PODPOWIEDZI:

LG KC780 Reina [TEST]

Znakomita propozycja dla szukających prostego w obsłudze telefonu ze świetnej jakości aparatem cyfrowym 8 Mpix. Przyjazny użytkownikowi interfejs sprawia, że każda chwila sam na sam z LG Reina jest czystą przyjemnością.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • bardzo dobrej jakości aparat cyfrowy
  • długi czas pracy na baterii
  • proste w obsłudze menu
WADY
  • brak szybkiej transmisji danych 3G
  • obudowa podatna na zarysowania

LG KC780 Reina jest propozycją dla miłośników eleganckich, prostych w obsłudze oraz funkcjonalnych telefonów komórkowych. Premiera urządzenia miała miejsce w październiku 2008. Telefon z założenia ma powtórzyć sukces swoich poprzedników - Viewty oraz Renoir. Ma na to spore szanse: wyposażony w świetnej jakości aparat fotograficzny 8Mpix z optyką Schneider-Kreuznach, przyciąga oko smukłą linią oraz sporym, 2.4 calowym wyświetlaczem LCD. LG KC780 nie ma wyświetlacza dotykowego, ale moim zdaniem jest to tylko zaletą tego telefonu - tradycyjny sposób obsługi oraz charakterystyczne dla LG, bardzo intuicyjne menu sprawiają, że nawet początkujący użytkownik nie będzie miał najmniejszych problemów z opanowaniem obsługi tego cudeńka.

LG KC780 Reina

Wygląd

LG KC780 Reina, mający niecałe 14mm grubości i 119g wagi, jest najcieńszym, jak dotąd, telefonem komórkowym z aparatem 8Mpix. Prawie całą powierzchnię panela czołowego zajmuje 2,4 calowy wyświetlacz 240 x 320 pikseli, wyświetlający do 256k kolorów. Pod LCD znajdziemy dwa przyciski o zmiennych funkcjach oraz pad pięciopozycyjny, a pod nim - przycisk kasowania oraz po bokach - zielona i czerwona słuchawka. Rozmieszczenie i konstrukcja klawiszy umożliwiają bardzo wygodne korzystanie z telefonu, jedynym mankamentem może być umieszczenie wąskiego klawisza kasowania tuż pod dolną strzałką pada nawigacyjnego - niejednokrotnie "niechcący" wybierałam nie ten klawisz, który zamierzałam. Telefon, przy swoich dość sporych wymiarach, sprawia wrażenie lekkiego i delikatnego. Obudowy wykonane są z matowego, srebrnego plastiku, który niestety nie sprawia wrażenia solidnego i odpornego na zarysowania.

Wysuwana klawiatura numeryczna jest bardzo czytelnie oznaczona i dobrze podświetlona - telefon godny polecenia dla osób mających problemy ze wzrokiem. Dodatkowe możliwości personalizacji telefonu (wybór jednego z trzech rozmiarów oraz jednego z pięciu krojów czcionki) sprawiają, że naprawdę wszystkie komunikaty wyświetlane będą czytelnie. Rozmieszczenie przycisków sprzętowych oraz portów i gniazd jest ergonomiczne. Jedyne zastrzeżenie można zgłosić w odniesieniu do złącza anteny zewnętrznej, które zaślepione jest malutką, niczym nie umocowaną gumką, mającą tendencję do wypadania.

LG KC780 Reina

Obsługa

Menu główne zbudowane jest w sposób tradycyjny - jak np. w LG KP260, dzięki czemu łatwo odnaleźć dostęp do wszelkich zasobów oraz funkcjonalności telefonu. Urządzenie szybko reaguje na komendy użytkownika, a system producenta działa stabilnie i nie zawiesza się.
Jeśli chodzi o możliwości personalizacji LG KC780, to z telefonem można zrobić prawie wszystko. Do wyboru mamy wspomniany wcześniej rozmiar oraz krój czcionki, dodatkowo ustawienia te można sprecyzować osobno dla menu, wiadomości tekstowych oraz trybu wybierania numeru - według mnie rozwiązanie to jest po prostu rewelacją. Użytkownik, co prawda nie ma możliwości dodania oraz nazwania własnego profilu, jednak do dyspozycji pozostają standardowe tryby: ogólny, milczy, wibracja, na zewnątrz i zestaw słuchawkowy (oczywiście można je dostosowywać do własnych potrzeb).

Telefon wyposażono również w czujnik położenia, który, nie wiedzieć czemu, działa wybiórczo - głównie podczas wyświetlania zdjęć, tapet i wygaszaczy oraz podczas niektórych gier.

