PODPOWIEDZI:

[Test] Sony Xperia P

Kolejny smartfon Sony oznaczony literą „P”. Xperia P premierę miała w Lutym 2012 roku. Sony konsekwentnie tworzy smartfony spójne wyglądem i bardzo charakterystyczne. Od momentu odejścia Ericssona od Sony powstało już ponad 10 telefonów spod znaku Xperii.

Sony Ericsson Xperia P

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • Aluminiowa Obudowa
  • Parametry techniczne
  • Rewelacyjny aparat
  • Dobry ekran
WADY
  • Źle działające klawisze funkcyjne
  • Brak slotu na karty pamięci

Sony Xperia P to kolejny smartfon z półki premium. Dwurdzeniowy procesor 1GHz oraz 1GB RAM mówią nam, że mamy do czynienia z wydajną jednostką, która spokojnie może konkurować z podobnymi telefonami Samsunga miedzy innymi z Galaxy Ace 2 czy też Galaxy S Advance. Nasz telefon wyposażony jest w 4 calowy ekran o rozdzielczości 540 x 960 pix. w technologii Sony Bravia Engine, która doskonale odwzorowuje kolory oraz posiada rewelacyjne kąty widzenia. Ekran również został wyposażony w szkło mineralne, które jest bardziej odporne na zarysowania.

w4

Na specjalną uwagę zasługuje obudowa telefonu, która została wykonana z aluminium. Jest to pierwszy taki zabieg Sony, który do tej pory stosował w swoich smartfonach tylko i wyłączeni poliwęglan. Xperia P zyskała tym samym na wyglądzie, bardzo elegancka oraz trwała obudowa odporna na zarysowania wyznacza nowy trend w całej linii smartfonów Sony.

w3

Zasadniczą wadą, którą udało mi się zobaczyć w budowie smartfona są klawisze dedykowane. Sony zdecydowało się usunąć metaliczne punkty odpowiedzialne za dotyk, które umiejscowione były nad ikonami przycisków. Teraz możemy przyciskać same ikonki zatopione w plastikowym, przezroczystym elemencie oddzielającym dwie części samrtfona. Niestety nie działają one prawidłowo, zdarza się często, że klawisze reagują na dotyk od tyłu! Co bardzo utrudnia pracę. Więcej można zobaczyć w załączonym filmie.

w1

Smartfon został zaktualizowany do Androdia 4.0. Nakładka systemu nie została znacząco zmieniona od poprzedniej wersji tego systemu. Nadal mamy bardzo efektowne pulpity oraz w pełni konfigurowalne menu.

Opłacalność zakupu smartfona z Chin - Zobacz naszą analizę! >>>

O multimediach serii Xperia możemy mówić godzinami. Jest to klasa sama w sobie. Rewelacyjny Aparat o rozdzielczości 8 Mpix z autofocusem, stabilizacja obrazu oraz wykrywanie uśmiechu. Odtwarzana muzyka również stoi na wysokim poziomie. Wysokie oraz niskie tony nie sprawiaj trudności Xperii P. Dodatkowo smartfon wyposażony jest funkcje DLNA oraz posiada wejście HDMI. Dzięki tym dwóm funkcjom prześlemy obraz na telewizor przewodowo lub bezprzewodowo.

w2

Podsumowując, Sony Xperia P to bardzo udany smartfon. Dobra specyfikacja oraz doskonałe możliwości multimedialne jak i elegancka obudowa stawiają go wśród najlepszych w swoim segmencie. Cena detaliczna urządzenia oscyluje w granicach 1000 zł co nie jest kwota wygórowaną jak za telefon tej jakości oraz marki.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus