PODPOWIEDZI:

BlackBerry P'9981 Porsche Design [TEST]

Telefon o bardzo skomplikowanej nazwie - Porsche Design P'9981 od BlackBerry, jest przeróbką BlackBerry Bold 9900 - o zupełnie innej konstrukcji obudowy i z kilkoma poprawkami oprogramowania. Zobacz videoprezentację tego smartfona.

BlackBerry P’9981 od Porsche Design

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • system operacyjny - BlackBerry 7
  • obudowa ze stali nierdzewnej, skórzana tylna pokrywa i rzeźbiona klawiatura QWERTY
WADY
  • wysoka cena
  • mały ekran
  • waga smartfona

BlackBerry P'9981 Porsche Design

Podzespoły zastosowane w BlackBerry P'9981 Porsche Design są identyczne z modelem 9900, wyposażono go więc w 2,8" ekran dotykowy o rozdz. 640 x 480 pikseli, 1,2 GHz procesor współgrający z 768 MB pamięci RAM i 8 GB wewnętrznej pamięci flash oraz główny 5-megapikselowy aparat, nagrywający wideo w jakości HD 720p.

Posiada też slot kart microSD, Bluetooth, łączność 3.5G, Wi-Fi, GPS, wszystko działające w oparciu o najnowszy system operacyjny - BlackBerry 7.

Większość zmian ma charakter zewnętrzny - obudowa ze stali nierdzewnej, skórzana tylna pokrywa i rzeźbiona klawiatura QWERTY, która znacznie różni się typowej - BlackBerry.

BlackBerry P'9981 Porsche Design

Jest też nieco większy i cięższy od swego pierwowzoru - 9900... ale jak można się domyślać, jest też dużo droższy. Istnieje także specjalna wersja z preinstalowaną aplikacją Wikitude, a każdy P'9981 posiada specjalny numer PIN dla użytkowników komunikatora BlackBerry Messenger...by móc się nim pochwalić.

BlackBerry P'9981 Porsche Design

Obiektywnie patrząc, nie są to jednak ogromne ulepszenia, w stosunku do standardowych cech BlackBerry 7. Bold 9900 to potężne urządzenie, bardzo popularne wśród fanów BlackBerry, więc model P'9981 ma również solidne fundamenty.

Funkcje specjalne telefonów - Lista ukrytych funkcji >>>

Porsche Design ma reputację w temacie stylowych i dobrze zaprojektowanych produktów, dla wymagających klientów, którzy mogą sobie na nie pozwolić. Wydaje nam się jednak, że w tym wypadku elegancki wygląd zagraża ergonomii klawiatury i panelu nawigacyjnego, które zdają się być przerostem formy nad treścią.

BlackBerry P'9981 Porsche Design

Nie wiemy, ile będzie kosztować model P'9981, jednakże potencjalni klienci raczej nie będą patrzeć na cenę.

Telefon powinien być dostępny w placówkach Porsche - do końca roku [2011].

blog comments powered by Disqus
BlackBerry P'9981 Porsche Design [TEST]