Funkcje

Producent przeznaczył około 140MB pamięci wewnętrznej dla użytkownika, co jest sporą ilością, nawet jak na tę klasę sprzętu. Dzięki temu możliwości przechowywania w pamięci telefonu ulubionych tapet, zdjęć i plików mp3 nie są tak ograniczone, jak w przypadku poprzedników, np. LG Viewty, Renoir, czy Prada. Istnieje możliwość rozszerzenia pamięci telefonu przez kartę microSD do 8GB.
Telefon pracuje w trzech pasmach GSM: 900/1800/1900. Ze światem zewnętrznym LG KC780 Reina komunikować może się poprzez Bluetooth, USB, GPRS i EDGE. Wbudowana przeglądarka internetowa umożliwia dość wygodne poruszanie się po stronach za pomocą strzałek, jednak jeśli oglądana strona nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych z małymi wyświetlaczami, dłuższe jej przeglądanie może stać się uciążliwe. Niestety konstruktorzy nie pomyśleli o wyposażeniu urządzenia w możliwość szybkiej łączności 3G, ani w GPS.

Rankingi najlepszych telefonów >>>

LG KC780 Reina

W pakiecie multimedialnym znajdziemy: odtwarzacz mp3, odtwarzacz filmów, aparat fotograficzny 8 Mpix wraz z kamerą i opcją kamery internetowej (przez połączenie Bluetooth) radio, dyktafon oraz Studio Video - program służący do przetwarzania obrazów bezpośrednio w telefonie. Ponadto KC780 pozwala na przeglądanie plików w formatach DOC, XLS, PDF i PPT. Jakość odtwarzanego dźwięku nie budzi najmniejszych zastrzeżeń, dbsługiwane formaty dzwonków to: MP3, AAC, AAC+, WMA, RA i AMR, odtwarzacz video pozwala na odczyt plików DivX6 i MP4. Ciekawą opcją jest usługa VOD (Video On Demand) - przy użyciu komputera PC, po stworzeniu konta na witrynie dostawcy i podaniu zapisanego w telefonie hasła, otrzymujemy możliwość odpłatnego ściągania filmów w formacie DivX bezpośrednio na telefon.

Główną "atrakcją" LG KC780 Reina jest wspomniany już aparat cyfrowy z matrycą CMOS o rozdzielczości 8 Mpix i optyką Schneider-Kreuznach, wyposażony w lampę błyskową, z opcją autofokus oraz szeregiem funkcji ułatwiających robienie ostrych zdjęć w najróżniejszych warunkach (np. tryb zdjęć nocnych, czy też rewelacyjnie spełniająca swoją funkcję stabilizacja obrazu). Skupiono się głównie na funkcjach dotyczących fotografowania ludzi, mamy więc do dyspozycji tryb wykrywania twarzy, który automatycznie ustawia ostrość na wykrytej w kadrze twarzy ludzkiej, a także opcję wykrywania uśmiechu, która powoduje automatyczne złapanie ujęcia po wykryciu uśmiechu na twarzy (podczas testów funkcja ta działała praktycznie bezbłędnie). Tryb Beauty, według producenta, pozwala na usuwanie ze sfotografowanych twarzy wszelkich niedoskonałości (niczym w reklamie kremu :o) ). Maksymalna rozdzielczość zdjęcia to 3264 x 2448 pikseli. Co najważniejsze, od momentu wciśnięcia migawki do wykonania zdjęcia, bez przeprowadzenia odręcznego pomiaru światła, mija około 2 sekundy, co jest bardzo dobrym wynikiem, szczególnie w porównaniu z aparatami w poprzednich modelach LG, np. Prada II. Biorąc dodatkowo pod uwagę świetną jakość wykonanych fotek (nawet przy słabym świetle) - naprawdę aparatowi nie można nic zarzucić.

LG KC780 Reina

Tryb kamery umożliwia zarejestrowanie obrazu z prędkością do 30 klatek na sekundę, a ponadto wyjście TV-out pozwala na przesłanie sygnału wizyjnego z telefonu na podłączony za pośrednictwem odpowiedniego kabla telewizor.
Dostarczany w zestawie akumulator Li-Ion o pojemności 900mAh, według danych producenta, zapewnia do 400 godzin czuwania lub do 360 minut rozmowy telefonicznej. Jak to zwykle u LG - informacje te można uznać za wiarygodne: bateria zażądała ładowania dopiero po tygodniu dość intensywnych testów urządzenia.

Jak zrobić dobre Selfie >>>

Podsumowanie

Osobiście nie mogę oprzeć się urokowi LG KC780 Reina - chętnie zainwestuję część wypłaty w zakup tego telefonu. Szczególnie polecam go dla osób często wykorzystujących wbudowany w komórkę aparat fotograficzny oraz odtwarzacz muzyki. Nie jest to telefon dla miłośników surfowania po sieci, bardzo dużym minusem jest brak szybkich protokołów transmisji. Szczerze mówiąc, na miano kombajnu multimedialnego telefon ten na pewno nie zasłużył, jednakże ma to swoje dobre strony - jest mało skomplikowany w obsłudze oraz pozbawiony funkcji, których większość "zwykłych" użytkowników i tak nigdy nie wykorzystuje.

blog comments powered by Disqus