PODPOWIEDZI:
Weekendowe Promocje na sprzęt RTV i AGD

Porównanie: Samsung Galaxy S II vs. Samsung Galaxy S Advance

Galaxy S Advance, od ukazania się na rynku, wykazywał dużą ochotę na pokonanie legendy, zresztą też Samsunga – Galaxy S2. Test który przeprowadziłem miał pokazać, że mimo nie najlepszych parametrów Advance spokojnie może zastąpić wysłużonego i cały czas dość drogiego Samsunga Galaxy S II.

Samsung Galaxy S Advance i9070

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Quadrant: Galaxy S 2 – 3020 pkt
  • Nena Mark: Galaxy S Advance – 57.2 fps
WADY
  • Quadrant: Galaxy S Advance – 2735 pkt
  • Nena Mark: Galaxy S2 – 59,8 fps

Porównanie: Samsung Galaxy S II vs. Samsung Galaxy S Advance

Pierwszy test z benchmarkiem „Quadrant” pokazał niewielką jednak przewagę Samsunga Galaxy S2. Wnioskować przez to możemy, że mimo takiego samego procesora graficznego - MALI-400MP, trochę lepsza specyfikacja w postaci większego taktowania procesorów Cortex-A9 oraz różnicy w postaci 232 mb ram przyniosła efekt w postaci lepszych wyników. Podobnie wygląda to jeżeli testujemy to w benchmarku „Nena Mark”, gdzie kilka „fpsów” więcej na rzecz Galaxy S2 zawdzięcza tylko lepszej specyfikacji.

Test benchmarków

1. Quadrant

Samsung Galaxy S 2 – 3020 pkt
Samsung Galaxy S Advance – 2735 pkt

2. Nena Mark

Samsung Galaxy S2 – 59,8 fps
Samsung Galaxy S Advance – 57.2 fps

Zaskoczeniem jest duża przewaga- jeżeli chodzi o internetowy tester przeglądarki flash. Zdecydowanie wygrał w tym teście Samsung Galaxy S Advance. Spowodowane jest to niewątpliwie tym, że w Galaxy S2 nie było najnowszego oprogramowania w postaci Androida 4.0, co mogło mieć wpływ na wydajność przeglądarki internetowej.

3. Browsemark.rightware

Samsung Galaxy S Advance – 78491 pkt
Samsung Galaxy S2 - 49002 pkt

Na samych stronach internetowych nie było widać znaczących różnic w szybkości., co stawia te dwa smartfony na podobnym poziomie jeżeli chodzi o komfort pracy oraz o „widoczną” moc obliczeniową. Myślę, że Advance spełnił pokładane w nim nadzieje i już na samym wstępie obronił swoja pozycje w segmencie premium.

blog comments powered by Disqus
Porównanie: Samsung Galaxy S II vs. Samsung Galaxy S Advance