PODPOWIEDZI:

ASUS Transformer Pad Prime

W listopadzie ubiegłego roku swoją premierę miał jeden z najnowocześniejszych obecnie tabletów o nazwie Transformer Pad Prime od firmy Asus. Jest on następcą modelu Transformer, który w porównaniu do swojego starszego brata ma zdecydowanie lepsze podzespołu i mniejsze wymiary.

Ocena VideoTesty.pl
ZALETY
  • mocne podzespoły
  • połączenie stacji dokującej z klawiaturą
  • stylowy design
  • technologie i możliwości urządzenia
WADY
  • gorsza widoczność przy większym oświetleniu
  • obudowa i ekran podatne na zabrudzenia

Na pierwszy rzut oka model Transformer Pad Prime wzbudza bardzo pozytywne odczucia. Szczotkowany metal i inne materiały obudowy są bardzo dobrej jakości. Całość wygląda stylowo i nowocześnie. Tablet jest smukły i ma wymiary 263 x 180,8 x 10 mm. Waży 537 g i 1123 g wraz ze stacją dokującą, która jednocześnie jest fizyczną klawiaturą. Typ ekranu to pojemnościowy LED-backlit Super IPS+ LCD o przekątnej 10,1 cala. Jego rozdzielczość wynosi 1.280 x 800 pikseli.

ASUS Transformer Pad Prime

Ważną cechą jest obsługa multidotyku. Do jakości obrazu nie można mieć większych zastrzeżeń. Minusem jest znacznie gorsza widoczność przy większym oświetleniu i podatność na zabrudzenia. Zastosowane podzespoły pozwalają urządzeniu mieć status czegoś pomiędzy tabletem, a notebookiem. Największą zaletą jest platforma Nvidia Tegra 3, czyli czterordzeniowy procesor i dwunastordzeniowy procesor graficzny. Dodając do tego pamięć operacyjną 1GB DDR 2 mamy do czynienia z bardzo zaawansowanym tabletem. System operacyjny to Android 3.2, który można zaktualizować do wersji 4.0. Zapewnia on doskonałą płynność działania.

ASUS Transformer Pad Prime

Warto wspomnieć również o świetnej technologii Sonic Master, odpowiadającej za dźwięk, 8 pikselowym aparacie głównym czy możliwości nagrywania filmów video w rozdzielczości 1080p. Cena urządzenia, jak na tak silne i wydajne podzespoły nie jest wcale wygórowana i wynosi około 2400 zł. Tablet Asus Transformer Pad Prime jest czymś więcej niż standardowym tabletem przez swoje szerokie możliwości i najnowsze technologie.

blog comments powered by Disqus
ASUS Transformer Pad Prime