PODPOWIEDZI:

Sony Ericsson Xperia Neo V [TEST]

Firma Sony Ericsson, pod koniec ubiegłego roku, wprowadziła na rynek smartphonów model Xperia Neo V. Telefon od razu zdobył spore zainteresowanie poprzez swój wygląd i możliwości.

Sony Ericsson Xperia neo V

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • dobra jakość filmów,
  • system operacyjny i procesor,
  • odtwarzacz muzyki,
  • czas pracy baterii,
  • płynność działania,
WADY
  • obudowa podatna na rysy,
  • brak stopera i dyktafonu,

Telefon ten ma standardowe na smartphone wymiary - 116,00 x 57,00 x 13,00 mm i waży 126,00 g. Trzeba przyznać, że posiada bardzo stylowy design. Szkoda tylko, że plastik, z którego została wykonana obudowa jest średniej jakości i szybko łapie rysy. Neo V nie posiada fizycznej klawiatury qwerty i jest dotykowy.

xperia neo v

Wyświetlacz jest typu TFT o rozdzielczości 480 x 854 px i ma 3,7 cala. Do jego jasności i działania nie można się przyczepić. Wbudowany procesor to Qualcomm MSM8255 1,00 GHz, pamięć RAM liczy 512 MB. Dzięki temu na Xperii Neo V można grać w wiele gier i nawet przy dużej liczbie aplikacji, wszystko działa płynnie. Zastosowany system operacyjny to Android w wersji 2.3.4 Gingerbread. W porównaniu do zwykłej Xperii Neo, model Neo V ma słabszy aparat. Posiada on 5 Mpx i rozdzielczość 2592x1944 px. Jak na smarphone tej klasy zdjęcia są zadowalające. Na plus należy odnotować 16-krotny zoom i dobrze działającą lampę błyskową. Rozdzielczość filmów to 1280x720 px i są one naprawdę dobrej jakości. Odtwarzacz muzyczny ma przyjazny interfejs, a jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie.

Jak robić efektowne zdjęcia Selfie? >>>

xperia neo v

Dziwi trochę fakt, że w modelu Neo V nie znajdziemy takich funkcji jak dyktafon czy stoper. Jest za to Wifi, Bluetooth, GPS czy Java Dalvik. Bateria ma pojemność 1500 mAh i pozwala na dwa dni działania telefonu przy normalnym korzystaniu z jego funkcji i aplikacji. Jest to zadowalający wynik.

Obecnie cena nowego Sony Ericssona Xperia Neo V to około 800 zł. W tym przedziale cenowym jest to jeden z najlepszych telefonów na rynku, który najlepsze opinie ma wśród młodych ludzi ceniących multimedialność smartphonów.

blog comments powered by Disqus
Sony Ericsson Xperia Neo V [TEST]