PODPOWIEDZI:

HTC Advantage [TEST]

Urządzenie pełni rolę gadżetu niż telefonu komórkowego. HTC jest urządzeniem przeznaczonym typowo dla biznesu.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • duży czytelny ekran
  • wygodna klawiatura
  • mnogość aplikacji pod Windows Mobile 6
WADY
  • spore gabaryty i masa
  • niezadowalająca wydajność systemu operacyjnego
  • czytnik miniSD zamiast microSD

HTC Advantage X7510 to urządzenie skierowane głównie do odbiorców biznesowych. Jest to bardziej palmtop niż telefon komórkowy ze względu na swoje gabaryty oraz możliwości.
Urządzenie zostało wyposażone przez producenta w procesor Marvell PXA270 624MHz, 128MB pamięci RAM oraz kartę graficzną opartą o ATi Graphic Chip W2284. Taka konfiguracja może się wydawać bardzo mocna, niestety nic bardziej mylnego. Prędkość działania aplikacji i samego Windowsa jest porównywalna do innych produktów tej firmy np.: HTC Diamond. Rekompensatą za te niewielkie niedogodności jest duża ilość pamięci danych. Do dyspozycji mamy dwa wewnętrzne dyski. Pierwszy systemowy, o pojemności 256MB oraz drugi, typowo to trzymania danych, o pojemności aż 16GB! Taka pojemność pozwala nam przechować nawet do 20 filmów w formacie DivX. Gdyby to się okazało za mało, możemy dodatkowo użyć wbudowanego czytnika kart miniSD.

HTC Advantage

Komunikacja z otaczającym nas światem może odbywać się za pomocą różnych modułów. Najważniejszym z nich jest oczywiście moduł GSM. Potrafi pracować w standardach GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900MHz oraz WCDMA/HSDPA 850/1900/2100MHz. Ponad to do dyspozycji mamy Wi-Fi (802.11 b/g) oraz Bluetooth 2.0.

Wygląd i funkcje

Nowe HTC działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile 6.1, który idealnie współgra z 5" ekranem dotykowym o rozdzielczości 640x480 pikseli. Tak duży ekran jest bardzo czytelny w każdych warunkach oraz pozwala na precyzyjne operowanie funkcją dotykową. W większości przypadków nie ma konieczności korzystania dołączonego do smartfona rysika.

Poznaj ukryte funkcje telefonów >>>

Użytkownik obsługując urządzenie ma dwie możliwości wprowadzania danych. Pierwsza z nich to użycie wspomnianego wcześniej ekranu dotykowego oraz wirtualnej klawiatury, druga to użycie zaprojektowanej specjalnie dla HTC Advantage, pełnej, zewnętrznej klawiatury QWERTY. Takie rozwiązanie mocno podkreśla biznesowy charakter telefonu. Klawiatura jest wykonana bardzo solidnie. Klawisze są duże, łatwo w nie trafić i wywierają miłe uczucie po naciśnięciu. Na pochwałę zasługuje system mocowania klawiatury do urządzenia - zrealizowany jest za pomocą silnych magnesów. Wystarczy przyłożyć klawiaturę w pobliże złącza a wówczas zostaje do niego przyciągnięta. Połączenie jest na tyle silne, że jest w stanie przenieść masę urządzenia.

HTC Advantage

Jak już wspomniałem wcześniej, opisywane urządzenie to bardziej palmtop niż telefon. Jedynym sposobem na wygodne korzystanie z funkcji telefonu to użycie zestawu słuchawkowego lub słuchawki Bluetooth. Bez tych akcesoriów jedyną możliwością rozmowy jest użycie domyślnej funkcji głośnomówiącej - niestety HTC Advantage nie ma wbudowanej słuchawki. Patrząc na to realistycznie jest to słuszne rozwiązanie. Korzystanie z telefonu o takich gabarytach było by strasznie niewygodne.

HTC Advantage dostarczany jest z oprogramowaniem HTC TouchFLO, które ułatwia przesuwanie treści okien i przeglądanie stron internetowych, dokumentów, wiadomości i list kontaktów ruchami palca.
Oprogramowanie biznesowe zawarte w urządzeniu to mobilny pakiet Office, w którym znajduje się edytor tekstów Word, arkusz kalkulacyjny Excel oraz program do prezentacji PowerPoint. Miłym zaskoczeniem jest preinstalowany przez producenta program JETCET Print. Jest to swego rodzaju sterownik drukarki. Pozwala nam na drukowanie dokumentów bezpośrednio z telefonu na zainstalowane drukarki sieciowe.

HTC Advantage

Dodatki

Tajwańska firma nie była by sobą, gdyby nie wyposażyła swojego produktu w szereg dodatkowych gadżetów.
Jak przystało na smartfon, do dyspozycji mamy aparat fotograficzny 3MPix z funkcją auto-focus oraz z lampą błyskową. Nie ważne czy zdjęcia robimy w zamkniętym pomieszczeniu czy na otwartej przestrzeni, przy naturalnym czy przy sztucznym oświetleniu, w ciemnych czy jasnych pomieszczeniach - fotki zawsze wychodzą dobrze, kolory są realistyczne a obraz jest ostry. Do kompletu z aparatem fotograficznym mamy kamerę do wykonywania wideopołączeń w rozdzielczości VGA.

Dzięki innowacyjnemu, wbudowanemu wyjściu wideo, HTC Advantage umożliwia przeprowadzanie prezentacji w każdym miejscu. Użytkownik może wyświetlić prezentację bezpośrednio przez wyjście na projektor, monitor VGA bądź telewizor. Wbudowany odbiornikowi GPS i duży wyświetlacz LCD, zamieniają urządzenie w nawigację samochodową.

HTC Advantage

Podsumowanie

HTC Advantage jest urządzeniem przeznaczonym typowo dla biznesu. Wbudowany moduł GSM/3G bardziej służy do transmisji danych niż do codziennego wykonywania rozmów telefonicznych.

blog comments powered by Disqus