dzięki tej funkcji aparat zrobi o kilka zdjęć więcej niż sam planowałeś, a później też bez Twojej pomocy zasugeruje Ci, które są dobre, a które nie.

NIKON 1V1 i NIKON 1J1 z systemem NIKON 1

Przejdźmy zatem do omawiania kolejnego aparatu NIKON 1J1. Jest on mały, kobiecy i wszędzie się zmieści. Fotografując nie namęczysz się, a zdjęcia będą zadowalająco dobre. Dostępny jest w kilku odcieniach takich jak: matowa czerń, lśniąca biel, lśniąca czerwień, żywy róż i stonowany srebrny. Oczywiście akcesoria również są w pełnej gamie kolorów.

VTtips – Jak Uzyskać Filmlook? >>>

Co do cech wspólnych tooba Aparaty mają 10 – megapikselową matryce CMOS w formacie CX, dzięki której możemy fotografować zachowując dynamikę i oddając żywe barwy tak jak w przypadku większego sensora w formacie APS-C. Obydwa aparaty posiadają funkcję pozwalającą na robienie seryjnych zdjęć 60 klatek na sekundę, z których każde zdjęcie jest bardzo dobrej jakości. Jeżeli wspomniane wcześniej ruchome zdjęcia jednak nie wystarczą możemy nagrać film w jakości Full HD z prędkością 60 lub 30 kl/s. Jakby tego i tak było mało, możemy podczas kręcenia filmu, robić zdjęcia, albo po nagraniu filmu kilkuminowego odtworzyć go jako kilkusekundowy dzięki kontenerowi Quicktime MOV służącemu do późniejszej obróbki.

NIKON 1V1 i NIKON 1J1 z systemem NIKON 1

Możemy też rozbudować nasz aparat, dodając np. zewnętrzną lampę błyskową. Tu możemy wybrać kolor matowy czarny lub lśniący biały.Do całego zestawu firma oferuje także cztery różne obiektywy NIKKOR 1 gwarantujące nam jeszcze lepszą precyzję, kontrast i rozdzielczość.

Dostępne obiektywy:

  • 1 NIKKOR VR 10–30 mm standardowy z zoomem 3x – pozwala na robienie zdjęć praktycznie w każdych warunkach.
  • 1 NIKKOR VR 30–110 mm z wysuwanym teleobiektywem - służy do fotografowania różnych scenerii.
  • 1 NIKKOR 10 mm stałoogniskowy z ultracienkim obiektywem- najlepiej nadaje się do ujęć szerokokątnych.
  • 1 NIKKOR 10–100 mm PD-ZOOM z osobnym napędem zoomu z regulowaną prędkością- to zabawka dla fanów filmowania. Dodatkowo możemy dołączyć do zestawu: ultrakompaktowy moduł GPS, który określa dokładne miejsce zrobienia zdjęcia. Poza tym mamy do dyspozycji pełną gamę pasków, uchwytów, toreb, osłon do obiektywów i tego typu sprzętu.

Ceny: aparatów wahają się od 1972 do 3529 złotych.

blog comments powered by Disqus
NIKON 1V1 i NIKON 1J1 z systemem NIKON 1